Rožce iz listja

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

14. okt 2008 8:34

Krasne šopke ste naredile! Tudi jaz sem probala ampak so se mi zunanji listki, tudi zelo, zelo zvili čez noč. zima13

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. okt 2008 8:52

Zima13, saj meni so se tudi zvili, ne zgleda več tako lepo kot na sliki, ampak - malo drugače. Pa nič za to. Sem pošpricala z lakom za lase, pa ni pomagalo. Atina

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

14. okt 2008 9:33

Priporočam, da jih par dni sušite med časopisnim papirjem in obtežene s kakšnimi knjigami (saj ste verjetno delale harbarij v mladih letih). Jaz sem naredila tako, potem pa sem jih še od OBEH strani pošpricala z lakom. Rahlo so se še ukrivili, zdaj pa je že 3 dni nespremenjeno. Noel

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

14. okt 2008 11:00

Meni je mamaF svetovala, da naj jih dam v glicerin. Ampak, ker nisem imela nobene poti v lekarno, šopek pa sem imela že narejen, sem ga dala kar v vodo v katero sem dodala malo navadnega šnopca.Danes je že tretji dan in rožice so še vedno lepe, le čarovnice malo bolj pisano gledajo. Brihta

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. okt 2008 12:09

Brihta, res si brihta! :) Bom tudi jaz drugič tako probala. Atina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. okt 2008 12:16

katjushka je napisal/a:
Tudi bi si rada naredila "sveži" jesenski šopek. Je kdo naletel na kakšna javorjeva drevesa v bližini Celja. Skoz imam oči na pecljih, pa jih nikakor ne zasledim. Lani sem jih nabrala v Velenju, ker sem imela tam neke pote. Letos pa sem samo zaradi tega ne bi vozila tja, če bi se jih dalo dobiti tudi kaj v Celju. katjushka
Okrog mojega bivšega bloka - Nušičeva ulica (Dolgo polje) poglej. Tam je raslo kar nekaj javorjev, upam, da so še. mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. okt 2008 12:17

Noel je napisal/a:
Priporočam, da jih par dni sušite med časopisnim papirjem in obtežene s kakšnimi knjigami (saj ste verjetno delale harbarij v mladih letih). Jaz sem naredila tako, potem pa sem jih še od OBEH strani pošpricala z lakom. Rahlo so se še ukrivili, zdaj pa je že 3 dni nespremenjeno. Noel
Ja, Noel ima prav, ravno posušeni listi se ne bodo več zvijali. mamaF - Mojca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. okt 2008 21:05

mamaF je napisal/a:
katjushka je napisal/a:
Tudi bi si rada naredila "sveži" jesenski šopek. Je kdo naletel na kakšna javorjeva drevesa v bližini Celja. Skoz imam oči na pecljih, pa jih nikakor ne zasledim. Lani sem jih nabrala v Velenju, ker sem imela tam neke pote. Letos pa sem samo zaradi tega ne bi vozila tja, če bi se jih dalo dobiti tudi kaj v Celju. katjushka
Okrog mojega bivšega bloka - Nušičeva ulica (Dolgo polje) poglej. Tam je raslo kar nekaj javorjev, upam, da so še. mamaF - Mojca
mamaF, hvala za informacijo. Bom šla jutri pogledat. katjushka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. okt 2008 22:52

Katjushka, celjski park sem pa pozabila, tam bi tudi morali biti javorji, pa ob obrežju Savinje tudi, če nimam prevelikih lukenj v spominu. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti