Kosilo za posebne goste

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. okt 2007 14:43

Bodi brez skrbi. Kosilo ti bo super uspelo in tisti pajbeki poslovni bojo po Nemčiji govorili, kako dobro so jedli na,..Balkanu:) Jelenckova

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

11. okt 2007 13:08

Tudi pri nas smo že gostili prijatelje in znance iz tujine. Zmeraj skuham "slovensko" hrano in vsi so je veselijo in tudi pričakujejo. Ponavadi pripravim: za predjed pršut z olivami in tlačenko z bučnim oljem. Obvezno goveja juha z mesnih zavitkom ali rezanci. Nato pa dve vrsti mesa, eno z omako, drugo brez, da lahko gostje kombinirajo. Eno je lahko govedina s hrenom, pečenka sv., telečja, pečen (domač) piščanec, ali polnjena telečja prsa ali polnjen pečen piščanec. Drugo naj bodo kakršnikoli zrezki v omaki, najbolje z gobicami. Priloge kombiniram: pražen krompir, široki rezanci z orehi, skutni štruklji (ti so obvezni), dušen riž. Zelena solata, radič. Sladica zavitki: jabolčni, skutni, borovničev, slivov, marelični, češnjev... Od vsega začetka pa naj bo na mizi tudi potica ali male potičke (štrukeljčki). Več kot boš dobila nasvetov, lažje boš izbrala jedilnik! Naj ti uspe kosilo . zvezdica55

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. okt 2007 13:32

In, lepo prosim, poročaj o vtisih PO kosilu, smo vsi/e zelo radovedni/e!  rimljanka

janinamo  

član od: 18.8.2007

sporočila: 42

11. okt 2007 13:53

Ja, Vendelina, sej imaš prav. Priznam, da ga tukaj večkrat pihnem. Sem neki podobnega slišala že od svojih staršev, ki sta me precej okregala, češ, da moram v tem primeru možu stati ob strani, ne pa da ga sekiram s kakšnimi ljudmi ima opravka. V glavnem punce; javim, kako mi uspe, kako se bodo moji gosti obnašali.......mislim, da jih bom z vašo pomočjo fascinirala...... Lep, nasmejan dan vsem janina***

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

11. okt 2007 14:51

Vedno ko se spomnim na slavno večerjo ali pa kosilo je bil to goveji zrezek z vinsko omako in riž z grahom za prilogo. Solata zelena s paradižnikom in francoska. Za sladico pa biskvitno pecivo z različnimi nadevi (je obstojno kar dolgo, ni treba dati takoj nazaj v hladilnik) in piškoti. Juha pa goveja z rezanci. Za prilogo k takšni omaki se odlično podajo tudi široki jajčni rezanci. Lahko narediš oboje, če kdo riža ne mara, sploh ker je oboje enostavo pripraviti. Tudi sladko rdeče zelje dušeno z vinom je super zraven zrezka za takšno kosilo. Takrat moja mami naredi zraven mlince. Sem ti dala čisto preproste predloge. Mogoče ti bo kaj prav prišlo. Lep pozdrav! kordelina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. okt 2007 15:37

Zanimivo, kaj vse komu pomeni "slavnostno kosilo". Mi na primer obožujemo riž in ga (tudi) z grahom za vsakodnevne obroke toliko pojemo, da mi za slavnostno varianto nekako ne "sede", enako je s širokimi rezanci. Razen če so s tartufi pa priloga k lososu v smetanovi omaki, to pa je druga zgodba.

Morda speljem temo na vprašanje, katere so za koga vsakdanje in katere slavnostne jedi? Mamamia

 

mamamia

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

11. okt 2007 16:15

Mamamia, zelo zanimivo vprašanje. Pri tem sem se spomnila, kakšno kosilo smo ponavadi imeli pri nas doma ob kakšnih posebnih priložnostih. Da ne gre za navadno nedeljo, smo vedeli tudi po tem, da je bil na mizi pomfri, kaka pohana piška, francoska solata in mogoče še kaj. Me zanima, komu bi se to še danes zdelo fensi. kletka

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

11. okt 2007 16:23

slavnostne jedi: hm. doma ne prirejamo nekih slavnostnih kosil ali večerij, jemo vse od kisle juhe pa do bučk. odkar kuham tudi jaz se na jedilniku pojavi še kaj novega, včasih to sprejmejo, včasih ne. slavnostne jedi so zame tiste, ki jih jem v restavraciji in so tako lepo servirane pa še to mi je všeč da mi jih drugi naredijo in prinesejo. ali pa kake ekstra sladice, kako imam rada pecivo njammii. če pa imamo kako proslavo, obletnico ali kaj pomembnega potem jemo piščanca, riž z grahom, pohano svinjino, govedino z vinsko omako in gobicami in seveda domačo juhico z domačimi rezanci. nektarina

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

11. okt 2007 17:15

Slavnostno kosilo mora biti predvsem primerno servirano! Vsebina je seveda pomembna - hrana mora biti dobra - lahko pa mi pripravijo oziroma pripravim pravzaprav čisto vse. Zaradi mene je tudi pohana piška super slavnostno kosilo (ker sicer doma nikoli ne cvremo - preveč dela, preveč odpada, pa še nezdravo je ). veverica

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. okt 2007 17:58

Meni pa je dosti bolj pomembno sprosceno, domace vzdusje,kot nevemkako zveneca imena jedi in stevilo predjedi, glavnih jedi itd.itd. Ce so to ljudje na odgovornih delovnih mestih so itak siti dobrih dragih resatvracij in bodo verjetno bolj zadovoljni nasmejane gostiteljice,ki se trudi,kot se tako imenitega jedlilnika.Preproste stvari nikoli ne razocarajo! lucka52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti