Slike (postopek) ob receptih

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 7. okt 2007 22:02 | ogledi: 2.353 | odgovori: 14

Bravo!!!

Že pri nekaj receptih sem opazila, kako lepo ste poslikale cel postopek in nam tako olajšale delo!

Meni osebno to zelo koristi pri sladicah, ker jih nisem ravno vešča...

Čestitke avtoricam, kar tako naprej!

 

jasna

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

7. okt 2007 22:09

Se pridružujem mnenju. Slikce ob receptih so res zakon. Le tako naprej! buča

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

7. okt 2007 22:58

Jaz tudi najraje sprobam poslikane sladice. Hvala vsem, ki se trudite. gaja 1

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

8. okt 2007 8:22

Lepo, nazorno in požrtvovalno! Ampak z eno pripombo: slikam dodajati tekst ni dobra rešitev. Če že kaj, bi predlagal le oštevilčenje, potem pa pri postopku uporabite številke, da natančno opišete postopek. Če pa recept ni vaš, pa v MNENJA vpišite, oz. opišite kaj je pod katero številko...samo po moje so stvari jasne tudi brez opisov. Primer: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10538 ,da vidite, o čem govorim.(oprosti trot ) Bojan

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2007 8:58

Ja res, ne pisati v slike, ker ko jih Bojan pomanjša potem je neberljivo. Pri slikah ki so gotova jed, opis res ni potreben in takih je 99%. Nekateri ste začeli dajati postopke, in če bo tega več, lahko nadgradim sistem tako, da bo imela vsaka slika lahko ločen opis, ki se bo potem pojavil spodaj v oknu in bo neodvisen od slike. Zaenkrat je postopkov malo in lahko med opombo ali med postopek (če ste avtorji recepta) napišete glej sliko 1, 2 ali 3. Bo pa smiselno to nadgraditi se mi zdi. Prihodnje leto. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. okt 2007 12:58

Ja Jernej, in morda bi bilo smiselno tudi določiti maximalno število fotografij... Pri enih tortah je že kar smešno, ne vem, v čem je smisel tega, da vsak, ki speče, pošje sliko... jasna

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

8. okt 2007 13:02

Ja res, tista nutella torta ima že mnogo preveč slik! Mogoče bi pa uporabniki morali pomisliti...bo moja slika kaj dodatno pojasnila? A ni to enostavneje kot pa omejevat? Bojan

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. okt 2007 13:03

tudi jaz bi pohvalila te postopke res pridejo prav. glede tega kar pa je rekla jasna pa se mi ne zdi nič preveč slikic, ker ob gledanju teh slikic hitro dobiš kako fensi idejo za okraševanje. takšno je moje mnenje, nektarina

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

8. okt 2007 13:25

Joj, jaz sem pa ravno danes poslala en recept za barbi torto in zraven en kup slikc oz. cel postopek. Bojan, če se jih ne bo dal vseh objavit se bova pa nekako zmenila katere zbrisat. A prav? Da pa je veliko slik s tem se pa ne strinjam. Prav super je pogledati te torte in, res je, tako dobimo mi, ki nimamo toliko domišljije prav dobre ideje za okraševanje. vida u.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. okt 2007 13:28

Ja, ena meja je za vsak recept ker ubogi Bojan se mu že pol ure odpira administracija, če je 100 slik zraven... Ne vem pa če bi ravno omejeval... Ker kot pravite, zakaj ne bi bilo več izdelkov gor. Postopki se tako ali tako drugače označujejo interno, tako da imamo možnost, da bomo slike postopkov tudi na strani recepta nekako ločili od ostalih slik. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

8. okt 2007 13:41

Nazadnje sem v receptu nadevano listnato testo s kokosovo skorjico, dodala cel postopek s slikicami pa sem prejela toliko pohval da sem se kar stopila in tudi dobila vzpodbudo da bom tako naredila še kdaj, Bojan se mi kar smili ker nimam prav nič usmiljenja do njega kordelina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti