Potovanje v zda

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

8. okt 2007 13:17

Hojla, moj sin se te dni vrača s potovanja v ZDA... če se odpravljate lahko dobite marsikaj zanimivega na njihovem blogu: http://www.vecer.com/blog/feriusa2007 Fajn se mejte čez lužo Maša

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

8. okt 2007 13:33

Mojcca, San Francisco je po svoje še bolj fajn kot New York (in teže dosegljiv), ima čisto poseben šarm. Polet se pa res malo vleče. Glej, da boš veliko pila - vodo ali sok dobiš v neomejenih količinah, če ni nobene stevardese blizu, pa se sprehodi do tja, kjer ga imajo, boš imela še sprehod, ki je tako in tako potreben vsaki dve uri, da se ne začnejo delati strdki. Zaradi mobilnosti jaz tudi rajši vzamem sedež ob prehodu ("aisle" [ail]) kot ob oknu. Ponoči tako in tako nič ne vidiš, če pa je kaj res lepega videti skozi okno, pa malo poškiliš ali vstaneš. Zlasti pri dolgih poletih mi je zelo pomembno, da sem neodvisna in da mi nikogar ni treba prositi, naj se umakne, ko bi jaz želela na stranišče ali si samo pretegniti noge. Sicer pa si lahko vedno pogledaš kakšen film, ponoči malo dremaš (dajo ti blazinico in dekco), vedno pa si tudi kupim na letališču (ali že v domači knjigarni) kakšno debelo žepno knjigo. Tudi Lonely Planet San Francisco je gotovo debel in boš imela kaj študirati. Lepo se imej! teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. okt 2007 13:39

lidka, zdaj mi pa še reci, da greš konec aprila... Ker jaz grem takrat s hčero v NY, karte so že doma....Mamamia mamamia

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

12. okt 2007 22:37

Se opravičujem, če tole vprašanje ne paše tule, pa res ne bi za to odpirala nove teme, torej; Zanimajo me vaše izkušnje, če je katera že letela v Tunizijo. Oče se prihodnji teden odpravlja v Tunizijo in gre sploh prvič z letalom. Prebrali smo že spletno stran Adrie, pa tudi tu na Kulinariki sem v eni temi dobila kar nekaj koristnih informacij. Glede vnosa tekočin na letalo nam je približno jasno. Kolikor vem, ti v free shopu kupljeno blago zapakirajo v posebne vrečke in to lahko neseš na letalo. Kaj pa, če v free shopu na našem letališču kupiš recimo viski? Ga lahko neseš na letalo in ali ti lahko potem v Tuniziji kaj komplicirajo? Ga lahko neseš v državo? Za kakršnekoli informacije (pa tudi koristne nasvete glede bivanja v Tuniziji - prehranjevanja,..., ...) bom zelo hvaležna. Issi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. okt 2007 21:21

Kolikor vem, v Tunizijo lahko neseš alkohol, ki ga kupiš v free shopu na našem letališču, ampak ne  več kot ene ali dveh steklenic. Naj oče vpraša na lateališču, ko kupi; mene so v PArizu opozoruili,  da na letalo ne smem vzeti otroške stkleniček iz plastike (!!!), sem pa lahko vzela steklenico alkohola...mislim, kot da je otroška duda bolj nevarna od stekla....Mamamia mamamia

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

4. maj 2010 6:29

Mene pa zanima kako je z zdravstvenim zavarovanjem tam. Ker tu za EU so te kartice, kaj pa za USA? Tarja83

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. maj 2010 6:47

Jaz ponavadi na zavarovalnici Adriatik, uredim ( kupim, plačam ) Coris.

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. maj 2010 9:41

Tudi Zavarovalnica MB ima dobro ponudbo za zdravstveno zavarovanje v tujini. Veliko info je na netu, pa tudi na turističnih agencijah ti vse povedo. Le da imajo agencije običajno dogovore s posameznimi zavarovalnicami.

Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. okt 2010 9:40

Med krompirjevimi počitnicami se odpravljamo na Florido (od Miamija do Orlanda) in nato v NYC.

Vsakega namiga za dober in ugoden shoping bom neizmerno vesela :)) Vem, da je v okolici NY veliko outletov, ampak ne bom imela časa čekirat vsega, zato bi rada kak nasvet, kje je res fajn. In v Orlandu je menda tudi precej tega...

Hčeri želita Abercrombie in vse, kar je povezano s plesom. Jaz bi rada pa kak dober kos po fajn ceni. Mož bi rad pa čim manj shopinga (ga bomo tačas že kam drugam poslale, na golf naprimer, hehe)

Jupiiiiii, komaj čakam ;-D

jasna

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

9. okt 2010 14:04

Jasna1. jaz sem bila junija na Floridi- Fort Myers....nc se ne bojte, ker boste vidli da je outletov malo morje, priporocam pa, da se ustavljate na rest areas pa poberete cimvec brosur, sicer boste kot zbiralci starga papirja, sam se splaca, ker so not se kuponcki za popust. Joooo, kr zavidam vam no! Lep dopust Tarja83

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti