Ali kdo pozna te gobe?

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

3. nov 2014 19:59

Tudi moj domači determinator pravi, da bi lahko bile tintnice ali pa dežnički (ker ne vidi spodnjega dela gobe). V nobenem primeru niso užitne.

Fora

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. nov 2014 0:31

Fora, misliš morda neužitno gozdno tintnico
http://www.gobe.si/Gobe/CoprinusSilvaticus? Ta bi bila po velikosti podobna tistim s Sarabandove slike (poglej za primerjavo suho listje napram velikosti klobučkov, to so zelo majhne gobice), samo te so pa temnejše barve in tudi klobuček imajo na robu rahlo privihan navzgor.


Zdajle sem še malo iskala in še vedno so vsaj meni te Sarabandove najbolj podobne stožčastim črnivkam (Psathyrella conopilus)-klik, tako po barvi kot po velikosti in obliki stebel in klobučkov. Skratka, "gobice za okras", ker so pač neužitne, če naj zaupamo tej gobarski strani


vir: http://www.gobe.si/Gobe/PsathyrellaConopilus

Mojca

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

4. nov 2014 14:36

mamaF, hvala za pomoč. Zdi se, da je to res stožčasta črnivka. Saj nisem niti mislil, da je užitna, samo hotel sem izvedeti kaj več o tej gobi, ker je v gozdu v katerem sem bil, rasla skoraj kamor koli sem pogledal.



Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 04.nov 2014 14:37

banany  

član od: 18.1.2006

sporočila: 225

8. nov 2014 13:23

Dragi kulinariki!♥♥♥Imam zelo preprosto tezo glede uzitnosti gob. In ta je 100%pravilna. Namreč da so čisto vse gobe uzitne!!! Ampak !!!!!!!nekatere od njih na zalost samo enkrat!!!!!! Tako da ???!!!!! ja.

No zdaj pa od heca k stvarnosti. Ce vas karkoli zanima o gobah je med nami na kulinariki mikolog Bojan Rot ki se nahaja pod uporabniskim imenom drot ali Drot ce se ne motim. Ga dobro poznam in z zagotovostjo trdim da je strokoven na tem podrocju. Jaz grem veckrat do njega po nasvet ko mi kaj ni jasno. Mislim da je on zelo vesel ce se ga prosi za pomoc tako da ne se bat. No lepo se imejte in l.p.

 

 

banany

banany  

član od: 18.1.2006

sporočila: 225

8. nov 2014 13:29

Sem pogledala njegovo up.ime je DROT. Se opravicujem za napako in l.p.

banany

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. nov 2014 14:29

banany je napisal/a:

 

No zdaj pa od heca k stvarnosti. Ce vas karkoli zanima o gobah je med nami na kulinariki mikolog Bojan Rot ki se nahaja pod uporabniskim imenom drot ali Drot ce se ne motim. Ga dobro poznam in z zagotovostjo trdim da je strokoven na tem podrocju. Jaz grem veckrat do njega po nasvet ko mi kaj ni jasno. Mislim da je on zelo vesel ce se ga prosi za pomoc tako da ne se bat. No lepo se imejte in l.p.

 

banany

 

Upam, da njegove osebne podatke objavljaš z njegovim dovoljenjem...



jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 08.nov 2014 14:30

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

8. nov 2014 20:08

Aha, zdaj vem zakaj je v Peklu skuhal tako fantastično gobovo mineštrco.

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti