Ali kdo pozna te gobe?

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

tema odprta - 9. okt 2007 11:25 | ogledi: 24.928 | odgovori: 57

Te gobice sem prinesla iz sprehoda po gozdu. Najbrž jih je večina strupenih, jih imam za okras na vrtičku. Zanima pa me če jih kdo pozna, rada bi znala kako se jim reče ?

Lep pozdrav!

gobice so na slikah na spodnji povezavi:

http://kordelina.moj-album.com/album/9702143/

kordelina

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

9. okt 2007 11:33

Tega ne morem razumeti. Če gob ne poznamo, jih pač ne nabiramo in na ta način ne delamo škode po gozdovih. Malo občutka za našo mati naravo ne bi škodovalo...

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

9. okt 2007 11:58

No, sluga, če jih je kordelina nekaj pobrala za dekoracijo na vrtu, pač ne bo prevelike škode. Mene bolj moti to, ko vidim zbrcane in prevrnjene v gozdu ležati po tleh. (Če je pa tole na sliki slučajno kakšna zaščitena vrsta, me pa, prosim, popravite.) Blanchy

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

9. okt 2007 12:32

te gobe niso zaščitene, so pa najbrž v večini strupene in niso primerne za prehranjevanje pa mislim da če gledamo koliko gob poberejo gobarji, jaz pa sem jih v svojem življenju pobrala 10 ne bo nobene škode sluga! gobice so mi bile všeč, pobrala sem pa jih od vsakih le za vzorec, z namenom da malo okrasim vrtiček, pa tudi me firbec matra katere so, ker sem nekatere videla prvič kordelina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. okt 2007 12:38

Z gobami, ki jih ne poznaš se raje ne hecaj... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

9. okt 2007 12:54

vem da zna biti nevarno, se bodo držale zelo daleč od kuhinje, mogoče bom izvedela katere so, če ne pa bodo še kakšen dan samo za okras, sonce jih bo kmalu že vse posušilo kordelina

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

9. okt 2007 13:09

jaz tudi nabiram gobe, pa teh na slikah ne poznam-vendar , kolikor sem videla po slikcah, ima Kordelina se kako spostovanje do narave,malo manj ga imajo tisti, ki v gozovih za sabo puscajo svinjarije kot so skatlice cigaret, pa plocevinke piva, pa zmeckani sokovi..itd,itd,pa nabirajo vec kot je dovoljeno - da ne uporabim izraza, dobesedno " izropajo" gozdove. Ko grem , tocno vem,kdo je bil pred mano,ker pusca za sabo " osebno izkaznico"... Ne recem, da je komu to tudi dodaten vir zasluzka,ampak vsaka stvar ima svoje meje! pa brez zamere in lep dan zelim vsem. lucka52

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. okt 2007 13:10

Mislil sem... nekatere mušnice so ZELO nevarne že če jih le držiš v roki in si slabo uiješ roke imaš lahko želodčne težave... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. okt 2007 13:15

Po fotografijah prepoznanih gob pa jaz ne bi jedla........................Barva, pa še kaj pri gobah (da o filmih, tiskalnikih,........) strahotno variirajo,....................

Sicer se pa strinjam, čimmanj brez potrebe zbrcanih, brez veze odnešenih,.....gob iz narave. Bo manj slabega zgleda.

rimljanka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

9. okt 2007 13:19

Mislim, da je odnešena goba še slabše kot brcnjena. Slednja vsaj ostane v gozdu...

Da ne bo pomote...tudi vandalizma v obliki brcanja vsega kar pride pod noge, ne podpiram!

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

9. okt 2007 13:19

uff, potem pa bolje da se jih kar na hitro znebim, ena je taka velika s pikami, malo podobna mušnici, raje bom odstranila, pa si omislila kak aranžma za moj vrtiček dokler mi rožice ne bodo zrastle (nambreč sem posadila tam veliko čebulic, pa upam da bo spomladi lepo) slikice gobic pa bodo ostale, se bom potrudila izvedeti katere so, drugo leto pa jih bom pustila naj kar bodo tam kjer morajo biti (v gozdu) Lep pozdrav! kordelina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti