Priprava žrebičkovih zrezkov

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

21. sep 2012 9:07

Mi imamo žrebičkovo meso doma skozi vse leto, ker jih gojimo. In jaz pač zrezke takoj ali popečem alispoham, na omako, v rižoti,....Brez zorenja, paca.... Je pa odvisno kolk je žrebiček star,  pa tudi kako hranjen. Pri nas so izključno na paši in suhi krmi, pojedo pa veliko ovsa in mesar nam je rekel, da je meso žrebička (starega cca 8 mesecev) zato tako mehko. Srečno in dober tek!

pultica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. sep 2012 10:57

Nikakor jih ni potrebno kuhati. Če jih pečeš potem jih samo peci in to čim krajši čas. Če pa boš delala neke omake, golaže in kaj drugega jih pa seveda dušiš ampak tudi ni potrebno dolgo cmariti, ker žrebiček je res mehko meso .

Pultica, vse kar si napisala je res, bi pa z veseljem kupil pri tebi kakšno kilco ali dve :)

hedonist

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

21. sep 2012 11:35

He he, no večinoma je že vnaprej razprodano, si pa tud doma pustimo tam ene 20 do 30 kilc, ampak če boš hotel, bo tam ene januarja. Smo pa iz Bele krajne, če ti ni predaleč. Lp

pultica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. sep 2012 11:38

Ti napišem na ZS :)

hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. sep 2012 13:49

hvala vama za odgovore!

ja, jaz ne bi zrezkov še kuhala.. (če bodo trdi, bo pa žal potrebno) ali dajala v golaž, ker mi je škoda mladega dobrega mesa za to. Pa bolj poredko ga imamo doma.

Sedaj se samo še odločim kako debele želim :D hedonist any help? debeli so najbrž rezervirani za pljučno? pa bržolo? šimbas? ostalo naj bo tenko? (ps: pa ne me kregat ker ne ločim posebej delov konja. jaz sem kar po govedini poimenovala dele)

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2012 22:45

Bannanna, sej so deli mesa tudi pr konju imenovani enako :) Debele, 2 cm in več boš naredila iz rostbifa, bržole in pljučne seveda pa lahko šniclaš tudi stegno, šimbas glih ne, te pa moraš narediti malo tanjše ker če ne, boste malo bolj uporablajli zobe :)) . Ne pripročam ti pa plečeta. podplečeta, reber, flama, vrata,...to nasecki za golaž. Je pa vse v veliki meri tudi odvisno on kvalitete mesa, sicer pa malo eksperimentiraj, v vsakem primeru bo za pojest, pa tudi ne gre za ne vem koliko denarja,da bi naredila kakšno škodo, mar ne ?? 

hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. sep 2012 22:50

bom vidla, kaj mi bodo namenili :D 

pojem pa vedno vse :D

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. sep 2012 12:32

Jaz sem običajno dala meso v olje, za samo pepečene sem jih začinila in premazala z gorčico in na hitro popekla. Če pa smo si zaželeli še omako ( včasih meso ni bilo dovolj mehko ) sem prepražila čebulo in jo zalili z cvičkom, juho in zmiksala, dodala začimbe, popečeno meso in zdušila do mehkega.

Mi radi jemo le zelo tanke zrezke ali pa v omaki.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti