Aranzmaji iz suhega cvetja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 8. okt 2007 9:45 | ogledi: 7.839 | odgovori: 13

konec meseca bom par dni na dopustu v Slo-med Skofjo loko in Kamnikom,pa me zanima ali je v blizini kaksna trgovina,kjer prodajajo aranzmaje iz suhega cvetja-listi,storzi,posuseno eksoticno cvetje,itid, da bi bilo uporabno za 1 november? Zivim onkraj meje, pa mi ni blizu tukajsni nacin okrasevanja, mi je ljubsi cimbolj naraven, izviren.Bi se dalo dobiti tudi kaksno idejo na internetnih straneh, da potem naredim sama? Malo nenavadno vprasanje, ampak..ker se bliza 1.november...

Hvala in lp

lucka52

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. okt 2007 9:54

Lučka, take aranžmaje izdelajo v vsaki kolikor toliko korektni cvetličarni. Je pa v Lj. na Vilharjevi v smeri proti Dunajski ena trgovina, ki itak zalaga cvetličarne s tem materialom, pa tam poskusi. Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. okt 2007 10:11

Hvala, Vendelina, morda pa se oglasi se kdo ki pozna kaj izven LJ,ki je nisem prevec vajena. Vsec so mi slovenski,ker so cisto nekaj drugega kot tu, tako da me vsakic sprasujejo,kje sem jih dobila. Navadno mi jih naredijo v NG, ampak ta mesec bom na Gorenjskem pa zato sprasujem.Prodajajo kaj tudi na trznicah ali v Volcjem potoku?Hvala,lp lucka52

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. okt 2007 10:42

Seveda, na cvetni tržnici in Arbortemu tudi. Vendelina jr.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. okt 2007 11:19

V Kamniku sploh v cvetličarni Lokvanj (Glavni trg) dobiš ogromno materiala za aranžmaje Roncolino

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. okt 2007 11:31

Lucka52 jaz imam pa drugačen predlog. Sama sem precej rada v naravi in zgrabim vsako priložnost, da si naberem tega in onega... Ko grem iz službe nabiram kake zanimive storžke, listje, divji kostanj... Joj bi morala kar neprenehoma imeti vrečo v torbici! Najbrž me ima že kdo za čudno pa kaj čem! Doma pa se prebudi otrok v meni! Kupite si lahko pištolco za lepljenje (ni več kot 20 €) in si sami ustvarjate krasne aranžmaje! To je celo veselje... Morda je zdaj za vas že prepozno za 1.november, ker imate morda kake druge obveznosti, ampak za drugo leto, morda za veliko noč, božič... Veliko lepega ustvarjanja želim!!! ZAČETNICA

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

8. okt 2007 11:56

Jaz sem bivša cvetličarka, če bi rada sama naredila aranžma ti lahko povem približno kako. V cvetličarni (katerikoli) boš dobila zeleno gobo in ogrodje s podstavkom, v katero boš vstavila gobo, ali pa kupiš samo gobo, doma pa poiščeš posodo, najbolje glineno ni pa nujno. gobo potopiš v vedro vode, vendar ne potiskaj naj se sama napije, sicer bo v njej ostal zrak. Goba naj gleda 2cm nad posodo, sama jo lepo obrežeš z nožem. Greš na mamin ali babičin vrt (tudi sosedov;) pa pogledaš če je kakšna krizantema kje ali pa druge rožice, pa zelenje kot je lovorikovec, smreka, pušpan je zelo obstojen.... Prvo narediš osnovo iz zelenja, določiš linije, pa ali bo aranžma pokončen ali ležeč... V sredino zapičiš višje rože, vsako rožo podrežeš z ostrim nožem, poševni rez da bo lahko čimveč pila vodo. Najbolje je uporabiti največ 3 različne barve. Da ne bodo linije preveč stroge si pomagaš s travicami. V gozdu boš našla storže in različne plodove, ki jih lahko uporabiš. Tudi suhe rože so super. Nekatere nezanimive suhe rože ki jih najdeš v naravi lahko pošprejaš in bodo zelo lepe. Če boš delala samo s suhim cvetjem kupi gobo ki je za suho cvetje, jaz pa običajno kar kupim tisto ki se potopi, saj vedno uporabim sveže zelenje. Za prvi november pa naredim aranžma iz suhega cvetja in svežega zelenja, dodam pa nekaj svežega cvetja, ki ga kasneje odstranim, ostane še samo suho in lahko dolgo časa pustim na pokopališču. Tukaj si lahko pogledaš aranžma ki sem ga naredila za poroko, aranžma za pred mladoporočenca http://kordelina.moj-album.com/ , pod dekoracije. Ti lahko narediš podobno osnovo- linije, le da narediš večji aranžma in iz drugega cvetja. Če želiš kaj vprašati lahko pišeš na kordelina@gmail.com Lep pozdrav! kordelina

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. okt 2007 13:29

Hvala,bom upostevala cisto vse nasvete! Ampak imam tudi predlog: kaj pa ce bi Kordelina pripravila en ali dva aranzmaja v tem stiilu,poslikala in se kaj razlozila.Mislim,da bi ustregla mnogim. Vec ali manj vsi lahko kupimo, ampak ni isto. Jaz imam sicer polno idej v glavi, tudi na vrtu polno roz-od rdecerjavih soncnic do grmovnic vseh sort, pa vrtnice se vedno cvetijo, pa rumene in viola krizanteme tudi.,ampak kako skupaj sestaviti v lepo celoto, je pa druga muzika... Tudi aranzma iz soncnic v buci sem ze videla, pa se kaj..nam bos pomagala,Kordelina.? Vsaj tu,kjer zivim jaz, so si grobovi tako zelo podobni-vse nalispano, drago in vse-enako... Pa vas ne zelim zamoriti s tako temo, zunaj je tako lep dan, ampak tudi to je del zivljenja... Kordelina,kaj mislis-zahtevam prevec? Lp lucka52 Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 08. okt 2007 13:43:42

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

8. okt 2007 21:13

lucka ni problema, jaz bom v kratkem naredila jesenski aranžma ki bom ga imela sama, imam takšno gobo in vse potrebno. V kratkem se bom lotila in objavila slikice v mojem albumu, najbolje da me kontaktiraš na mail, tukaj čez čas komaj najdem določeno temo na forumu ker jih je toliko pa vsekakor mi s tem ne boš zamorila dan, z veseljem se lotim takih stvari. dva dni nazaj sem si pa na vrt prinesla nekaj gobic in maha in si naredila vzdušje kot v gozdu pa še bučo, tisto navadno sem si prinesla z njive za okras na vrtu... ja moj me skoz krega, zadnjič sma šla po trstu in sem v parku začela pobirati divje kostanje, pa mi pravi saj te vsi gledajo...pa kaj sem rekla:) vglavnem spremljaj moj album kjer bodo slike pa se bom potrudila tudi za opis. Verjetno bom šla letos za 1.nov. pomagat kolegici delat aranžmaje, ona ima cvetličarno pa dela veliko iz naravnih materialov, lahko tudi naredim nekaj slikic. Potem pa že pridejo venčki...ufff to bo še polno dela kordelina

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

9. okt 2007 20:47

Pogledala sem vase slikice v albumu- zelo lepi aranzma. Na forumu bi bilo interesantno odpreti temo " izdelovanje namiznih in drugih aranzmajev" s slikami. Najverjetneje imajo ljudje zanimive predloge, posebej sedaj, ko bo 1. november - da ne govorimo o vsem , kar bomo delali v mesecu decembru. Tudi meni so dosti bolj vsec doma narejene zadeve, ceprav ne tako kvalitetne kot v cvetlicarni , predvsem pa iz v gozdu ali na vrtu nabranih materialov. Tudi jaz imam nekaj slik mojih dekoracij- vendar moram se ugotoviti, kako jih spraviti na forum? To internetno stran sem odprla sele pred kratkim. LP sonjica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti