Vegani

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

25. jul 2014 17:21

Mamamia, mogoče je mislila takole:

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

25. jul 2014 17:56

Tisa, .    leluur, v kakšnem razkošju si pa ti gor rasla, da imaš tako prepričanje?  Meni že finančno ne znese, da bi naredila vse tiste napake, ki nam jih očitaš. Sem še iz tistih časov, ko smo stvari popravili in ne stran vrgli.  

 

Katrca11

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. jul 2014 18:04

leluur je napisal/a:

Pa še to sem hotela pripisati.

Imam znance v ZDA. Par. Oba sta visoka cca 160 cm, 90-100 kg. 

Ona vegetarjanka, katera je UMETNO meso iz rastlinskih proteinov. On diabetik, kateri je prav vse v VELIKIH količinah, in ima vgrajen dozirnik inzulina...

Oba sta prepričana, da jima taka hrana NE ŠKODUJE! Napumpana od raznorazne propagande "srečno" živita... do kdaj?

On je bil že večkrat na urgenci zaradi sladkorne. Ona se širi in širi, čeprav je sedaj prešaltala celo na vegansko prehrano, ali umetne pečenke (katera je 100% rastlinskega izvora) še ni opustila.

Nehajmo se obnašat kakor tiste 3 opice; ena z zakritimi očmi, druga z zamašenimi ušesi, in tretja z zamašenimi usti. "Zdrava kmečka pamet" se mora v nas spet prebuditi, in začeti delovati...

 



leluur

 

saj si nima tudi povedala, da to kar počneta, ni zdravo, a ne?

 

hvala za razsvetlitev.  

Vanja

leluur  

član od: 25.7.2014

sporočila: 4

25. jul 2014 18:16

Draga Mammamia.

Imam predlog. Vseh 100 družin iz bloka se zmenite in najamite vrt, pa ga skupaj obdelujte. Okrog mest je še polno zemlje, pa še po netu ne boste tolko kopali, ampak boste nalakirane nohtke pomazali in polomili v zdravi slovenski zemljici...

 

Draga Rimljanka.

V osnovni šoli sem bila prisotna pri pouku, tako da o nastanku zemlje in bitij na njej vem kaj malega in ne rabim guruja da bi mi to povedal. 

Manjši kmet JE masovna pridelava. Samo primer; Še pred nekaj leti so govorili, da kaki nima škodljivcev, in da jih ni potrebno škropiti. Ja, bilo je tako, dokler niso začeli ustvarjati nasadov (pazi, ga še ni velikega v Sloveniji, pa tudi ne v sosednjih državah). Velike skupine iste vrste povzročajo (pazi, bakterije in podobno) odlične pogoje za razvoj bolezni in škodljivcev. Sedaj imamo tudi v kakiju ČRVE. V trgovini seveda jih ni. Tisti so "obdelani" po pravilih...

Pa tudi vsi "bio" kmetje, kateri imajo večje nasade, se s tem spopadajo na zelo vprašljive načine.

V bistvu, nisem hotela sprožiti neke polemike. Hotela sem samo povedati, da se selite iz ene teme v drugo že od cca leta 2011, ne povežete pa vsega skupaj v eno celoto. S tem se ubadate kakor naši politiki. Brez fokusiranega cilja. Cilj naj bi bil boljša prihodnost ZA VSE. Ste se pripravljeni odreči vsemu udobju in začeti živeti na naraven način? Se malo bolj pretegnit (pa ne samo s športanjem čez vikend) in naredit pravo stvar, se upreti multinacionalkam in rečt; NE RABIMO VAS! Se povezati s sosedom in mu predlagat, da posadita par gredic... Pa še marsikaj se bi našlo.

 

Pa imejte se skrajno lepo

 

leluur

leluur  

član od: 25.7.2014

sporočila: 4

25. jul 2014 18:21

Pa še za Vanjo v ZDA

Ja, povedala sem jima, a sta tako globoko prepričana in "načitana", da jima nisem prišla do živega. Absurd je, da je ena druga znanka (Slovenka) za to tako poprijela, da sta ji po pošti pečenko poslala (kako jim je uspelo mimo carine ne vem, pa kako je stvar "preživela" tudi ne...) in bila je čisto navdušena...

Moj zaključek je; A NISMO NEUMNI !!!

Vse skupaj lahko primerjam samo z otroci, kateri poprimejo po vseh največjih bedarijah...

leluur

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

25. jul 2014 18:25

O moj bog ....

A nam zaupaš iz katere prevljice si pa ti zbežala  ??

SMARTY1

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

25. jul 2014 18:28

Smarty 

mopsika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. jul 2014 19:10

Draga leluur,

zdaj, ko so obzorja veganov dovršena, bi mogoče lahko naredila red še v temi o koloidnem srebru in magnezijevem kloridu?

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. jul 2014 21:40

leluur je napisal/a:

Vseh 100 družin iz bloka se zmenite in najamite vrt, pa ga skupaj obdelujte. 


leluur

Tole kar samo kliče po scenariju za kako srbsko komedijo :)

Commis débarrasseur

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jul 2014 22:29

I can't get no satisfaction.....

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti