Aluminijska folija

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

tema odprta - 5. okt 2007 10:06 | ogledi: 4.635 | odgovori: 23

Saj vem , da bo vprašanje zvenelo neumno, pa vendar ga moram zastaviti tu na kulinariki ,ker več ljudi vse ve! Naredila sem štruklje pa sem mislila, naveličana uporabljati kuhinjske serviete ,da bi jih zavila v alu folijo vendar se bojim ,da je ,če jo bom kuhala,kakorkoli škodljiva!Prosim za odgovor,da lahko potem štrukle skuham!

Hvala za odgovore in lp

marjeta10

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

5. okt 2007 10:25

Jaz mislim, da ni škodljiva, sem že večkrat tudi po televiziji videla, da delajo tako. Jaz tudi delam tako, je pa res, da folija zunaj malo počrni, na testu se pa nič ne vidi. Lahko si brez skrbi. Jelenckova

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. okt 2007 10:27

Včeraj je mojster Goljat rekel, da verjetno ni škodljiva, ker jo VSI uporabljajo. Da postane med kuhanjem motna, črna, če je v vodi preveč apnenca, zaradi reakcije... lidka

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

5. okt 2007 10:46

Predlagam, da namesto aluminijaste folije uporabiš prozorno folijo za živila. Meni se je vedno zdelo nagravžno uporabljati prtičke iz blaga, saj ima potem včasih okus po praških, enkrat pa sem imela na štrukljuh celo rdeče črte od prtiča. Vsa jezna sem enkrat vzela prozorno folijo, zavila in skuhala. Bilo je super, nikoli več prtiča iz blaga, čeprav sem vmes dobila domače laneno platno. Že pranje po kuhanju štrukljev mi je bljak..... Alufolijo moraš vedno rahlo namazati z oljem, ker boš sicer po kuhanju s štruklja cufala aluminij (sem probala in je res, da kuhano v foliji nima nikakršnega priokusa), prozorne folije pa ni treba mazati. Veliko uspeha in LP! ovčka

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

5. okt 2007 10:47

Najlepša hvala obema za odgovor ,zdaj pa grem kar skuhat kosilo do konca(štruklje)! lp marjeta10

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

5. okt 2007 10:51

ovčka ,tudi tebi hvala za dober nasvet,saj sem se že velikokrat prepričala,da tu ,na kulinariki dobim super zares super ideje in nasvete!Še enkrat hvala vsem za odgovore! lp marjeta10

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. okt 2007 10:52

Aja, včeraj smo štruklje zavili tudi v plastično folijo, nato pa v aluminijasto in skuhali. Druge pa samo v alu... lidka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. okt 2007 11:09

mi pa štruklje kuhamo na pari, v soparniku nad vokom katka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. okt 2007 11:14

Hej, pa saj imaš verjetno tudi aluminijast pekač, pa te tisto verjetno nič ne moti. Pa čokoada je tudi zavita v aluminij, pa ni nič hudega. Vendelina jr.

neznan uporabnik

5. okt 2007 11:25

V večini receptov za štruklje piše, da je treba prtiček prej posuti z drobtinicami in nato zaviti štrukelj. Ko sem to delala, sem imela vedno kup poca, ko sem odvijala te kuhane štruklje. Sedaj jih vedno kuham brez posipa, samo zavito v krpo, pa nimam nikoli več poca v teh krpah in se tudi zelo lepo odvijejo. Klasika je klasika. l.p. tedi

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

5. okt 2007 11:40

Pa se ta plastična folija na stopi pri kuhanju? Ali je en sloj dovolj? Sama sem že poskušala kuhati štruklje v alu foliji in je res potemnela, pa še sprijela se je s testom, če je nisem namazala za oljem. Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti