Zmajčkova rezina

neznan uporabnik
tema odprta - 30. nov 2000 21:05 | ogledi: 12.444 | odgovori: 7

Kar nekajkrat sem poskušala dobiti originalni recept za Zmajčkovo rezino(Orehovo, Konditor...)(čokoladno biskvitno testo, nadev pa iz orehov in maslene kreme?) Ali obstaja kakšen nadomestni recept za to odlično sladico?

mailto:mojca.mrzel@eles.si

Vprašanje je prenešeno iz formularja.

neznan uporabnik

3. dec 2000 18:57

Pozdravljena! Nekje v mojem zvezku sem našla recept, ki bi mogoče ustrezal zmajčkovim rezinam, samo da se bri meni imenujejo BELLEVUE REZINE. Iz spodaj navedenih sestavin se zmeša testo, ki ga razvaljamo v pekaču na peki papirju. Takoj razrežemo na tri trakove, po želji paše počez, če želmo dve manjši rezini. Nato spečemo. Sestavine za kremo: 3,5 dcl mleka 2 rumenjaka 10 dag sladkorja 1/4-1/2 dcl ruma 5 dag orehov 8,5 dag masla 7,5 dag moke Postopek za pripravo kreme: Zavremo 1/4l mleka in sladkor. V ostalo mleko gladko zmešamo moko in rumenjake in to maso zakuhamo v vrelo mleko. Med kuhanjem mešamo z mikserjem toliko časa, da se zgosti. Kremo ohladimo. Penasto vmešamo maslo, dodamo ohlajeno kremo, orehe in rum. S tem namažemo spodnjo in srednjo ploščo, zgornjo pa oblijemo s čokoladno glazuro (klasičen recept). Nasvet: na posamezne kose lažje razrežemo zmrznjjeno. To bi bilo vse. Moram pa povedati, da tega recepta še nisem preizkusila sama, tako da kakšnih nasvetov ne morem dati. Če se bo kdo poslužil tega recepta in pripravil rezine, naj mi prosim sporoči. Lep pozdrav! Špela

neznan uporabnik

3. dec 2000 22:28

Spela, bi lahko napisala se recept za biskvit (testo) - mislim da ti je pri prepisovanju le-ta usel :)

neznan uporabnik

4. dec 2000 8:20

Pozdrav! Pa so mi sestavine za testo res ušle. Se opravičujem. Torej za testo je potrebno zmešati oz zgnesti naslednje : 30 dag zmletih orehov 30 dag sladkorne moke 5 dag moke in 2 beljaka To pa je res vse. Lep pozdrav! Špela

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

28. maj 2007 12:24

Pozdravljene, Ali je potem katera našla originalni recept za te Zmajčkove rezine? Če ga je bi LEPO prosila za recept!!!!!!!!!!!!!! Hvala v naprej za pomoč! Emma Emma07

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

28. maj 2007 14:00

Delala sem jih po tem receptu- bellevue rezine je zmajčkov butik pač preimenoval v zmajčkove rezine, drugače pa je to ista stvar  :  

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2110

 

LP, V.

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

28. maj 2007 14:17

Hvala! Moj sodelavec, ki je lubitelj orehov si jo je danes zaželel in bi ga rada presenetila z njimi, pa sploh nisem vedela kako to izgleda. Lep dan! Emma Emma07

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

28. maj 2007 18:31

Kot pravita Špela in Emma7 so tele zmajčkove rezine - bellevue Kristalka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti