Kefir

neznan uporabnik

tema odprta - 4. jul 2002 23:50 | ogledi: 12.368 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Zanima me, ce mi lahko kdo odgovori na naslednja vprasanja:

* Koliko kefirja lahko na dan zauzijes?

* Ali je kefir redilen?

* Ali lahko uporabljas kefir pri hujsanju?

* Koliko ur star kefir odvaja?

Ce mi kdo odgovori na vprasanja, mi bo v veliko pomoc in se vam ze v naprej zahvaljujem!

Olga

Olga Sotošek

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

5. jul 2002 12:19

Zdravo! Govorim le iz lastnih izkušenj - kefir si pripravljam sama doma. Popijem ga približno 1/2 l dnevno. Ker ga delam iz posnetega mleka ni redilen. Z njim si pomagam predvsem pri hujšanju, saj ga uživam takrat, ko je lakota neznosna ali pa je to obrok pred spanjem. Moj stric - 82 let- prisega nanj in ga že 40 let pije redno 2 dcl pred spanjem. Mislim pa, da ti mora biti sam okus všeč - nekateri ga namreč ne marajo. Lep dan! Tina

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

7. feb 2003 20:43

zivjo, tina! kako pa naredis kefir? megleno se spomnim, da ga je pri nas delal dedek in da rabis nekaksno gobo, pa me zanima, kje se to dobi. facko

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. feb 2003 7:34

Če ne bi mogla te gobe dobiti nikjer drugje (kar pa dvomim, saj tako hitro raste, da jo je kmalu za dvojno količino), se pa pozanimaj pri SMIKŠ Kranj - to je srednja šola za mlekarstvo in kmetijstvo v Kranju. LP cervus

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

8. feb 2003 9:56

Hvala, Cervus, v ponedeljek jih poklicem! Prav veselim se tega, ker je to zame tudi en tak lep spomin na dedka. facko

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

9. feb 2003 14:06

Kefirjevo gobico imam in jo oddam, če jo kdo želi. Glede na to, da mora biti stalno v mleku, ne vem, kako bi jo lahko oddala drugače, kot da jo pridete iskat. Ima kdo boljšo idejo? Zaenkrat so še vsi morali priti do mene, sem iz Kranja. Pišite mi na mail, pa se dogovorimo. Kefir je krasna reč, priporočam ga vsakomur. Meni je povsem zamenjal jogurte, kislo mleko ipd. Po želji vam poleg gobice posredujem tudi svoje izkušnje. Še to: da ne bo pomote, imam kefirjevo gobico, tisto, ki počasi v enem kosu raste in se daje v surovo ali kuhano mleko. Še odgovor zgoraj: jaz jo dajem v mleko 1,6 % maščobe, tako je kefir redilen toliko, kot posneto mleko. Dobrodošli. Fani

facko  

član od: 6.2.2003

sporočila: 47

18. feb 2003 11:28

Zivjo, jaz se za kefirjevo goibico zelo priporocam, ker jo ze nekaj casa iscem, pa je nihce nima. Kam naj jo pridem iskat? in kdaj? LP Sabina facko

OOTBOXZY  

član od: 24.9.2002

sporočila: 8

27. feb 2003 13:57

Zanima me katero mleko, ki se ga kupi v trgovini v redu za pripravljanje kefirja, ker nimam moznosti, da bi kupoval domacega. LP OOTBOXZY Uros Lajevec

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. feb 2003 17:24

Vsako, tudi alpsko. LP cervus

študentkamici  

član od: 16.11.2009

sporočila: 40

8. mar 2014 1:03

Zanimivo... a ima še kdo to gobico? ali ni potrebno, da je mleko domače, surovo, še ne obdelano? Hvala

študentkamici

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. mar 2014 6:58

Nasprotno, meni je kefir najboljši iz 1,5 mleka, drugače je seveda s kislim mlekom, zanj uporabim mleko iz mlekomata.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti