Vegani

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. jul 2014 15:38

Imam čisto kratko vprašanje:

A mi lahko prosim kdo  napiše, če veganci jedo kvašen kruh.

Hvala. 

  Takoj ko sem objavila vprašanje, mi je prišlo na misel, kako najti info na googlu. 

Ja, lahko ga jedo. :) 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 11. 2014 15:40

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. jul 2014 16:44

Kvasovke niso živali, torej lahko (predpostavljam) -  čeprav jih ravno tako pobijemo za to, da lahko jemo luknjice v kruhu.

Sonja

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

11. jul 2014 16:46

Vanja imamo delavca ,ki je vegan in je kvašen kruh.Imaš prav.

kuharca37

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. jul 2014 16:57

Danes imamo vegasnko fešto. 

Kvasovke "tiščijo" med gobe (fungi). Če bi malo pomislila in analizirala, mi ne bi bilo treba postavit "neumnega" vprašanja. Jernej bi lahko dal Bojanu komando, da za v skupino smeškov nariše eno žarnico.  

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. jul 2014 23:04

Prošnja pri Bojanu bolj zaleže kot komanda.

No, zaenkrat sistem živih bitij glive (kamor sodijo kvasovke) uvršča le v neposredno sorodstvo z živalmi, ne pa med živali. Glede na vse prekucije v sistematiki živih bitij zadnja leta pa morda, kdo ve, še znanstveniki zaenkrat ne, vegane čaka še kakšno presenečenje.

rimljanka

leluur  

član od: 25.7.2014

sporočila: 4

25. jul 2014 15:35

Pozdravljeni.

Danes sem malo poberkovala to temo, katera se vleče že od leta 2011, če ne že od prej. Pa vam bi rada malo razširila obzorje. 

Karkoli naredimo, ima posledice. Pa če jemo meso, zelenjavo, samo oreške, ali celo tako bizarno stvar kakor je zemlja in kamenje.

Ko jemo hrano, katera je bila masovno pridelana (masovna pridelava je že manjši kmet, kateri ima ene kulture na površini ene malo večje njive...) se moramo zavedati, da se v teh primerih količine strupov vedno večajo, torej je vpliv na okolje velik. Ko govorimo o industrijskem pridelovanju hrane so pa tu še dodatni kriteriji, ker mora vsak proizvod imeti "pravilno" shranjevanje (embalaža IN vsi strupi za daljši obstoj).

Pri mesu je to še lepše, ker so živali bolj glasne!, nikakor pa ne bolj žive kakor rastline. Potrošnja nas je pripeljala tako daleč, da ne vidimo krivic, katere povzročamo VSEM bitjem na svetu, in posledično tudi nam, še več pa NAŠIM OTROKOM. 

Ko bo vsak od nas nehal imeti po 15 parov čevljev, 300 majic in hlač, ko bomo sprevideli, da imamo avto, da se lahko vozimo v službo in hodimo v službo zato, da lahko imamo avto. Ko bo vsak od nas imel doma svoj vrtiček, katerega bo obdeloval izključno z ljubeznijo in delom , ter brez vseh mogočih kemikalij, in imel vsaj nekaj zajcev, da jih bo lahko pojedel, in ne za to, da jih bo hranil z briketi....

....Takrat bomo vsi imeli pravico moralizirati.

Do takrat pa... svet ni pravičen, še najmanj do vseh živih bitij, katera so se MORALA podrediti človeku, BOŽJEMU PREDSTAVNIKU...

Stvari je VEDNO treba gledati celovito. ne samo enostransko.

ZATO DA SMO KOMOT, SMO PRIPRAVLJENI MARSIKOMU NAREDITI SLABO, TUDI SEBI.

Leluur

leluur

leluur  

član od: 25.7.2014

sporočila: 4

25. jul 2014 15:46

Pa še to sem hotela pripisati.

Imam znance v ZDA. Par. Oba sta visoka cca 160 cm, 90-100 kg. 

Ona vegetarjanka, katera je UMETNO meso iz rastlinskih proteinov. On diabetik, kateri je prav vse v VELIKIH količinah, in ima vgrajen dozirnik inzulina...

Oba sta prepričana, da jima taka hrana NE ŠKODUJE! Napumpana od raznorazne propagande "srečno" živita... do kdaj?

On je bil že večkrat na urgenci zaradi sladkorne. Ona se širi in širi, čeprav je sedaj prešaltala celo na vegansko prehrano, ali umetne pečenke (katera je 100% rastlinskega izvora) še ni opustila.

Nehajmo se obnašat kakor tiste 3 opice; ena z zakritimi očmi, druga z zamašenimi ušesi, in tretja z zamašenimi usti. "Zdrava kmečka pamet" se mora v nas spet prebuditi, in začeti delovati...

 

leluur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jul 2014 15:58

Iskrena hvala, da si mi razširila obzorje, nikoli pozabila tvoje dobrote ...

Sklepam, da si še zelo mlada, ker vse, kar si zapisala, nam je že dolgo časa jasno. Razen tega, kako naj ima 100 družin iz enega večjega bloka vsaka svoj vrtiček ...

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

25. jul 2014 16:39

O madona, kake modrosti. Veš mamamia bojim se, da niti ni nujno, da je še mlada. Verjetno je le na frišno razsvetljena.



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 25. 2014 16:40

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. jul 2014 17:13

Hvala, da si nam malorazširila obzorje. Do trenutka, ko si mi ti povedala, nisem vedela, da je manjši kmet že masovna pridelava (česa že?), da so živali (recimo ribe) glasne, da imam 300 majic in hlač, da je človek božji predstavnik, ki so se mu morala podrediti vsa živa bitja.

Oh, kaj šele bo, ko boš sprevidela (če ti bo tvoj guru to povedal, seveda), da se že ves čas obstoja življenja na Zemlji vsa živa bitja tako rekoč v službi bakterij in njim podobnih bitij.

Strrinjam se, da živali niso bolj žive od rastlin. Kako pa je to dejstvo povezano s tem, da delamo krivico vsem živim bitjem in celo svojim otrokom (če jih morda nimamo, vsaj te/m krivice ne delamo) mi pa ni jasno. Najbrž zato, ker si mi le malo razširila obzorje, očitno premalo.

S prebujanjem zdrave kmečke pameti pa le začni(mo). Da le vemo, kaj to je. No, mnogi jo imaj/mo budno od vedno.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 25. 2014 17:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti