Kako ocvrete jajca?

muca maca  

član od: 4.4.2007

sporočila: 14

5. okt 2007 14:39

Najboljša so res na drobno zmletih ocvirkih, ker pa jih ne dam preveč, dam zraven malo olja. Drugače jih mož med peko pokrije s pokrovko, meni pa to ni všeč. Dam jih na zelo vroče, potem pa malo zmanjšam in pazim, da vsa beljakova sluz zakrkne. Kot poslastica: na beljak položim malo suhe salame in sira - mljask. Moj dragi jih vedno začini z Aji Shiom. muca maca

petruša  

član od: 27.11.2006

sporočila: 27

5. okt 2007 15:19

sama jih pečem v teflonski ponvi, z malo maščobe. bo beljaku dam še narezan sir, vegetam, popram ter pečem tako dolgo, da se sir razleze. petruša

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

5. okt 2007 17:15

V teflonsko ponev dam cca 1 čajno žličko maščobe (ali pa še manj). Največkrat je to navadno olje. Lahko so pa izpeljanke: ocvirki, mast, maslo, margarina,... Pečem vedno na najvišji temperaturi. Ko ubijem jajce (ali dva ali tri,...) v ponev, takoj pokrijem s pokrovko. Po cca 2 minutah beljak na vrhu jajca zakrkne, rumenjak pa je še tekoč. Če pustiš peči dalj časa, bo zakrknil tudi rumenjak. Posolim, predem dam na krožnik. Variantno je, da dam najprej na olje salamo in jo popečem, ter takoj po jajcih potresem malo narezanega sira. Lp, Ela S ElaS

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

5. okt 2007 17:17

smrketa je napisal/a:
Jeger? Kaj je to? smrketa
To je navadna klobasa. Mogoče tudi kdo reče kilometrska klobasa, ker je na tko dolgo zvita. V delikatesi reči za to klobaso pa boš najbol vedla. vida u.

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

5. okt 2007 17:22

Mislim, da je zanjo drugo ime Pasja radost. ham-njam

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2007 17:42

na po žličke vročega olja ubijem jajce, malo počakam in z lopatko obrnem da se zapeče še na drugi strani, tako se izognem sluzastemu beljaku bannanna Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 05. okt 2007 17:43:37

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. okt 2007 18:48

Ja, to je to! Pasja radost! Vendar meni bolj tekne surova zraven k jajcu na oko. Pa svež kruh in obilje sveže paprike. Dobet tek, to bo jutri pri nas za zajtrk! Kyara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. okt 2007 19:48

Skrbno pazim, da se niti v hladilniku posoda z ocvirki ne približa jajcetom. In da se tudi po pomoti ti dve vrsti živil ne srečata v  ponvi.

Kakor vam drago !

F r i n a

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. okt 2007 23:17

joj ste dobre, sem zvedela kaj je tudi lahko jeger :) Tako mi rečemo po domače Jaegermaistru, pa mi ni bilo jasno, kako to paše na jajček katka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

6. okt 2007 4:07

Hrenovke narežemo na kolobarje. V ponvi jih na malo masti-ocvirki opečemo in čezenj ubijemo jajce. Enkrat sem si naredila tako, da sem v ponvi palo popekla svež pardižnik in čezenj ubila jajce ter malo zmešala. Tudi dobro.

Sicer pa večkrat naredimo klasično: malo ocvirkov stopim v ponvi, ubijem jajce in spečem. Tudi pri nas ne maramo, da beljak ni dovolj pečen.

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti