Nasilje

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

12. okt 2007 14:59

Nektarina, saj sploh NI VAŽNO ali je bil to nedolžen mladenič ali pa je razgrajal oz. če dam nasprotno postavko - kriv. Da naokrog ne hodijo le angelčki, bi še posebno od varnostnikov pričakovali, da jim je to jasno.

Da ga je varnostnik do smrti udaril (in od varnostnikov se pričakuje tudi to, da jim je jasno kateri udarci so smrtni) bi bilo lahko opravičilo samo to, da mu je omenjeni mladenič grozil npr. s pištolo oz. ogrožal življenje varnostnika. Kar pa dvomim. Mislim, da en, čeprav opiti mladenič, ki praznuje rojstni dan in je malo glasen, ne ogroža pravzaprav nikogar (če ni v avtu), še najmanj pa kakšnega orjaškega varnostnika. 

Scorpy

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. okt 2007 15:14

Halo - torej lahko vsakega razgrajača - četudi s pištolo - kar fenta kašen varnostnik. No, tako pa še vrtnarji ne smemo, je treba poklicat nekoga z licenco ali pa iz pravljične dežele... nola brisat mrčesa Sporočilo je spremenil(a) nola dne 12. okt 2007 16:27:36

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

12. okt 2007 19:02

Hvala veverica, moja impulzivnost pisanja sicer nima veze z mojimi leti ampak predvsem z mojim dojemanjem krivic ipd., ki jih res ne prenašam.. Že od malih nog sem se vedno postavljala za "šibkejše"..in to bom počela tudi v prihodnje.. Naj dodam še nekaj glede mojega pisanja. Glede na to, da gre za kulinarični forum, na katerem sodelujem v svojem prostem času, da ne gre za nek znanstveno- strokovni medij ipd., je temu tudi moj jezik oz. način pisanja primeren. Je torej "domač" oz. preprostejši.. In ob študiju, kjer je precizno, strokovno oz. izražanje na high nivoju izrednega pomena oz. se le-to zahteva, človeku zelo paše, da lahko nekje in z nekom povsem preprosto komunicira o povsem vsakdanjih rečeh, problemih itd. Miškolina Sporočilo je spremenil(a) Miškolina dne 12. okt 2007 19:21:57

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. okt 2007 20:08

Dragi kuharčki, očitno veste več od mene, ki do sedaj še nisem zasledila, da je pokojnega Gorazda zagotovo pretepel Globalov varnostnik. Ne sodimo, da ne bomo sojeni. Sočustvujem z njegovimi najbljižjimi, vendar smo zaenkrat slišali zgolj eno plat zgodbe. In ta zgodba se zaradi čustvenega naboja ponuja kar sama od sebe, da jasno pokaže na krivca. Poleg tega je hvaležno gradivo za tračarske noinarje, ki iščejo zgolj senzacije. V življenju skoraj nič ni zgolj črno ali belo; vse je več ali manj v nekem sivem odtenku. Vsako življenje je dragoceno in taka smrt je še posebej boleča. Obenem pa odpira vrsto vprašanj, na katera zaenkrat ne vemo odgovorov. Morda jihi nikoli ne bomo. Miškolina, težko verjamem, da si ob enkratnem obisku Globala doživela toliko surovosti. Če pa si jih ob več, potem je tvoj žolčen in čustveno nabit ton povsem odveč. Kljub vsem strahotam, si tja zahajala. Temeljna lastnost, ki človeka loči od živali, je svobodna volja. Kljub možnosti izbire, si izbirala nasilje in ga tako na latenten način tudi podpirala. Iz zakladnice ljudskih modrosti imamo nekaj resnic, ki pa očitno ne velajo več: osel gre samo enkrat na led ali kogar je kača pičila, ta se boji zvite vrvi. Mimika

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. okt 2007 20:12

Veverica kako, da ji ni nihče postavil tega vprašanja? Mislim, da ji je bilo to vprašanje že ene parkrat postavljeno in smo tudi dobili odgovor. jade

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. okt 2007 20:24

Ups, Jade, jaz ga še nisem zasledila. Torej se opravičujem... Ampak mislila sem tako ali tako, da bi ji kdo v takem podcenjujočem tonu zastavil to vprašanje... V tem smislu: ker nimaš otrok, tu pač ne moreš odgovarjat oziroma imajo tvoji odgovori pol manjšo težo... Tako pa menda ni imela serviranega vprašanja, ali pač? Da ne bo pomote, tu ne napadam Vendeline; je zgolj večini zelo dobro poznana forumašica, zato jo omenjam tudi tu. NA forumih moraš predvsem kritično predelati vse zapisano; zagotovo se nima pomena obregniti ob vsakega avtorja in vse zapise. Toliko (kritične) distance premore vsak. Še posebej, če bolj žgoče zapise vsaj 2x prebereš; potem imaš, če ne drugega, vsaj dalj časa, da vse skupaj predelaš! veverica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. okt 2007 20:37

Jaz  razumem Miškolinin gnev in ji verjamem, kar je napisala, saj se dnevno srečujem z mladimi iz soseske in poslušam več ali manj enake zgodbe kot je njena.

Prav tako je bil žrtev varnostnika moj nečak, ki je branil svojega prijatelja, katerega je varnostnik potuhnjeno, brez vzroka brcnil v piščal. Seveda je od bolečine zavpl in bil nato pretepen zaradi neprimernega obnašanja. Žrtve so tako fantje, kot dekleta. Varnostniki prav izivajo, da najdejo povod za pretep.

Tako je bil sosedov fant (od takrat ne gre več v Global) priča, kako so pretepli fanta in dekle. Bilo je februarja. Jakno in plašč sta dala v garderobo pod isto št., ker je bilo malo prostora. Ko sta odhajala, so dekletu dali plašč, njemu jakne niso dali, ker jo po njihovem sploh ni imel (februarja je verjetno prišel v klub v sami srajci). Ko je vstrajal, da gre sam pogledat v garderobo, so oba zbrcali in vrgli ven ..... verjetno se bi našlo še kaj takih zgodb. Ne vem, zakaj se nihče ne upa tega prijaviti policiji, oziroma kdo za tem stoji??!!!

Veverica, hvala, ker si razumela, kar je Miškolina zapisala....

 

kobra 1

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

12. okt 2007 20:44

Mimika, ne samo ob obisku globala..tudi v drugih lokalih se dogajajo take reči s strani varnostnikov..in to že vrsto let.. zadnje čase pa je s strani varnostnikov globala oz. vip varovanja to nasilje že popolnoma nevzdržno in je že zdavnaj prestopilo vse meje! Sicer ne vem zakaj bi morala odgovarjat na tvoje provokacije ampak naj ti bo, v take lokale ne zahajam več.. In ko že govoriš o tem kako naj ne sodimo, kaj pa ti počneš? Meni podtikaš "podpiranje" nasilja? No, saj mi ni treba več nadalje komentirat.. :) Je pa res žalostno o čem zdaj diskutiramo..kakšna potrata časa. Se sama sebi čudim, da se mi da s takimi provokacijami ubadat. Jaz grem jutri zagotovo prižgat svečko, upam, da tudi vi! Miškolina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. okt 2007 21:08

Joj, a da se je toliko spremenilo po lokalih v teh 5 letih odkar ne hodim več "ven". Sem bila včasih po vseh možnih klubih in diskih pa nikoli ampak res nikoli nisem videla ne slišala kaj podobnega. jade

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. okt 2007 21:13

Tudi sama sem bila priča (ne v Globalu) izživljanja varnostnikov nad nekim fantom. Res je, da ni imel karte (bila je novoletna zabava in temu primerna vstopnina) in se je prav posrečeno izmuznil hordi varnostnikov in prišel notri. Eden izmed varnostnikov je to opazil. Trije so šli do njega, ga po tleh odvlekli do vrat, tam pa so si ga podajali kot žogo, mu strgali oblačila in ga premlatenega vrgli ven na dež. Ne rečem, tipček se je »švercal«, ampak lahko bi ga samo vrgli ven brez vmesne telovadbe. Takega objestnega obravnavanja si resnično ni zaslužil. Pred časom mi je prijatelj policaj povedal, da je imel sodelavca, ki je bil odpuščen zaradi nasilja. Sedaj pa je varnostnik (upam sicer, da ne več). Slišala sem že več podobnih, češ da so varnostniki odpuščeni policaji in vojaki oz. podobni faliranci. No, osebno ne poznam nobenega takega primera, upam pa vsaj, da je tega čim manj. Pa da ne bo vse tako črno. Kakšno leto ali dve nazaj smo šli v Global in je pred dvigalom sedel varnostnik, ki je bil prav simpatičen. Bil je preprost in prijazen, sicer nabildan fant, s katerim smo približno pol ure »delali dež« in se je dvigalo peljalo kar nekaj rund brez nas. Zaradi varnostnika. Upam, da to ni bila izjema. petkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti