Zamrzovanje peciva

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

18. maj 2013 14:24

Za odmrzovanje v največji meri uporabljam mikrovalovno pečico. Razmišljam, da se pri odtajevanju v mikrovalovki hrana nima časa pokvariti. Odmrzujem odvisno od peciva: če je bolj vlažno gre do toliko, da je skoraj odmrznjeno najprej v mikrovalovko. Potem lepo na pultu počaka in se odtaja do konca.  Krofi se v mikrovalovni zelo lepo odmrznejo, le marmelada v sredini je vroča in je treba biti previden.

Za zamrzovanje pa poleg posebnih škatelj in vrečk, ki so prav za to v prodaji, uporabljam še plastične škatlje od sladoledov. Če le morem, kupim sladoled v oglati embalaži, ker se lepše zlaga. In te škatlje od sladoleda so mraza že navajene.

Katrca11

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

18. maj 2013 15:21

Tudi jaz sem se danes vrgla v peko, kar bom napekla bom lepo pospravila v skrinjo.Saj moram napeči kar precej in te dni imam ravno čas. Rabila bom pa čez tri tedne .Krasila in polnila bom, ko bom vzela ven iz skrinje-velikokrat sem že to naredila in je bilo vedno ok. Mora biti samo dobro zaprto in potem lepo počasi odtajam v hladilniku in nato na pultu-kot moja predhodnica.

lp

anibas

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

19. maj 2013 11:32

Super, prav vesela sem, ko to berem, ker me je groza, da bi morala peči zadnji teden pred poroko. Saj da ne bi mogli napeči drugi, ampak jaz enostavno to tako rada počnem, da izkoristim vsako priložnost  V petek sem spekla marmorni kolač, ga narezala in zmrznila. Všeč mi je, ker se košči niso sprijeli. Danes nadaljujem z

http://www.kulinarika.net/recepti/13673/sladice/kakavov, potem pa počasi naprej... Peciva s kremami iz smetane in sadja, ki so po mojem za zamrzovanje bolj delikatne, pa bodo pekli drugi, ki imajo zadnje dni manj skrbi

Katrca, tudi jaz imam nekaj škatel od sladoleda, mi je žal, da ga nismo več kupovali  

JJ

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. maj 2013 20:14

JJ sama sem začela 1 mesec prej ,res da ni bila ohcet ,temveč Abraham..pa je bilo pri 80 povabljencih speči kar nekaj peciva piškotov..vse je romalo v skrinjo..nič se ne boj ka kremaste zadeve..sama sem delala mađarico boeme,sončni zahod....vse je bilo tip top...srečno ...

lp goga

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. maj 2013 1:36

hihi, na takle način se super dela torte: http://4.bp.blogspot.com/_QV_hg95GUws/TLPg4okJ_1I/AAAA

:D

 

naredila sem mignon kocke, tiste črno rumene, ki so po vrhu prelite s čokolado. trenutno so obtežene in brez glazure. zato me zanima kako bi bilo to najbolje zamrzniti. ali zamrznem kar cel blok peciva- polovičen pekač, ga nato oblijem in razrežem? ker sicer ne bodo tako lepe če grem posamezne oblivat :S

hvala!

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

20. maj 2013 9:20

Bannanna jaz take vrste peciva, ki se oblivajo in potem razrežejo zamrznem kar v celem bloku.

lp

anibas

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. maj 2013 19:50

Bannana jaz narežem na tri dele in zmrznem..to pa zato,ker rabim samo en del...če boš rabila takoj vse zamrzni cel blok..

lp goga

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. maj 2013 20:44

ahaaa hvala punce, sem tako tudi naredila.. joj pa to pecivo je božansko!!! samo ne vem kak oda je v enem receptu zapisano da se mroa maščoba staliti. to nikakor ne more biti res.. mora biti zmehčana in fiiiino stepena potem je pecivo res fino. 

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. maj 2013 23:29

Kje pa si videla ta recept..ne sme biti staljeno...dalj časa ko boš miksala bolj božansko bo :))

lp goga

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. maj 2013 23:48

Ja saj to!! takoj mi je bilo sumljivo in sem stepala kot je treba. Taksni biskviti so najboljsi. Drugic bom le malo razredcila marmelado saj sem imela zelo gosto in se ni nic kaj vpila, ampak meni je vseeno njaaaam. In zelo lepo. Sploh s temnim oetkerjevim kakavom.

goga eden izmed receptov na kulslo tako pravi 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti