Zamrzovanje peciva

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

tema odprta - 8. okt 2007 12:12 | ogledi: 38.155 | odgovori: 69

Vprašanje sem že postavila v eni izmed spodnjih tem, pa ni bilo odziva, zato sem si drznila odpreti novo temo...

Torej, zanima me, kako je z zamrzovanjem peciva??! Prebrala sem, da zmrzujete veliko vrst peciva in ko pridejo (nenapovedani) obiski bojda vzamete pecivo iz skrinje ven, seveda odtalite, postrežete in da je super... No, jaz sem malo skeptična. A res nima zadeva nič vonja? Sploh kakšne skutne zadevščine (mleko se zelo navzame vonja)?

Če zamrzujete pecivo, vas prosim, da natančno napišete s katerim imate dobre izkušnje in katerega sploh ne priporočate. In pe to: ali zamrznete surovo ali pečeno pecivo?Hvala!

PS: pri nas zmrnem vedno štrudel (zavit v folijo, ker mi pekač ne gre v skrinjo. Ko sem ga pripravljala za več ljudi, sem ga pripravila prej (ker imamo na dan zabave veliko dela) in ga v pekaču oziroma dveh nesla k sosedi zmrznit Zvečer sem ga šla iskat in ga spekla, tik predno sem ga postregla. Sicer drugega peciva še nisem poskusila zmrznit, pa me zanima... Kvečjemu ostanek kakšne kreme, file, ipd.

veverica

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

8. okt 2007 12:20

Jaz nimam z nobenim pecivom slabih izkušenj, glede zmrzovanja. Zamrznem vse kar je preveč. Vsak krožnik oz kamor pecivo naložim, pa dobro ovijem s prozorno folijo tako, da se ne nalezejo drugih vonjav Samo glede časa zamrzovanja ti pa ne vem povedat, mislim da dlje kot en mesec nisem imela še nobenega peciva v skriji. Ups, razen potice. Pa ji tudi ni škodilo. gaja 1

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

8. okt 2007 12:20

ne bom dolgovezila...zmrznem vse pecivo in zakaj? od zlate poroke meseca maja nam je ostalo ogromno peciva in kam naj sedaj z njim....vsaki družini sem dala eno škatlo peciva še za domov in še vedno je ostalo.....pa sem pecivo naložila lepo po vrečkah,kar je bilo peciva z kremo pa najprej na pladnje in zmrznila....breskve,razne rolade,kokosove,čokoladne krogljice,piškoti vseh vrst....najboljše izkušnje imam z breskvami.....smetanova torta pa najslabše čeprav še vedno dobro....ma pri nas je tako,vse se poje....imam kar za potuhtat da dovolj skuham in napečem.... kuharca37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. okt 2007 13:47

Sem zamrznila že tudi mascarponejevo torto, pa se je super obneslo. Odtajala sem jo v hladilniku in jo nato še okrasila s stepeno smetano. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2007 13:49

Nikoli ne zamrzujem peciva, čeprav mnoge pravijo, da se ta praksa zelo dobro obnese. Nasploh zamrznem malo hrane, ki jo pripravim doma, tako da imam zamrzovalno omaro za shranjevanje mesa in zelenjave ter jagodičevja še preden so bili pečeni ali skuhani. Mamamia mamamia

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

8. okt 2007 21:59

Tudi jaz zamrzujem breskve, ki se suoer obnesejo, kuštravce, slano pecivo, krofe, flancate, štrukeljčke, potice, štrudelj. No tort pa ne zamrzujem. Z vsem pecivom, ki sem ga naštela imam dobre izkušnje. Ko jih vzamem ven, jih zložim na pladenj in se v eni uri sigurno odtajajo. Pecivo je takšno kot bi ga ravnokar pripravil... biba

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. okt 2007 22:06

Jaz sem včeraj dala zamrznit nekaj breskvic, kokosovih kock, potratno potičko in gobice (pecivo, podobno kot breskvice). Dala sem v plastično posodo in sedaj bom počasi to zjutraj jedla za zajtrk. Pri meni se obnese-to da pecivo zamrznem in je potem čisto dobro, ko je odtaljeno. Tako se ti ni treba naenkrat napokat s pecivom, ker se ti ga pač toži vreči stran. Jelenckova

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

9. okt 2007 5:44

kaj pa pecivo prelito s čokolado ? se tudi obnese ? gajka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. okt 2007 7:28

če glazura vsebuje preveč vode, bo estetsko bolj grdo za pogledat - se bodo poznale lise. Loni Makaroni

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

9. okt 2007 8:18

Zanima me nekaj: ali to odmrznjeno pecivo ponudite tudi otrokom? Ali jim nič ni? Jaz namreč odmrznjenega že pripravljenega peciva ne smem jesti. Verjetno je to posledica raka na črevesju? Sedaj so se že vsi navadili, da mi tega ne ponujajo, ker je učinek enak, kot da bi pojedla bombo. In ravno zaradi tega se sprašujem, če pecivo jedo tudi otroci. Ravno zaradi teh težav sem se odpovedala zamrzovalni omari, niti pripravljene hrane več ne jem, za kaj malega pa imam sedaj dva predalčka na spodnjem delu hladilnika - samo za kakšen košček surovega mesa, za nekaj borovnic in sadežev črnega trna, ki bodo za nabiranje šele po prvi slani. Seveda vam ne mislim težit o "zamrzovanju in ne-zamrzovanju", ko sem še hodila v službo, sem vedno skuhala več in en del je šel v skrinjo za drugič. Peciva pa nisem nikoli zamrznila nobenega in zato sprašujem. To sem prvič poskusila pri prijateljici in moram priznati, da je bil okus odličen, videz prav tako, posledice pa katastrofalne. Zdravnico me je bilo sram vprašati, saj bi mi lahko rekla, da imam pisan čas in naj si pripravim sveže. Kar se tiče otrok res prosim za odgovor, ker bi lahko s kakšnim koščkom peciva večkrat razveselila vnuke mojih bratov. Sedaj namreč takšne stvari pri nas žal romajo v smeti... Lep dan vsem skupaj! ovčka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

9. okt 2007 9:38

Ovčka, najbrž imaš prav. Tudi jaz sem do sedaj zamrzovala le tisto, kar se je potem prepeklo oziroma kar je prevrelo - tako so "pocrkale" vse tiste reči, ki se pri sobni temperaturi in tam nekje do 60 stopinj fino namnožijo... Zato imaš najbrž sama težave. Mislim, da je sicer vse skupja bolj odvisno od občutljivosti prebavnega trakta. Tašča npr. vedno samo pogreje jed (in ne prevre), pa nimajo težav. Pri nas doma vedno vse prevremo, ker imam sicer težave. Torej se najbrž zamrzovanje pri nas ne bo obneslo. No, za poskusit je, umrli najbrž zaradi tega ne bomo veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti