Kinder pingvin - vprašanje

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

tema odprta - 5. okt 2007 15:44 | ogledi: 4.176 | odgovori: 4

Gledam po bazi, da bi naredila to pecivo, pa me želatina odbija, v bistvu delo z njo, saj se mi ponavadi naredijo grudice.

Bi pa probala z želatino fix, ampak mi ni jasno, kako naj naredim.

Prosim, svetujete, saj bi rada naredila to danes.

Glede na to, da potrebujem smetano, mleko in želatino fix, ali naj želatino fix zmiksam z mlekom in nato v to maso vlijem še tekočo smetano in zmiksam vse skupaj?

Ali moram smetano prej zmiksati in posebej še mleko z želatino fix, potem pa samo premešam s kuhalnico vse skupaj?

Ali je kakšna tretja varianta?

Hvala za pomoč!

*petra*

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

5. okt 2007 15:53

Ja, ampak mene zanima za kremo od peciva Kinder pingvin. *petra*

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

5. okt 2007 16:09

Moje izkušnje z želatino fix pri kinder pingvinu niso najboljše. Kremo vedno delam z navadno želatino in ni nikoli nobenih problemov. Zadnjič pa je bila pri roki samo želatina fix in sem pač uporabila to. Mleko sem nekaj časa stepala z želatino, nato pa pustila na hladnem, da je nekoliko želiralo, v to maso sem narahlo vmešala stepeno sladkano smetano in spet pustila, da se malo strdi. Pa se ni, je ostala malo tekoča kljub temu, da je bila čez noč v hladilniku. Tako da jaz ostajam, vsaj kar se tiče kinder pingvina pri navadni želatini. Ninja24

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. okt 2007 17:08

Jaz imam samo slabe izkušnje s to želatino fix. Nikoli se ne strdi kot bi morala. Bolje uporabiti tisto v prahu ali lističih. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti