Priprava žrebičkovih zrezkov

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

tema odprta - 7. okt 2007 11:29 | ogledi: 66.247 | odgovori: 18

Ojla!

Zanima me, na kakšen način naj pripravim žrebičkove zrezke. Golaž sem iz tega mesa že delala. Sedaj bi rada naredila nekaj novega.

Hvala za odgovore!

Jelenckova

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

7. okt 2007 14:44

žrebička delaš na enak način kot biftek.....popečeš z obeh strani, začimbe in to je to. Samo od tega kaj želiš noter, bolj krvavo, manj, ali v celoti prepečeno, pa je potem odvisen čas dušenja, ko jih pokriješ. Petra 1

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

7. okt 2007 15:26

Ali pa npr. Zrezke soliš, poraš, opečeš na olivnem olju. Potem daš zraven čebulo jo malo poražiš, potem gorčico, še popražiš, zaliješ z rdečim vinom in dušiš kakšnih 45 minut. Mešaš vmes in dolivaš tekočino po potrebi. katti

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. okt 2007 21:40

Sem jih pripravila skupaj s pelati. Najprej sem jih popekla na olivnem olju, nato malo povegetala in polila s sesekljanimi pelati ter dušila. Je bilo takoj narejeno in zelo dobro. Dodala sem še rukolo. Njami. Hvala za vse recepte. Jih probam drugič. Jelenckova

pegasta  

član od: 19.9.2007

sporočila: 3

8. okt 2007 1:14

Jaz žrebičkovo meso uporabljam enako kot goveje (zrezki v omakah, golaž). Bodite pa pozorni, kako star je bil žrebiček, ko je "prišel pod nož". Če je po travniku skakal že dalj časa, je pametneje, da ga bolj začinite, saj marsikomu ne ugaja močan okus, ki spominja na jetrca. Odsvetujem tudi pečenje v pečici (kot pečenko), razlog pa je spet okus. Če pa že vztrajate na tem načinu priprave, dajte meso prej za kakšno uro v kvašo.

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

8. okt 2007 10:28

A ni tako, da se konjsko meso tudi namoči v mleku, če je bolj staro? katti

polimar  

član od: 3.10.2010

sporočila: 6

3. mar 2011 1:31

Žrebičje meso je ZAKON. Jaz ga imam zelo pogosto na jedilniku... Je zelo zdravo in zelo okusno. Pripravim zrezke v : korenčkovi omaki, grahovi omaki, sirovi omaki, smetanovi omaki, čebulni omaki, gobovi omaki.... Enako tudi s koščki... ali pa makaronovo meso ali rižoto. Za vse je primerno to meso. :) Iz mletega pa naredim polpete ali pa preliv za špagete... polimar

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. sep 2012 20:33

Živijo! 

Zanima me kateri del žrebička se lahko nareže bolj na debelo in za hitro pripravo, ne nekega mučenja po 45 minut in če mora biti meso zorjeno kot za goveji steak? hvala

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. sep 2012 8:38

Bržola, roastbeef, pljučna. Vsako meso mora biti zorjeno,povsem sveže se nikoli ne uporablja. Seveda pa je čas od zakola do uporabe pri žrebetih krajši kot pri govedini. Drugače pa, konjske/žrebičkove zrezke je potrebno peči zelo na hitro ker le tako so mehki, sočni in vrhunskega okusa..

hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. sep 2012 9:00

mislila sem tako, da mi ga ni potrebno doma dajati v vakuum ali olje.. ker ta mesar mislim da ga ne zapakira vakuumsko.

kaj pa običajni žrebičkovi zrezki? je dovolj da se samo zapečejo ali se morajo še kuhati? 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti