Klanje živali - verska pravila ali kaj?

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

tema odprta - 8. okt 2007 13:20 | ogledi: 1.382 | odgovori: 3

Zgodba se pravzaprav začne s tem, da imamo doma eno scrkljano kužo, ki obožuje svoje koštice iz zelenjave, kosmičev, polente in seveda kaj mesnatega mora biti noter. Konzerve in briketi so samo izhod v sili. In ker mami rada pockrljam živalco, po navadi kupim za te njene juhice kake zmrznjene kokoši ali kaj takega, pač kar dobim relativno poceni. Prejšnji teden sem tako v Eurospinu zagledala take fletne kokoši - zmrznjene, cena cca 1.60 eura za kilo. Pograbim dve, plačam, nesem domov. V soboto pa skušam kokoš odviti iz zavarjene folije in pogledam gor listek - piše: Kokoš H......(izraz sem pozabila) - zaklano skladno s pravili muslimanske verske skupnosti v Rimu ... potem pa še neke številke ...

Prosim???

Kdo ve za kaj gre? No kura je bila naši Steli zelo všeč, tako da me kakšni verski predsodki ne bodo odgnali od prihodnjih nakupov. Me pa zanima če kdo pozna doktrino "posebnih pravil" za muslimane.

Človek se pač uči celo življenje...

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. okt 2007 13:32

Ja, piše zraven Halal.. hvala D s pikco. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

8. okt 2007 14:18

enkrat je bil v sobotni prilogi članek na to temo... vendar sem jo žal že vrgla stran... je pa pisalo notri, da ima tudi naša, slovenska industrija izdelave piščančjih izdelkov (mislim, da je bilo govora o perutnini ptuj) zaposlenega človeka, ki preverja ali se v perutnini držijo posebnih postopkov klanja živali, ki so potrebni, da se dobijo dovoljenja za prodajo teh izdelkov na islamskih trgih... (gre se za to, da mora biti žival pri klanju obrnjena na vzhod... nekaj takega, žal se ne spomnim natančno...) se mi je zdelo zelo zanimivo, ko sem to prebirala... lep dan. hruškabanana Sporočilo je spremenil(a) hruškabanana dne 08. okt 2007 14:20:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti