Okolica celja

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

26. okt 2012 5:24

MBrando je napisal/a:

O obedu ter odločitvi kam smo šli, pa vam poročam zvečer.
-

Pa ne, da je tako opevani izlet odpadel? 

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. okt 2012 7:03

Ola vsem mojim ČVEKAČEM in ČVEKAČICAM!!! 
NEEEEEEEEE valda ni. Ampak se je zavlekelo, saj smo imeli še dodatno popestritev. Takšni dnevi in nepredvidene situacije najjače.
Namreč, zjutraj je odpovedal avto od staršev, tako da sem moral na Tinje po njih, nato pa zvečer, ker oni rabijo avtič zaradi obiska dohtorja danes in v ponedeljek, sem posledično bil poslan na avtobus. Toliko o tem, ko sin in očep počastita mamo, nato pa te le ta na avtobus 
Smo pa cel dan zapravili v spodnjem dvoru in knježnem dvoru, pri čemer smo morali dejansko PRELAUFAT vse, ker nas je že malo čas priganjal. Smo pa takšna družina, katere se vsi upravniki in zaposleni bojijo. Namreč, mi vse preberemo do pike natančno. Tako da nam je delno uspelo v miru pregledati spodnji dvor, o knježjem FENOMENALNEM pa raje ne bom nič komentiral, ker smo ga dejansko PREŠPRINTALI!!! Grrr.
Spomladi se vrnemo smo dorekli in si bomo vzeli cel dan samo za njega nato pa VERDI. Sedaj, ko so ga prenovili je NORO LEP. Razstava fenomenalno dodelana. Moderno, lično, stilsko. 
Barve, tekst, razstavljeni objekti. Ni da ni. Za zgodovinarje in tiste ki jih to zanima. PRIPOROOOOČAM.
Družinska karta: 10€, posamično 5€
Karta krije oba dvorca.

Pri Franclu je bilo fino fajn. Všeč mi je ambient, pa da ni to neka hala po velikosti, ampak tista 2 prostora, pri čemer mi je tisti na desni velko ljubši. 
Prav z lahkoto si predstavljam januarsko družinsko srečanje v velikem številu, v sobi z lončeno pečjo, ter stensko/kotno klopjo. Veni pa lepo padajo snežinke, -15C, ter pol metra snega....

Všeč mi je oprava kelnerja. Kot da smo v začetku 20.stol.
Všeč mi je bilo, da kot pozdrav dobiš, pazite! FOR FREE!!, kanapejčke. Ker smo bili 3je, smo ravno pokrili njihovo ponudbo domačega kruha. Torej sveža skuta posipana z svežimi zelišči na koruznem,pz ter belem domačem kruhu, lično prineseno na lepi leseni deski.

Za glavno jed sem jedel: TRIS ŠTRUKLJEV---> 2 bela,2bučkina in 1 pz z semeni. V sredini pa cvet. Snedel sem ga  na 1,2,3 in izgledal kot mali morski . Smo se narežali

Oče/mama: Domače kislo zelje zabeljeno z ORENK veliki ocvirki, krompir ter domačimi krvavicami. Krvavice plačaš po gramih, tako da lahko imaš orenk BASO ali pa kramežljivo, kot iz supermarketa! Moja dva sta naročila ORENK BASO od roba do roba. 
Pila pa sta polsuho belo, jaz pa radensko.

Dobro, okusno, všečno in ne predrago. 

Cena: 29€

Naslednjič pa sprobat VERDI VERDI

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

27. okt 2012 5:26

No, prebiral sem sprva komentarje, ko se je tema sploh odprla.. torej gremo v leta 2007 in zasledil vmes pohvale hotela ŽONTE. No tega se vsekakor izgogibajte, da ne boste popolnoma razočarani... kolektiv sam, je odšel v hotel evropa v celje in ostali so katastrofalni kenlarji z kolektivom v kuhinj in pri pečenju pic. Takrat v tistem času so bile pice zakon, malice odlične in pohvalne, dan danes pa uletiš zvečer na kavico, pa sam gostilna prazna a čuješ kako se kuharje pošteno kregajo drug med drugimi... torej osebno gledamo še samo vprašanje časa za zaprtje kompleksa ( žalostno). 

 

Glede na to, da sem pošten poznavalec gostiln in sem že prelutal marsikje bom napisal za par piporočljivih gostiln v celju. 

 

Vsekakor bi kot prvi primerjavo vzel jedi z žara, kot so gistlna pri ameriki in taverna. Slednja je bistveno boljša, z samim ambientom in seveda postrežbo, bolje specializirani kenlarji. A določeni damo bolj na okus hrane, katera je pri taverni bistveno boljša, mogoče za kakšen evro ali dva na stvareh dražja a meni ljubi, dam več na okus in kvaliteto.

 

Potem morske stvari in že večkrat omenjena gostilna ASADO. Odličen ambient, tudi vrhunska postrežba vendar kar solidne cene. Nekateri mislijo, ko že z zunanjosti stvar pogledajo in ko stopijo notri, da bodo plačali kot žuti a sploh ni tako. Primer: 

Juhca ribja čorba, plošča lignjev za dve osebi in liter malvazije stane 37 evrov. Vendar zadeva je okusna in zelo kvalitetna. Plošča lignjev z različnimi nadevi seveda, zraven dodan blitva z krompirje je božansko. Tko, da asado vsekakor a predhodno najava, kajti prihajajo k njimi iz cele slovenije. 

 

No da gremo malce bolj enostavno in seveda picerije, Picikato - Verona ( tudi mehiška), VERDI ammm pa še na kakšno boljšo se bom spolnil , no lahko jih imenujem še dvajster a z povprečnimi gostilnami ne mislim izgubljati besed oziroma jih sploh omenjati. 

No vsekakor začnem pri picikatu, katera ima odlično ponudbo hrane na sploh in seveda pice, vendar se že spolnem boljših časov njih, ko je še bil prejšnji lastnik kateri je odjadral na gostilno GROF na vranskem. Enostavno so se v zadnjem letu že dogajale težave z picam ( star in malce kisel okus sira), pa recimo lazanj, katastrofalno zagreta v sami sredini, nakar jo enostavno ne znajo zagreti seveda v mikrovalovaki.. no imajo pa izjemno pohvalo v letnem času kar se tiče solat, okusnost in svežost. 

 

Potem picerija VERDI, hjah... odličen ambient in tudi postrežba na zelo topli prijaznosti. Hrana pa odlična, kar koli naročiš je zares okusno in dobro... no o sami ceni pa ocena malce manjša, enostavno se mi zdi katastrofalno za naše konce, pustimo ljubljano in obalo, se strinjam z njihovimi cenami in brez težav plačam več, a mala pica v verdiju od 7 evrov naprej se mi zdi kar zasoljeno. Na zadnje sva bila z punco in pojedla dvakrat mala pica in nekaj popila 21 evorv, hoh. Ok, kdor ne gleda na cene in bolj na okus vsekakor VERDI a specialitet žal nimajo.

 

No Picerija Verona v merkator centru celje, pa imajo ogromno stvari, so povrpečni a normalne cene.

 

Če gremo na domače gostilne, ogromno omenjajo gostilno FRANCEL v zagradu in tudi post nad mano z polnimi pohvalami, vsekakor ambient ampak o sami kvaliteti hrane, no way. Če odideš na domačo pojedino, kot je naprimer zgoraj že omenjene, pečenica - zeleje itd. greš definitivno v PRIVOŠNIKU v Šempeter, kjer te bo okus in kvaliteta vrgla na ritko. Seveda pa je FRANCEL v zadnjih letih kar popustil na kvaliteti cen, kajti enostavno več tako močno kot prej ne more. Seveda je gostilna še vedno polno zasedena ob vikendih a vem dogajanje v podrobnosti nje in pada. 

 

TO JE TO iz moje strani, kratko in jedernato a lahko bi še pisal in pisal. Vsekakor pa je dejstvo, da so gostilne v močnem padanju prometa, tako kot tudi vse ostalo v sloveniji in določenini lastniki se pošteno borijo za preživetje iz dneva v dan. 

 

SREČNO

dkrajnc24

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

27. okt 2012 7:23

dkrajnc, tale gostilna NI namenjena ocenejvanju gosttiln, zato imamo posebno rubriko. Prosim, da si torej v bodoče držiš tega.

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

28. okt 2012 6:24

 @moderator2, se opravičujem... sem mislil, da če na hitro opišem vse skupaj bo komu prav prišlo... seveda brez kakršnega koli pomisleka, da bi naredil z tem namenom ocenjevanja oziroma v katero bolje in katero ne. Pač opisal sem zadevico in to je to...

 

Kot je le to naredil tudi uporabnik nad mojim postom zgoraj... 

 

Srečno

dkrajnc24

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. okt 2012 6:47

Moderator: Če sem tudi sam kršil pravila, se izrecno opravičujem in prosim da se moj komentar/opis odstrani. Ne bi rad ustvaril problema.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

28. okt 2012 6:50

Mah @MBrando... 

 

Ne vidim, da sva ne jaz ne ti ustvarila težavo... če pogledamo iz prve strani pa do zadnje, so določeni pač napisali  zgolj imena gostilne, primer: taverna, asado itd... 

Torej samo opis imenskega vidika, ampak osebno bi bil veliko bolj zadovoljne z postom, kot si ga napisal tudi ti. Da malce bolj podrobno opišeš zadevo, kakšen je bil ambient, okus itd. 

 

Ne vidim, smisla težave.. potem je bolje da se celotna tema zapre... a to bi bilo škoda, koristnih informacij je veliko. 

 

Srečno

dkrajnc24

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. okt 2012 7:43

dkrajnc24 je napisal/a:

Mah @MBrando... 

 

Ne vidim, da sva ne jaz ne ti ustvarila težavo... če pogledamo iz prve strani pa do zadnje, so določeni pač napisali  zgolj imena gostilne, primer: taverna, asado itd... 

Torej samo opis imenskega vidika, ampak osebno bi bil veliko bolj zadovoljne z postom, kot si ga napisal tudi ti. Da malce bolj podrobno opišeš zadevo, kakšen je bil ambient, okus itd. 

 

Ne vidim, smisla težave.. potem je bolje da se celotna tema zapre... a to bi bilo škoda, koristnih informacij je veliko. 

 

Srečno




dkrajnc24



Hvala lepa za pozitivno mnenje. Drži tako kot si zapisal.
Všeč mi je tema takega kova, kjer si delimo mnenja, ocenjujemo, priporočamo in odsvetujemo. Menim da lahko samo tako dosežemo novo/višjo stopnjo med nami GURMANI in uživamo v tako popolni strežbi kot tudi ambientu ter pozitivnem okolju.

Hvala vsem na idejah, pomoči, svetovanju...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. okt 2012 9:21

Poslušta, poba (al pa kak drug spol, saj je vseeno) - opis vajinih izkušenj v teh restavracijah al karkoli že to je, bi lahko c/p  v opis lokalov. Zakaj? Ker sta opisa dobra in izčrpna in če obiskovalci na kulinariki želijo mnenje o nekem lokalu, pogledajo verjetno najprej pod to rubriko in ne v forum z naslovom : Okolica Celja . Lahko, da je moderator mislil na to.

lp

cervus

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

28. okt 2012 10:50

Hjah to je res, ti dam prav @elaphus... 

 

Ampak nisem imel ne volje in ne srce samo napisat: tri imena gostiln in to je to, enostavno je v meni govorilo, da še moram kaj več napisati oziroma priporčati. Je pa res tako kot si tudi sam rekel, moderator bi lahko to zadevo enostavno prestavil.

 

Lp

dkrajnc24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti