Nasilje

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

tema odprta - 11. okt 2007 16:03 | ogledi: 2.186 | odgovori: 43

Tole je bilo poslano po e-pošti:

*********

Živjo!

Morda ste nekateri, v zadnjih parih dneh, spremljali v medijih, stvari, ki

so se dogajele v noči na nedeljo, pred Globalom. Fant, ki je bil nedolžna

žrtev pretepa je v sredo v bolnišnici na žalost umrl in ker prijatelji,

družina in vsi najbližji ne morejo skorajda nič narediti, da bi bila ta dva varnostnika kaznovana, prav tako pa tudi policija ne, smo se odločili, da pripredimo nekakšen tihi protest.

Zato te vabimo, da se v soboto odpraviš v mesto (kadarkoli) in pred Globalom prižgeš svečko, v spomin na Gorazda. Več svečk bo stalo tam, več je upanja, da ukrenejo kaj in kaznujejo tiste, ki so krivi za smrt, ne samo Gorazda, ampak tudi mladega Celjana, ki je bil tudi deležen udarcov varnostnikov, ki delajo za to varnostno družbo. Prav tako pa tudi za druge žrtve kakršnihkoli napadov delavcev in varnostnikov Globala.

Prižgi svečko in nam prosim pomagaj ter pošlji ta mail še naprej.

Hvala!

********

Kaj menite?

zelda1

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

11. okt 2007 16:12

če bi živela v lj bi šla in prižgala svečko. mislim da ne bo velike razlike v načinu preiskave in da ne bo gorazdu veliko pomagalo če bo svečk 50 ali 200. je pa to da prižgeš svečko za nekom lepa gesta, s tem pokažeš sam sebi in drugim da ti ni vseeno da misliš nanj. nektarina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. okt 2007 16:28

Jaz tudi mislim, da pomagalo ne bo, tisti varnostniki so navadne barabe brez srca. V Globalu se zadnje čase dogajajo sila čudne reči. Jelenckova

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

11. okt 2007 17:46

Svečke ne bodo dosti pomagale, mislim, da bi morali spremenit naš kazenski zakonik,ker je danes žal tako pri nas: večja baraba si več veljaš. Včasih me je sram, ker živim v taki državi, ki velikokrat ne ukrene nič, razen, da se politiki pljuvajo med sabo in borijo za stolčke. Žal mi je zaradi Gorazda, ker verjamem, da ni bil nič kriv, ampak objestnosti varnostnikov pa tudi nihče ne ustavi. Sočustvujem s starši in prijatelji, vendar svečke ne morem prižgat, ker nisem iz LJ. tarčica

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

11. okt 2007 18:45

Vsakršno nasilje (fizično pa tudi verbalno) ni sprejemljivo. Žalostno je, da je moral umreti še en mlad človek. Vprašanje, ki je zelo pomembno je tudi to, zakaj do pretepa sploh pride in kaj pripelje do tega, da je nekdo (nedolžen?) udeleženec pretepa, nasilja. Nujno je nekaj ukreniti tudi v smeri, da se bodo mladi (in ostali) manj srečevali s situacijami, v katerih so udeleženci pretepa. lunacka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

11. okt 2007 19:12

Moje skromno mnenje, ki ne spada neposredno pod odprto temo: nasilja med mladimi je vedno več, to pa zato, ker so vedno bolj prepuščeni sami sebi, sploh jim manjka močna in stabilna očetova roka, pa vedno hitreje so prisiljeni odrasti v ta nori svet. Iskreno sožalje vsem žrtvam fizičnega in psihičnega nasilja, pa tudi vsem, ki vsakodnevno puščajo svoja (mlada) življenja na slovenskih cestah. Drejček

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

12. okt 2007 8:22

Danes zjutraj sem šla mimo Globala in pri dvigalu gori že veliko svečk. Poleg njih stoji tudi Gorazdova slika. Vendar je odziv javnosti zelo mlačen. Tudi to je odraz stanja v družbi, kajne? zelda1

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

12. okt 2007 8:52

Nisem za nobeno nasilje, da se razumemo! Iskreno sočustujem s starši. Ampak, a vam se ne zdi, da se nekaj dogaja v tej naši ljudi domovini? Kaj mladina počne po avtobusih in to sred belega dneva - pesem zase! Kaj delajo, kakšna objestnost je na avtobusnih postajah zvečer ob 12. uri! (Okna dnevne sobe mi gledajo na avtobusno postajo, marsikaj vidim). Kaj počnejo varnostniki v šolah - zaradi koga so tam?!? Absolutno se ne strinjam s tem "pa vedno hitreje so prisiljeni odrasti v ta nori svet"!!! "Nedolžen udeleženec pretepa"!!! "Verjamem, da ni bil nič kriv, ampak objestnosti varnostnikov pa tudi nihče ne ustavi"!!! Nekaj mesecev nazaj sem na mestnem avtobusu (ob 16.00 uri) imela "konflikt" z gručo 5 - 6 objestnikov starih okrog 16 - 17 let. V roki sem trdno držala dežnik - za vsak slučaj. Tema, vredna razprave. Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. okt 2007 9:04

Glede zadnje tragedije pred omenjenim lokalom: Hudo mi je, kadar se konča mlado življenje. Ampak ne pozabimo, še tako huda tragedija ne daje nobenemu, ki ni posebej usposobljen in zadolžen za preiskovanje, razsojanje in presojanje v tej zadevi nobene ampak prav nobene pravice, da s prstom kaže na morebitnega krivca in ga sankcionira mimo in pred tistimi organi, ki so za to v tej državi za to poklicani. Izkoriščanje žalosti, šoka in podobnih čustvenih stanj za to, da bi ena "zainteresirana javnost" jemala v roke pravice da pospešeno sodi, je neodgovorno, da ne rečem manipulantsko. Res je, da se v kontekstu omenjenega lokala marsikaj dogaja. Ena prijava spolnega napada (se sklicujem na časopisne vesti), pa pred dvema letoma poleti se je en spor gostov iz lokala v zgodnjh jutranjih urah nadaljeval tako, da so obstrelili enega naključnega mimoidočega pred Pošto....po drugi strani pa iz drugih klubov v bližini ni takih vesti...se človek vpraša. Mislim, da bi moral ob tej tragediji vsak predvsem premisliti: - v katere lokale bo ali pa ne bo hodil - kako bo svojim majhnim otrokom takšna pozitivna avtoriteva, da jim bo omogočal lep razvoj, tako da ga bodo danes majhni otroci čez deset let upoštevali, ko jim bo razlagal, na kaj morajo biti pozoroni pri obiskovanju lokalov in prireditev. Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

12. okt 2007 10:20

Vendelina, 200% se podpišem pod tvoj prispevek. Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. okt 2007 10:52

Jaz tudi!!! lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti