Nasilje

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

12. okt 2007 11:00

bravo vendelina kar pa se svečke tiče ,jaz sem za, ker če nič drugega, bo vsaj vsakega ki bo šel mimo, opomnilo na tragedijo in s tem ne bo pozabljena v nekaj dneh! plopsa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. okt 2007 12:15

Jaz ne bom špekulirala o tem, kaj naj bi se tam zgodilo, v smislu, kdo je kaj naredil. Zlasti se mi zdi nespodobno in neprimerno špekulirati o tem, kaj naj bi naredil revež, ki je zdaj mrtev. Je pa neizpodbitno dejstvo naslednje: človek v enem obdobju, ko je mlad, rad hodi ven (zlasti v petek in soboto zvečer), se zabava v diskotekah in klubih. S tem ni nič narobe, nasprotno, vsak bi moral eno dozo tega v življenju oddelati, da je potem v nadaljevanju ne bi pogrešal. Je pa vprašanje, s kakšno predpripravo prideš na vrata diskoteke. Tu pa je tisto, česa so se doma naučili pred desetimi leti, oziroma preden so prišli do pubertete. Veliko mladostnikov in mladih ljudi pride tja tudi z upanjem, da bodo s tem, ko bodo tam-in-tam, v trendi klubu, nekako napredovali po hudo neusmiljeni lestvici popularnosti, ki jo vedno znova trendsetirajo njihovi vrstniki. In otrok, ki se ne počuti "popularnega" ima več tveganja, da bo naredil več neumnosti in to z namenom, da bi ga vrstniki sprejeli medse. Ali pa druga možnost: otrok, ki ga doma zelo strogo vzgajajo v smislu, da je njegovo življenje polno prepovedi in nič ali malo pohval, ta otrok bo sleherno možnost za beg v drug svet maksimalno izkoristil - po navadi v korist lastne škode. Spominjam se svojih dni v gimnaziji - zlasti športnih dnevov v Planici - tam smo imeli vsako leto probleme, ker so največ alkohola spile deklice, ki so bile v šoli totalno neopazne in so jih doma zelo na kratko držali (nič mejkapa, nikoli ven ob petkih zvečer, razen k majskim šmarnicam....) in čim starševske kontrole ni bilo več na vidiku, se reve začele delati neumnosti. Eno za drugo. Medtem pa smo tisti, ki smo bili kot otroci doma upoštevani in na nek način že doma "popularni" - in so nas doma istočasno tudi nedvoumno naučili, da NE vedno pomeni NE - tisti smo se pa kar nekako prebili čez puberteto in naprej v življenje in "dogajalo nam je" mnogo več kot zgolj klubi in žuri v Rožni (za tiste, ki niso študirali v LJ - to je obča oznaka za bolj ali manj uspešne zabave v Študentskem naselju) in Katri. In se še dogaja tudi zdaj, ko smo v žlahtnih srednjih letih. Vendelina jr.

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

12. okt 2007 13:17

No nektarina, jaz sem precej ogorčena nad tvojim postom.. Kot prvo, si že kdaj bila v globalu? Si že kdaj videla te varnostnike, videla kako so brutalno pretepali nedolžne ljudi? Jaz sem..in to velikokrat..da ne omenjam, da so taisti varnostniki pred mesecem dni mojega brata pretepli v liftu s podobnimi udarci - v vrat, po glavi itd... tri usrane reve so se nanj spravile, ki ga je dvakrat manj od vsakega.. ko je prišla pa policija pa so se vsi poskrili! Ker je prišla policija in ker jih je zaradi tega naslednji dan privil lastnik lokala so začeli groziti z maščevanjem.. Da ti ne govorim kako je sredi noči prejeti klic, da so ti brata varnostniki ( ki naj bi te varovali!!!!!) prebutali!!!! In ko sem pred dnevi zvedela za ta nesrečen dogodek, sem se tako zjokala od vsega hudega, ker vem, da bi to lahko bil tudi moj brat.. in nekomu je Gorazd bil brat, sin, vnuk, fant, prijatelj..in zdaj ga ni več!! Zato nektarina, ti ne dovolim, da boš karkoli pisala o nedolžnosti tega fanta in vseh drugih ljudi, ki so bili pretepeni s strani teh izmečkov, motenih osebnosti, res ti ne bom dovolila.. In še to..pišeš, kot da si nekdo zasluži batine s strani varnostnikov, ker jim jezika ipd.. halo?! Varnostnik te lahko samo pomiri( ne z udarci!) in pospremi ven, če je potrebno pa pokliče tudi policijo! In ko pomislim koliko nedolžnih ljudi sem videla, nad katerimi so se z udarci izživljali, mi kar slabo rata ob tvoji izjavi, da si je večina to zaslužila.. Resno premisli o svojih izjavah.. Miškolina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

12. okt 2007 13:30

Situacije sicer ne poznam in mi je žal zaradi tragedije, o kateri pišete, vendar pa...zakaj pa ne naredite akcije, s katero bi bojkotirali obisk tega lokala? Ob "prazni kasi" bo začel lastnik najbrž hitreje razmišljati o zamenjavi osebja, ki slabo opravlja svoj poklic. Ognjič

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

12. okt 2007 13:30

Miškolina, kakšen hec je pa to??? "....pretepeni s strani teh izmečkov, motenih osebnosti, res ti ne bom dovolila..." A te lahko vprašam koliko si stara? Pozdravček!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. okt 2007 14:25

Vendelina jr. je napisal/a:
Glede zadnje tragedije pred omenjenim lokalom: Hudo mi je, kadar se konča mlado življenje. Ampak ne pozabimo, še tako huda tragedija ne daje nobenemu, ki ni posebej usposobljen in zadolžen za preiskovanje, razsojanje in presojanje v tej zadevi nobene ampak prav nobene pravice, da s prstom kaže na morebitnega krivca in ga sankcionira mimo in pred tistimi organi, ki so za to v tej državi za to poklicani. Izkoriščanje žalosti, šoka in podobnih čustvenih stanj za to, da bi ena "zainteresirana javnost" jemala v roke pravice da pospešeno sodi, je neodgovorno, da ne rečem manipulantsko. Res je, da se v kontekstu omenjenega lokala marsikaj dogaja. Ena prijava spolnega napada (se sklicujem na časopisne vesti), pa pred dvema letoma poleti se je en spor gostov iz lokala v zgodnjh jutranjih urah nadaljeval tako, da so obstrelili enega naključnega mimoidočega pred Pošto....po drugi strani pa iz drugih klubov v bližini ni takih vesti...se človek vpraša. Mislim, da bi moral ob tej tragediji vsak predvsem premisliti: - v katere lokale bo ali pa ne bo hodil - kako bo svojim majhnim otrokom takšna pozitivna avtoriteva, da jim bo omogočal lep razvoj, tako da ga bodo danes majhni otroci čez deset let upoštevali, ko jim bo razlagal, na kaj morajo biti pozoroni pri obiskovanju lokalov in prireditev. Vendelina jr.
Očitno so si v tem primeru ne posebej usposobljeni , niti zadolženi za preiskovanje, razsojanje in presojanje vzeli prav vsako in tudi vso pravico, da so neobsojenega krivca sankcionirali mimo in pred tistimi organi, ki so v tej državi za to poklicani in plačani.. Prav res je manipulantsko izkoriščanje žalosti, šoka in podobnih čustvenih stanj javnosti za to, da se skupinam prostovoljnih ali plačanih vigilantov daje v roke pravico, da pospešeno sodi neobsojenim. Presoja o obiskovanju lokalov, vzgoji otrok, stilu življenja, avtoriteti tako in drugače in še čemu je bila vsaj načelno prepuščena vsakemu posamezniku po zlomu takšnih in drugačnih fašizmov. Danes .. no nola

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. okt 2007 14:27

miškolina tudi tebi priporočam da malo premisli o svojih izjavah. nektarina

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

12. okt 2007 14:34

Dragička, kaj ti ni jasno? Nektarini sem želela razjasniti obzorja..kako stvari res stojijo in da je krivično, da sumi o nedolžnosti tega fanta in vseh ostalih, ki so bili pretepeni s strani varnostnikov vip varovanja. V Ljubljani, sploh mladi, večina dobro vemo, kdo so ti osebki, kaj so in kaj počnejo.. In kdo je oseba, ki se brutalno izživlja nad nedolžnimi? Ki ji ustavno zagotovljena pravica do nedotakljivosti življenja in varnosti, popolnoma nič ne pomeni? To so motene osebnosti..ki nimajo kaj početi na naših cestah, da ne govorim o tem, da "varujejo" mladino, ki se gre ven zabavat!! Sploh pa je mišljenje, da je nekdo bil pretepen s strani varnostnikov sigurno zato, ker si je to zaslužil, je jezikal ipd., popolnoma barbarsko.. Saj ne moreš verjet kako nekateri razmišljajo.. Ko samo pomislim na vse tiste nedolžne ljudi, ki sem jih videla obležati na tleh izpod pesti teh primitivcev.. in to za brezveze.. ker je npr. nekdo varnostnika prosil, če gre lahko noter v lokal, in mu varnostnik reče ne, in tisti revež ga še enkrat lepo prosi, potem pa ga varnostik, 5krat večji od njega prime, zbuta parkrat ob kamnito steno, še parkrat z vso silo boksne v trebuh.. fant pa nepremično obleži na tleh, s počeno arkado.. ma koliko takih primerov sem videla.. ogabno... In seveda se stvari spet ne bodo nikamor premaknile..žal..ti osebki se bojo še naprej sprehajali svobodno po naših ulicah in "varovali" našo mladino.. Miškolina

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

12. okt 2007 14:38

Nektarina..hvalabogu ne razmišljam tako barbarsko kot nekateri..sem zelo srečna zaradi tega! Predvsem pa ne sodim o stvareh o katerih nimam pojma.. Miškolina

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. okt 2007 14:45

dragička je napisal/a:
A te lahko vprašam koliko si stara?
Ne glede na starost ima vso pravico, da tako razmišlja in da svoje razmišljanje tudi zapiše. Če sene strinjate z mnenjem, to zapišite, dopišite kje se mnenji razhajata, zakaj se razhajata, podkrepite pisanje z argumenti. Zgolj to vprašanje pa se mi ne zdi na mestu, ni fer. Spraševalec se takoj postavi v višji rang, češ da je bolj izkušen, več izkusil in da sprašujoči ni enakovreden govorec. Seveda se razbere iz pisanja, da je Miškolina mlada in da razmišlja impulzivno, tako kot je značilno za večino mladih, pa tudi za marsikaterega starejšega,... pa si kljub temu seveda zasluži svojo priložnost za pisanje in enakovredno obravnavo. Sedaj bom navedla konkreten primer, Vendelina brez zamere, a želim dokazati, kako ljudje drugače komuniciramo z nekom, ki se nam po stilu pisanja zdi mlajši, morda celo manj izobražen, in kako z nekom, ki ostro, načelno, razdelano zapisuje svoje mnenje. Zakaj npr. Vendelini še nikoli ni bilo postaviljeno vprašanje (glede na to, da se kdaj pa kdaj oglasi tudi pri kakšni temi, ki se navadno izrazito dotika oseb, ki imajo vsakodneven, tesen stik z otroki): Koliko otrok imaš? Najbrž zato, ker se boji-jo/-mo odgovora!? Malo empatije ne bi škodilo; pa kdaj pa kdaj 2x prebrati kakšno mnenje, se poskušat postavit v kožo tistega človeka in ga razumet zakaj je tako napisal. In potem 2x premislit, kako bomo odgovorili... veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti