Čokoladni krofi z vanilijevo kremo

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 9. okt 2007 15:10 | ogledi: 26.218 | odgovori: 22

Ali ima kdo kakšen dober recept za krofe, ki so obliti s čokolado, namesto marmelade pa imajo vanilijevo kremo? Mislim takšne krofe, ki se kupijo v vseh večjiih trgovinah.

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

9. okt 2007 15:20

To so čisto navadni krofi, le da jih hladne napolnijo z vanilijevo kremo ( kot za princeske ) in oblijejo s čokolado. Po želji jih potem posuješ z kokosom,... gaja 1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. okt 2007 16:45

Tudi jaz jih delam tako. Prerežem, vanilijeva krema, gor pa čokolada in kokos. Ponavadi pa zato delam take, ker sem znana po em, da mi navadni krofi ravno ne uspejo, pa potem "zgolfam" krancelj :)))) katka

peterveliki9  

član od: 2.2.2008

sporočila: 2

2. feb 2008 12:32

Vse prosim če mi napišete recept za vanilijevo kremo za v krofe lepo prosim peterveliki9

peterveliki9  

član od: 2.2.2008

sporočila: 2

2. feb 2008 14:40

Hvala vam. če vi kaj potrebujete me kar uprašajte, če bom seveda vedel HVALA peterveliki9

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. feb 2008 15:26

peterveliki9 je napisal/a:
Hvala vam. če vi kaj potrebujete me kar uprašajte, če bom seveda vedel HVALA peterveliki9
peterveliki9, na kulinariki deluje vse na ta princip...vprašaš, če te zanima in poveš, če veš. Pa dobrodošel v naši družbi. katjushka

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

16. feb 2011 18:16

katka lopatka je napisal/a:
peterveliki, tu je tema, kjer smo pisale vse o kremi http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1334 Sama jo pa delam za krofe kar iz šlag pene ali galette, nam je dobra za enkrat na leto za tistih par krofov...za kremšnite pa klasično (saj je vse v linku). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Katka, kako pa lahko pridemo do tvojega recepta. Vem, da se ti zdi čudno, vendar že nekaj časa razmišljam, kako priti do recepta na tvojem albumu? Biba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. feb 2011 19:07

katka lopatka je napisal/a:
Tudi jaz jih delam tako. Prerežem, vanilijeva krema, gor pa čokolada in kokos. Ponavadi pa zato delam take, ker sem znana po em, da mi navadni krofi ravno ne uspejo, pa potem "zgolfam" krancelj :))))



katka

 

Loni Makaroni

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

16. feb 2011 21:58

zadnjic sem polnila krofe s šlag kremo od dolcele, ampak kaj ko je notri ni bilo nič, mogoče je krema skupaj pala al kaj bi bilo narobe, no naslednjič polnim s pudingom ali pa s kremo, katero uporabljam za ledeni veter, mislim da je podobna krema za princeske... Sporočilo je spremenil(a) ursyy dne 16. 2011 22:01

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. feb 2011 8:24

mbarbe, ne razumem točno tvojega vprašanja :) Saj nisem dala nobenega recepta na to temo, vsaj kakor se spomnim, ne. Povej bolj natančno, pa ti lahko pomagam. :)

 

Aja, krofe sem se pa od takrat že super naučila in mi tudi navadni lepo uspejo.

 

Ursyy, ali si uporabila navadno ali vanilijevo kremo? No, obe stepam s sladko smetano in ne z mlekom oz. vodo, kot piše na vrečki, pa so zelo trdne.

Namesto vode za navadno šlag peno pa po nasvetih mojstric uporabim tudi radensko, ta navadna sicer ne pride v poštev za krofe, je pa zelo primerna za okraševanje tort in brizganje z nastavki.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti