Odveč rumenjaki-kaj z njimi?

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 6. okt 2007 16:48 | ogledi: 2.661 | odgovori: 8

imam 5 rumenjakov v hladilnku, medtem ko pečem neko torto, ki vsebuje zgolj beljake.

ima kdo kakšno idejo kaj naj z njimi. kaj čokoldanega, recimo ;)

hvala,

d.

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

6. okt 2007 17:28

Sem sprobala, pa linka ne odpre, zato sem skopirala stran gurmana pražen krompir z rumenjaki ena od številnih različic praženega krompirja, tokrat izboljšana, obogatena in obarvana s pečenimi rumenjaki 600 g krompirja 1 manjša čebula 40 g masla 5 rumenjakov sol poprova mešanica v zrnu 1 majhen šopek peteršilja Rumenjakov delež pri teži celega jajca je 30 %. Število različic praženega krompirja je, podobno kot pri rižotah in testeninah, neskončno. Odvisno je le od našega razpoloženja in domišljije. predpriprava Pripravimo kuhan krompir v oblicah. Še vročega olupimo in narežemo na tanke rezine. priprava ■ Čebulo olupimo in narežemo na kolesca. ■ V ponvi segrejemo maščobo. Nanjo stresemo čebulo, ki jo med mešanjem temeljito prepražimo. Dodamo narezan krompir in med občasnim mešanjem pražimo približno 10 minut. Vmes začinimo s soljo in sveže mleto poprovo mešanico. ■ Krompir v ponvi s kuhalnico odrinemo na stran, na prazen prostor pa spustimo rumenjake. Na hitro jih spečemo, da ostanejo mehki, nato pa jih rahlo zmešamo s krompirjem. ■ Peteršilj drobno sesekljamo. serviranje Krompir potresemo s sesekljanim peteršiljem in postrežemo kot lahko večerjo, malico ali prilogo. Kristalka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. okt 2007 20:22

sladoleeeed! Veri

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

12. okt 2007 11:27

Nobene druge ideje? :( Jaz bom danes naredila kokosovo torto od Riko, ampak v kremo ne bom dala rumenjakov, temveč bom naredila kar kremo od Nutella torte. Pa mi bodo rumenjaki ostali.... *petra*

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

12. okt 2007 12:20

Meni pa vedno ostanejo beljaki, nikoli rumenjaki. Namreč iz rumenjakov naredim skutino torto. V krhko testo gre 1 rumenjak, v skutino kremo pa 4-je. Ne vem, če je recept kje gor. Jaz sem ga se mi zdi enkrat prepisala iz knjige: Velika knjiga o peki. LP! mijam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. okt 2007 12:26

Jojojoj, a še vedno mislite, da je treba VSE pojesti oziroma stalno nekaj speči? Zamešaj tiste rumenjake z ovsenimi kosmiči, da bo kompaktno in imaš izvrstno masko za lase, namaži lase, čez si ovij prozorno folijo za živila, da ne boš kapljala in curljala in po eni uri speri in si umij lase. Vendelina jr.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. okt 2007 12:34

Meni so tudi zadnjič ostali, pa sem naredila domače rezance in dala noter malo več rumenjakov. So bili  zelo lepe barve.

 

Petra, jaz tudi ne dam rumenjakov v tisto kremo. Raje jo delam po receptu 3 smetane + 30 dag čokolade.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

12. okt 2007 12:42

Kaj pa krofi? Meni se že luštajo, mogoče jih pa scvrem jutri, pa eno mineštrico in je kosilo popolno! galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti