Zamrzovanje peciva

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

28. jun 2012 11:25

Nujno bi rabila vaš nasvet oziroma mnenje. Včeraj sem spekla čokoladen biskvit za torto, vendar je slavljenka danes sporočila, da bo zabava prestavljena na enkrat drugič. Ker ne vem, kaj naj naredim z biskvitom (je namreč kar precej velik) me zanima ali ga mogoče lahko zamrznem, dokler ga pač ne bom potrebovala. In če je katera že kaj podobnega naredila, kako se potem odmrznjena zadeva obnese, ali se mogoče drobi, postane vlažna in "žgančasta"? Hvala za kakršnokoli pomoč.

Ninja24

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. jun 2012 11:31

Lahko.

Odmrzneš ga na sobni temperaturi - zdaj poleti, ko je zrak zelo vlažen, ga raje odmrzuj kar v vrečki, da se ti na njem ne bo nabiral kondenz, drugače pa ni nobenih težav. 

Sonja

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

28. jun 2012 11:41

Najlepša hvala limnol za tako hiter odgovor.

Ninja24

leiiča  

član od: 20.9.2008

sporočila: 55

28. jun 2012 12:39

Nisem ena tistih, ki bi vse stvari kopičila v skrinji zato posledično tudi skoraj nobenega peciva ne zamrzujem razen mogoče kake potice, štrkuljčke pa še to imamo vsi raje sveže. Edino odlično pecivo iz skrinje mi je tole: http://www.kulinarika.net/recepti/6780/sladice/makov-bi sploh pa če ga postrežem, ko je še hladno. Mmmm zelo osvežilno.

LP, Lea

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

28. jun 2012 13:11

jaz pa kar dosti stvari dam v skrinjo, še posebej kakšne kreme za torte ipd...

mali kuhar

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. jun 2012 13:23

mali kuhar: Točno tako. Meni je, zahvaljujoč kulinariki in vsem damam, prav kot naročeno prišlo, da lahko zadeve zamrzujem, saj pečem kar dosti in se učim novih tehnik, a ker nismo takšni sladkokusci oz. sta oba2 starša diabetika, se bolj razvajamo/uživamo obšasno in iščemo zadovoljstvo v majhnih grižlajih slastnih pregrehov. Ravno prav, za ob kakšni dobri knjigi/seriji/oddaji.
Še rahlo zamrznjen muffin, z na sobno temp. ogretim mlekom, pa je prava angelska zadeva.
MMMM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. jun 2012 16:38

hihi ninja, ena znana tortarska blogerka je enkrat objavila slikco kako vse biskvite zamrzne v foliji in so na sliki postrojeni pokončno stali v zamrzovalniku ;)

eni vem da jih celo zamrznejo zato da se nato lepše oblikujejo (da obrežeš če potrebuješ zahtevnejšo obliko)

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

28. jun 2012 22:21

Zamrzujem vsa živila (imam tudi knjigo Vse o globokem zamrzovanju), razen kar za zamrzovanje ni primerno: kuhana jajca,- beljak postane steklast

jajčevci

jogurt- postane kosmičast

kremnih juh

majoneza

makroni

motovilec

poljubčki iz beljakov- postanejo lepljivi

ribje jedi

kisla smetana- postane kosmičasta

solata: endivja, glavnata, ledenak

 To je vse.

Ostalo zamrzujem vse, z vsem imam dobre izkušnje, vse je bilo do zdaj dobro.

Kvašene stvari odtajam tik pred postrežbo v mikrovalovni, da je kot sveže pečeno.

Kekse ipd. 20 minut na sobni temp.

Kremne ipd. pa v hladilniku čez noč.

jaša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti