Zamrzovanje peciva

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

9. okt 2007 9:44

Zanimivo... meni je potica še boljša, če je bila prej zamrznjena in nato odtaljena... Zamrzujem skoraj vse... nekako imam v glavi kaj lahko in kaj ne, ampak obnese se npr: gibanica, bajadera, čajno pecivo mignon, bela pita, biskvit za torto, pomarančni minjoni, torta s kuhano kremo (ne pa s smetano), že izdelane princeske (brez kreme), orehi, rafaelo kroglice in rafaelo biskvit, makovo pecivo s kremo, slani rogljički, potice... in še bi lahko naštevala. Vse pa skrbno zavijem v prozorno folijo za živila, tako da se vonji ne prepletajo. Le pri odtaljevanju moraš biti previden: ne smeš pustiti pokrito, ker se zadeve "spotijo". Tudi čokoladni glazuri ni hudega, čeprav je malo grša kot bi bila sveža. Pa seveda več kot toliko časa (kak mesec največ) naj ne bi bilo pecivo v hladilniku. Meni in bližnjim ni do sedaj škodilo nič, verjamem pa, da na kak občutljiv želodec lahko slabo pade. Zlato pravilo pa je: kar je bilo že zamrznjeno in potem odtajano, ne zamrzuj več! Navadno "višek" pred zamrzovanjem narežem na manjše koščke, da potem lahko jemljem iz zamrzovalnika manjše količine. Sem kaj pomagala? Staša

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

9. okt 2007 14:20

no zamrznem tudi sachar rezine, ki so prelite s čokolado pa so iste kot sveže- vsaj moje biba

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. okt 2007 14:50

Jaz peciva na splošno sploh ne zamrzujem iz dveh razlogov: 1. ga nikoli ne ostane 2. v zmrzovalniku ni dovolj prostora, saj nimava skrinje in je železni repertoar najine zmziča vsaj 5 vrst sladoleda (običajno pa 8) Sicer pa: zamrzuj v hermetično zaprtih škatlah in v predalu, kjer imaš samo pecivo, sadje in zaprte vrečke zelenjave, recimo. Ne pa zraven mesa, rib, glavonožcev... Ker imajo te mesne zadeve pač močnejši vonj, pa še pakirane navadno niso hermetično, če kupiš sveže in jih sama zapakiraš, seveda. Čokolada se ti po zamrzovanju verjetno ne bo tako lepo svetila, čeprav se da tudi to naredit, če jo prej tempriraš in postopno ohlajaš, ampak za doma je itak precej vseeno, a je mat ali svetleča čokolada, meni je recimo mat še bolj všeč... pa obvezno prej nareži pecivo na koščke, tudi potico se ti splača po kosih zmrznit, če boš jemala posamezne kose ven, je dobra ideja, da daš vmes peki papir, da jih lažje ločiš, ko so zamrznjeni. Nekateri zamrzujejo tudi mafine in tam nimaš takih problemov, se ne sprijemajo (meni še ni ratalo, da bi ostali...) Veri

PIKA1  

član od: 25.10.2007

sporočila: 30

25. okt 2007 14:01

Jaz za fešto vedno napečem vnaprej in zamrznem. Tudi za ohcet sem tako naredila. Pa je bilo vse ok. Prav nobeden ni vedel, da je to iz skrinje. Biskvitke narežem na koščke, naložim na pladenj vsakega posebej, ko je pa zamrznjeno naložim v posode. Je bolje, da bolj v miru napečem in izpade tako kot mora, kot pa da zadnji moment nekaj spacam. Tudi piškotke zamrznem, ker drugače ni nobenega več ko je treba. Edino orehova rolada s kislo smetano mi ni bila všeč. PIKA1

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

25. okt 2007 18:44

Zamrznemo potico. Drobnega peciva pa nikoli, ker ga prej zmanjka. Samo enkrat smo ga po najini poroki, ker smo tako preveč napekle. Pa se je tudi super obnesel. Kolegica rulade namaže in jih obvezno zamrzne. Ker naj bi se potem lepše rezale.

marelica

kozamurnik

sporočila: 2311

20. dec 2009 6:58

Mene pa zanima ali se obnese zamrzovanje peciva kot so baklave, tulumbe? Včeraj mi je prijateljica iz Makedonije prinesla en velik pladenj, preveč, da bi jih lahko pojedli. Rada bi jih prihranila za kdaj drugič. Hvala vnaprej za odgovor. murnik

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

20. dec 2009 17:08

Zame je ni stvari na svetu, da je nebi zamrznila in nato uporabila, vedno sem, delam in bom delala tako. Od kar sem pa gledala oddajo- reportažo o znanstvenih raziskavah na TV o zamrzovanju živil (5 različnih vrst), sem dobila svojo misel in delo o tem, le potrjeno. Govora je bilo namreč, da se vse lahko več krat zamrzne in odmrzne, pa je še vedno užitno, brez škodljivih učinkov za telo, razlika vseh poskusov je bila le v tem, da po večkratnem zamr. in odmrzovanju živilo zgubi le na okusu in pri pecivu s smetano, ni smetana več tako lepa- kompaktna. Če bi vedela naslov te oddaje, bi vam ga z veseljem priporočala pogledati. Mogoče pa se spomnim in posredujem. Brez zamere. Bilo je moje mnenje, tako da kozamurnik kar zamrzni oboje.Lp jaša

kozamurnik

sporočila: 2311

20. dec 2009 17:30

jaša , hvala, bom poskusila. Glede na to, da se jih naredi veliko, je malo verjetno, da jih pojemo naenkrat. Ker so zelo sladke in sladkor deluje kot konzervans, so seveda lahko dolgo v hladilniku, vendar jih ne bi rada jedla vsak dan, ampak kasneje, recimo enkrat februarja, zato sem tudi vprašala. murnik

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. dec 2009 18:11

Kozamurnik, lahko jih zmrzneš. Na naši strani lahko kupiš zmrznjene (od Libanoncev) in so čisto OK. Zmrznjene prodajajo tudi v čisto vseh ostalih trgovinah.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti