Sušilni stroj elektrolux ali zanussi

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

tema odprta - 9. okt 2007 11:08 | ogledi: 14.576 | odgovori: 12

Mogoče ima kdo od "prisotnih" odzračevalni sušilni stroj Elektrolux model EDE 56160W ali kondenzacijski sušilec Zanussi TCE 7124. Odločam se za nakup, zato bi prosila bi za pozitivne in negativne kritike.

Hvala!

K

Karmina

Temo je spremenil(a) KARMINA dne 10. okt 2007 12:06:09

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

10. okt 2007 11:39

predlagam da kupiš,kondenzacijskega tega lahko postaviš kamorkoli,ker ne rabi cevi za paro ga imam sam min sem zlo zadovoljen z njim enostavn posodo sprazneš in je stvar končana sam jaz imam od MIELE miele

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

10. okt 2007 11:43

sušilni ali pomivalni ??? Miele a nisi malo pomešal?! stara

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

10. okt 2007 11:56

V bistvu mi je vseeno če je kondenzacijski ali odzračevalni. Bi tudi jaz Miele samo so malo predragi. Ta Elektrolux mi je ugoden glede na kakovost in ceno (299 EUR). Imam pa nagledanega tudi enega Zanusija (319 EUR). lp K

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

11. okt 2007 23:18

ne nisem zamešal (stara);)) vem da se zanima za sušilni stroj elektrolux so tud baje dobri sušilci sploh zdej ti novi modeli jaz mam miele že 5 let sušilca in deluje kot prvi dan pa tud pralni stroj mam miele,star dve leti in tud brezhibno deluje!!! neb zamenju za noben stroj!! pomivalca posode in štedilnik pa imam tud od bosca višjega razreda!! lp miele miele

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

11. okt 2007 23:21

zdej sem videl da sem napisal namesto perila,posodo,hehe se opravičujem za sušilca sem mislo ja ;)) lp miele miele

ajrin  

član od: 10.1.2007

sporočila: 4

12. okt 2007 8:05

Jaz pa ti predlagam da, če imaš možnost odzračevanja, je odzračevalni boljša varianta, ker porabi bistveno manj energije kot kondenzacijski! Glede firme pa ni ne znam svetovati, naš Candy dela deset let že vsak dan, pa se še ni izpel! LP Irena ajrin

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. okt 2007 8:42

Prej sem imela odzračevalnega, zdaj imam kondenzacijskega. Vsak ima svoje prednosti in slabosti, oz, če imaš možnost dobrega odzračevanja, ni z njim nič narobe. Odpade praznjenje posode z vodo, poraba elektrike pa je za caa 10% nižja. Mene pri kondenzacijskem moti, ker ga imam v malem prostoru se ta prekomerno segreva.

Eni proizvajalci deklarirajo 5, drugi 6 kg. Potem pa pogledaš prostornino bobna, je pa skoraj enaka, zato se mi zdi ta podatek malo zavajajoč. Če ima en boben 206, drugi pa 212 litrov, ne more biti take razlike.

 

Važno je, da ima elektronsko nastavitev vlažnosti in ne časovno nastavitev, ker pri njej je perilo enkrat prevlažno, drugič presušeno. Fino je, če ima zamik sušenja, da sušiš ponoči, ko je cenejši tok - seveda, če imate dvotarifno elektriko. Če si kje v bloku, to tudi odpade, ker je stroj precej glasen in bi motil sosede.

 

Ponavadi so razred C, imajo pa že B in A, vendar so še enkrat dražji, poraba  pa malo čez 2KW. So pa sušilci stroji, ki se precej manj kvarijo kot pralni ali pomivalni.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

12. okt 2007 15:49

Pri nas imamo Aristona - sestrska firma Zanussi-ja in nismo zadovoljni. Je perilo tako zmečkano, da se ga še likati ne da... pa še neprijeten vonj ima. Nasja

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

12. okt 2007 16:00

Se strinjam z Lijano. Sama imam kondenzacijski sušilni stroj že kakšnih devet let. Ker nimam možnosti odzračevanja, sem primorana imet kondenzacijskega, v nasprotnem primeru bi se takoj odločila za odzračevalnega. Slednjega ima moja mami in moram povedat, da je perilo veliko prej posušeno kot v kondenzacijskem. Torej, če imaš možnost si kupi odzračevalnega. LP! fakin712

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

15. okt 2007 8:30

Nasja je napisal/a:
Pri nas imamo Aristona - sestrska firma Zanussi-ja in nismo zadovoljni. Je perilo tako zmečkano, da se ga še likati ne da... pa še neprijeten vonj ima. Nasja
Kar se tiče neprijetnega vonja: obstojajo Lenorjeve krpice katere daš v boben, ko sušiš perilo in potem perilo diši. Sem kupila Elektroluxa odzračevalnega pa bomo videli kako bo delal! LP K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti