Zamrzovanje lazanje

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 6. okt 2007 19:56 | ogledi: 7.067 | odgovori: 5

hojla,

ker imam ravno pri roki vse sestavine pa še čas povrhu, kar je žal velika redkost, bi naredila brezmesno lazanjo, ki bi jo dala zamrznit "za hude čase". Zdaj me pa zanima, kako vi zamrzujete lazanje: pečene/ nepečene/ polpečene in kako jih potem pripravite, ko jih želite porabiti. jih odmrznete, koliko časa jih pečete itd.

hvala za pomoč,

maja

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

6. okt 2007 20:10

nepečeno zamrznem v pekaču; nato dam zmrznjeno v mrzlo pečico, jo prižgem na cca 180 stopinj pečico in pečem malo dlje kot običajno, cca več kot 1h. veverica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. okt 2007 20:28

Lahko pa jo daš iz zmrzovalnika že prejšnjo noč, da se v hladilniku odtali in potem jo pečeš samo malo dlje, kakih 15 min. več kot sicer. Jaz sicer lazanjo pečem na višji temperaturi, cca 200, ampak navadno ne pečem zamrznjene, ampak že odtajano. Lahko pa zamrzneš tudi že pečeno in jo potem samo pogreješ v pečici ali v MV, tudi dela:) Torej, kar ti bolj paše:) Če imam dovolj posodic, zamrznem nepečeno, če vem, da ne bova cele pojedla; če pa je nekaj ostane po kosilu, pa navadno dam to kar v hladilnik za naslednji dan;) Veri

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. okt 2007 20:43

Z lazanjo-delam navadno mesno -ni malo dela, pa jo zmeraj naredim dva pekaca-specem do kraja in razdelim po posodicah-za dve,za stiri ali sest oseb. Tako imam ze vnparej pripravljene kolicine in vzamem iz skrinje tisto,ki mi odgovarja-odvisno .Navadno jo odtalim v hladilniku in samo pogrejem v mikrovalovki.Tako vsaj delajo italijanske gospodinje-naucila sem se od njih in meni se zdi ta nacin najbolj prakticen.Ce pa pridejo nenapovedani gostje,je pa sploh hitreje, ce je ze peceno in samo odtalis-pogrejes.lp lucka52

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

6. okt 2007 22:25

Če mene vprašate ima sveže pečena drugačen okus kot pogreta... Zato tudi vse ostale reči zmrzujem surove (zavitek, kakšne žepke in mini pizze). Če lahko izkoristim gužvo, bi kar tule vprašala (mc maya, upam da ne zameriš) kako je z zamrzovanjem peciva. Prebrala sem, da zmrzujete vse vrtse peciva in ko pridejo (nenapovedani) obiski bojda vzamete ven, seveda odtalite in da je super... No, jaz sem malo skeptična. A res nima zadeva nič vonja? Sploh kakšne skutne zadevščine (mleko se zelo navzame vonja)? Če zamrzujete pečeno pecivo, vas prosim, da natančno napišete s katerim imate dobre izkušnje in katerega sploh ne priporočate. Hvala! veverica

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

6. okt 2007 22:44

jaz še nisem zamrzovala lazanje, sem pa kanelone. je velikooo dela z njimi in jih ponavadi nardim malo več, spečem, ko rabim kosilo sma v MV pa je kosilo nared... lucijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti