Potovanje v zda

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

tema odprta - 8. okt 2007 8:04 | ogledi: 13.250 | odgovori: 40

Mene pa zanima, če je katera že potovala v ZDA. Tja se odpravaljam naslednji mesec in v bistvu nimam pojma, kako zgleda na letalu, kako je s papirji. Ali je res, da za tja potrebujem tudi VIZO, če nimam biometričnega potnega lista?

Kaj lahko nesem na letalo? Skratka, sem totalni začetnik in res ne vem, kaj in kako. Ali se tam splača kupiti kakšno cunjo?

Vesela bom vaše pomoči, če katera kaj ve.

mojcca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. okt 2007 8:31

http://slovenia.usembassy.gov/visa_waiver_program.html

Tukaj ti piše, da vize kot državljanka Slovenije ne rabiš, saj se boš verjetno šla turizem, a ne? O tem, kaj smeš in česa ne smeš vzeti s seboj na letalo, smo že diskutirali po dolgem in počez. Drugače si pa poglej na spletno stran našega letališča, tam je tudi vse razloženo.

V ZDA se splača kupiti marsikaj, od cot imajo verigo, kamor spadata Old Navy in Gap

 http://www.oldnavy.com/

http://www.gap.com/?isViewAll=false&ssiteID= 

Pa tale veriga trgovin je poceni:

http://www.walmart.com/

Ah, Jernejo vprašaj, pa ti bo razložila, glede na to, da je ona tam doma.

 

Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. okt 2007 8:35

VIZE ne rabiš, jaz sem bila maja letos, pa sem potovala z navadnim potnim listom. Na letalu pač kot na letalu, gor izpolniš papirje, kam greš, za koliko časa, pa vse tvoje podatke, pa koliko denarja imaš s sabo... Skratka, ti vse piše. Na letalo neseš ročno prtljago, razen hrane in TEKOČIN! v tekočine ti štejejo tudi maskaro ipd... Manikirni seti niso za v ročno prtljago, to je jasno.

Ko greš dol z letala, te pofotkajo, vzamejo prstne odtise, sa si v evidenci, lahko ti pregledajo prtljago, mal povprašajo kam gre in to je to. Naju so spraševali še koliko gotovine imava s sabo, pa kakšne kreditne kartice... Bili so pa zeloooo prijazni, kot vedno. Čeprav zgleda full strogo na Customers oddelku, prijaznost vse poplača... In če kaj brskajo po prtljagi, vse povejo, zložijo, pomagajo...

Ko greš nazaj pa tik preden vstopiš v letalo spet slikat, prstni odtisi, da te izpišejo iz evidence...

 

Za Old Navy, Gap, Bath and body works, Yankee candle, Victoria secret, Buld-a-bear, Starbucks, Barns&Noble, Wall Mart, Target, Body shop, Tiffany!!! lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 08. okt 2007 08:38:28

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. okt 2007 8:50

Aja, poglej si včerajšnje Nedelo, zraven je turistična priloga in je v njej članek o tem, kako se pripraviti na polet z letalom... Loni Makaroni

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

8. okt 2007 9:04

Joj punce, zelooo ste prijazne!! Najlepša hvala. mojcca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2007 11:16

A greš morda v New York? Če greš,  poglej za out let trgovine. Malo iz centra se sicer pelješ, ampak Valnetinov plašč za 20 dolarjev tudi ni mačji kašelj, kajne?

 

Mamamia

mamamia

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

8. okt 2007 11:33

Jaz sem bila čez zimo kot varuška v NY, tako kot so že punce napisale, do 3 mesece ne rabiš vize, na letalo nič tekočin, sicer pa se pozanimaj kako je s hrano na letalu, običajno dobiš kosilo, malico, pijačo...jaz sem dobila vse, celo dobra hrana, tako da glede hrane in pijače ni strahu. Jaz sem potovala z boeing 777, je bilo zelo udobno pred sabo imaš ekranček na katerem spremljaš hitrost letala, pozicijo, višino... Prestopala pa sem v Parizu, zelo veliko vse, panika pa ni potrebna glej izhode na karti, oz. pokažeš uslužbencem in ti bodo pokazali kam moraš iti. Jaz sem se že na Brniku pozanimala katere izhode moram gledati, greš na bus in izstopiš na izhodu kot ti na karti piše.... Jaz sem imela veliko vprašanj, pa strah da ne bom pravilno prestopila...odveč. Pa walmart je zakon trgovina, tam sem si kupila kar nekaj cunj in posteljnino. Če bi rada še kaj vprašala ali pa za kakšno slikico iz NY mi lahko pišeš na kordelina@gmail.com Lep pozdrav! kordelina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. okt 2007 11:41

V Vall Martu imajo zastonj, recepte, in če se jih spraviš nabirat po trgovini, jih je, ulala dosti...

Valentinov plašč za 20 dolarjev??? Jaz sem bila vesela, ko sem dobiila Gap-ovega za toliko na razprodaji... lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 08. okt 2007 11:42:10

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

8. okt 2007 11:48

Uf. koliko informacija. Sicer potujem v San Francisco, tako da do NY ne bom prišla. Si moram še malo narediti plan kaj in kako. Super ste in tako hitri odgovori..:)))) mojcca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. okt 2007 11:52

ja, lidka, z malo sreče se da v outletih marsikaj takega kupit. Moje prijateljice gredo jutri spet v NY, pa bodo prihodnji teden podrobno poročale o trenutni ponudbi in cenah.

 

 

mojcaa, po googlu vtipkaj san francisco, pa najdeš veliko uporabnega. Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. okt 2007 12:12

Mamamia, naslednje leto nameravam v NY tudi sama!!! Pa te bom potem povprašala...

Ja, vem, outleti, se mi kar kolca po ameriških...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti