Ali kdo pozna te gobe?

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

9. okt 2007 13:40

slugi in rimljanki pa priporočam da se za teh 10 gobic naj ne sekirata preveč-bosta dobila gube kordelina Sporočilo je spremenil(a) kordelina dne 09. okt 2007 13:41:12

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. okt 2007 13:53

Kordelina ti bom napisala kakšen scenarij bi se odigral pri nas doma, če bi tole vprašanje zastavila mojima tavečjima otrokoma:

Oba bi te "pametno" gledala, tako resno kot kakšen stari modrijan in bi tavečja (skoraj 5 let) rekla: "Gobe, ki jih ne poznamo se ne nabira. " Potem pa bi še tamali (3,5 leta) pristavil: "Pa tudi dotikat se jih ne smemo, lahko se jih samo gleda z učki, ker to je hrana za polže in bodo polži lačni."

Eto ti take pametne jaz poslušam, ko gremo v gozd in se seveda pri vsaki gobi ustavita in jo preučujeta (z učki) in en drugemu delita pametne nasvete. Ko pa zagledata jurčka ali lisičko pa tako vpijeta in vriskata, kot bi našla najmanj zlato rudo....

jade

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

9. okt 2007 14:02

Ah ne skrbi za moje gubice. Saj se sploh ne razburjam in tudi proti tebi kordelina osebno nimam nič. Te poste sem napisala, da se mogoče kdo zamisli nad svojim početjem.

Jade, tvojim otročkom pa je NEKDO moral te stvari enkrat tudi povedati, knede... da sta sedaj tako "pametna"

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. okt 2007 14:05

Ja seveda smo jim to razložili glede na to, da je gozd blizu, da jima ne bi na misel padla kakšna neumnost. jade

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. okt 2007 15:16

Tak me zgoraj spominjajo na marele.....pa niso, kajne?

 

Za vrtiček so krasna dekoracija kakšni storžki in želod...bolj dolgo ostanejo. Gobe so pa odlična dekoracija v kombinaciji z jajcem, česnom in petršiljem!!!

 

titta

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

9. okt 2007 15:30

Slike s pripisom gobe 1 kažejo na to,da je goba iz vrste dežničkov.Mislim,da so vsi dežnički ZELO strupeni in smrtno nevarni za uživanje.Nekateri dežnički na sveže odtrganih mestih rahlo pordečijo.Z temi gobami se raje ne šali in jih drugič v gozdu pusti.Za dekoracijo raje naberi lesne gobe,ki ti bodo zdržale nekaj let. ati zlati

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

9. okt 2007 15:34

ne titta niso marele, malo sem pogledala na povezavo ki jo je poslal dj, mojih gob ni med njimi, sem pa slišala da na tem območju raste okrog 200 različnih vrst gob, polno jih je in so se precej namnožile, zgleda je večina strupenih; jaz sem te pobrala kar ob cesti ko sem šla na sprehod, res jih je veliko pa vseh barv, za kombinacijo z jajcem bom jih pa morala kar kupiti kordelina

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

9. okt 2007 15:35

ati zlati kaj lesne rastejo na deblih oz. štorih? kordelina

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

9. okt 2007 15:43

Ja,lesnih gob imaš kar precej različnih.Slike gobe 3 kažejo na štorovke,so pa v toliko slabem stanju,da ti ne bi mogel 100% potrditi.Verjetno so užitne.Z gotovostjo upam trditi,da gre pod 1 za dežničke.Te najdeš v vsakem gobjem leksikonu pod ZELO strupenimi in nevarnimi gobami.Pogosto se jih zamenja za užitne marele.Dežnikarice so neprimerno večje od dežničkov,vendar nekateri mislijo,da tile še niso uspeli zrasti in jih poberejo v dobri veri... PS Na štorih in okrog njih rasejo štorovke,lesne gobe boš našla na deblih starih po navadi že odmrlih dreves. ati zlati Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 09. okt 2007 15:45:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti