Kako ocvrete jajca?

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

6. okt 2007 9:25

Jaz dam v teflonsko ponev zelo malo olja in počakam, da se močno segreje, nato ubijem jajce, kateremu potem čez rumenjak potegnem stran beljak, ki se gor nahaja (to naredim z vilicami) in po potrebi beljak malce "stegujem", da se povsod zapeče, ker če je olja malo se zgornji del res težko speče. Ker ne maram preveč olja, pa tako delam. Včasih dodam tudi nekaj koščkov sira. Taia

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

15. okt 2007 0:55

katka lopatka je napisal/a:
joj ste dobre, sem zvedela kaj je tudi lahko jeger :) Tako mi rečemo po domače Jaegermaistru, pa mi ni bilo jasno, kako to paše na jajček katka
Lovska klobasa, to razumejo vsi trgovci in tako je tudi prodajno deklarirana. :)) seherezada

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. okt 2007 5:01

 Katka, sem ga jaz v mislih enako lomila kot ti  Pa mi tudi ni šla skupaj kombinacija jajčk in Jegermaistra. Pa to "lovsko klobaso" dobro poznam, saj jo imam full rada. Lep dan in veliko se smejte

Ivi  

član od: 17.6.2005

sporočila: 31

15. okt 2007 6:22

Zadnje čase pečemo jajca na KOKOSOVEM MASLU. Zelo rada dam na maščobo na tanko narezano POLI salamo, nanjo jajca, posolim in mi je zelo dobro, Lp Zvezda Ivi

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

15. okt 2007 7:37

Tudi jaz uporabljam kokosovo mast. Malo jo razgrejem dodam rezino ali dve sira in gor jajce. Še angelčki bi jedli, ko bi zobke imeli! LP Miha-ela miha-ela

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

15. okt 2007 8:24

Meni so najboljša tako: na sončničnem olju prepražim malo čebule in slanine. Gor dam jajček, solim, popram in posujem z mleto rdečo papriko. Pečem pokrito, da beljak lepo zakrkne, rumenjak ostane tekoč in da ni sluzasto.  Pa bel kruh zraven :)

Scorpy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2007 8:40

Jaz sem že pred leti presedlala iz jajc na omlete in sicer dve ražvrljani jajci + tisto kar gre drugače v omleto + malo vode na vročem olju (ne pretiravam) ali maslu, pečem prepognem in je omleta narejena. Ponavadi umešam malo rio mare tune + malo doma narejene paradižnikove mezge + malo rukole + malo parmezana in je zelo okusna omleta ki je korekten obrok za malico ali večerjo. Jajcem na šunki, slanini ipd sem se že pred leti odpovedala. Pot v kraje s kontinentalno kuhinjo (panonska kotlina) mi je dala misliti. Po tistem, ko pa sem videla stotine angleških turistov, ki so na Kanarskih otokih v vročem poletju (ko je že ob 8. uri zjutraj 27 stopinj) jedli jaja na slanini...Ne, hvala. Vendelina jr.

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

15. okt 2007 8:42

Jas pa jajca nigdar ne pokrijem,obrnem,zdej bom tudi tako poskusila(vsak dan se lahko naučiš kaj novega na kulinariki,jupi!!!!)LP. golubić

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. okt 2007 8:47

jaz pa na olivne olju najprej malce popečem en stroi na rezine narezanega česna, in šele nato ubijem jajce. Ne vem, kdaj sem si to namislila, samo s česnom so mi res boljša. klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti