Ali kdo pozna te gobe?

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. okt 2007 17:57

DAjem ti prav ati zlati glede 1, nisem pogledala, so še 3 slike od iste stvari. Ampak če jo pogledaš od zgoraj in ne opaziš, da so v zgornjem kotu vidni lističi bi lahko šlo za tole sarcodon imbricatus- http://images.google.si/images?hl=sl&q=sarcodon%20imb gobice5 pa imajo v sredini rahlo udrt klobuk in letvice po betu, zato bi lahko bile iz skupine lisičark. Zato, ker nisem prepričana, ker mi manjka kar precej podatkov o nabranih gobah, nisem šla določevati vrste gob, temveč samo približno skupino, Narejena kakšna škoda? Mislim, da ne. http://nasegobe.mojforum.si/faq.php in zanimivo http://nasegobe.mojforum.si/nasegobe-about6-0.html lp juhica

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

10. okt 2007 21:20

Rimljanka po tvoje se torej po gozdu sploh ne sme hoditi, kaj šele da bi karkoli tikali, sicer bomo pohodili vse mogoče organizme pa kaj vem kaj še vse...torej od sedaj naprej bo potrebno posebno opozorilo: hodi se samo po asfaltiranih površinah, lovci po zraku, tisti ki pa celo odstranjujete drevesa za drva (se pravi čiščenje starih debel in grmovja pa sploh prenehajte),brezvezni sprehodi tudi nimajo toliko koristi za nas kot je škode za naravo(opozorilo verjetno mora veljati tudi za živali)! Dovolj je bilo neumnosti, od sedaj naprej naj pišejo le tisti ki bi radi povedali kaj o gobah ki so na slikah, ostali pa se ZADRŽITE NEUMESNIH KOMENTARJEV, ne iščem nobenih naravovarstvenih nasvetov!!! Vsem ki so mi pomagali pri odkrivanju vrste gobic pa se zahvaljujem. kordelina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. okt 2007 21:27

Kordelina, ne pretiravaj. Je pa vse res, kar sem napisala. Nikjer nisem napisala, da ne hodi po gozdu.

In, vsak se lahko oglasi, če želi, forum je odprt za vse. In nisem niti enega naravovarstvenega nasveta dala.

rimljanka

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

10. okt 2007 21:41

Vesnych, ne opravičuj malih grehov.......................to je tak prikladen izgovor..............malo premisli. Prvo si preberi vprašanje, da naslednjič ne boš pisala takšnih pripomb kot je tale zgoraj. Skrbi ti za svoje grehe pa boš imela celo življenje dovolj dela. kordelina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. okt 2007 21:50

Prosim, ne kregajte se okoli teh gob. Ne bi rada da tole rata še en med.over.net forum, kjer se ljudje zmerjajo med samo. Jelenckova

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

10. okt 2007 21:54

imaš prav jelenckova, dala sem samo vprašanje kako se reče gobicam, pa so me nekateri tako napadli da bom drugič prej razmislila če še dam kakšno temo na forum, res sem razočarana, sedaj tako hudo skrbijo koliko škode sem naredila v gozdu, kot da res nimajo kaj za delati kordelina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. okt 2007 22:05

Kordelina, naj te to ne odvrne od foruma. Tukaj se mnenja pač krešejo, ljudje povedo kaj si mislijo, čeprav včasih skrenejo s teme. Se spomnim, ko sem pripevala svoj 1. recept na kulinariko, da sem bila deležna ostrik kritik glede njegovega imena in ti povem, da mi je vzelo pogum, da bi še kaj prispevala za celi 2 leti! Sedaj se s tem ne obremenjujem več. Jelenckova

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

11. okt 2007 10:05

Gobe se praviloma za uživanje pripravi isti dan, ko so bile nabrane. Ne pobira se gob, ki so bile že odtrgane. Ker je od dneva, ko je bilo postavljeno vprašanje, minilo že več dni, je že to zadosten razlog, da se nabranih gob ne uporabi za prehrano. Poleg tega mislim, da sem prav razumela, da že od vsega začetka namen vprašanja ni bil, ali naj gobe končajo na krožniku ali ne, ampak zgolj gola RADOVEDNOST, kakšne gobe so na sliki !!?? kordelina, kakšne velikosti je klobuk od tistega dežnika? – če je sploh še v takem stanju, da se ga lahko izmeri.

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

11. okt 2007 14:31

rdkapica gobe so bile namenjene zgolj temu da krasijo moj vrtiček nekaj dni in da izvem kaj več o njih, nekatere so bile celo že utrgane ko sem jih pobrala zato so se kmalu posušile ker jih ne poznam nisem imela namena jih uporabiti za kuhanje, večina jih je strupenih Lp! kordelina

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

11. okt 2007 14:35

z sodelovanjem na tem forumu sem se naučila da če odpreš novo temo ali postaviš vprašanje potem moreš biti pripravljen tudi na tisto česar ni bilo v tvojem namenu in sicer slišati kakšno obtošbo, mnenje in hitro pride do konflikta. ampak tako pač je, tukaj je ogromno ljudi in vsak ima svoje mnenje. sto ljudi sto čudi. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti