Mehki goveji zrezki?????

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

25. feb 2011 8:54

Pa je po 14 dneh v hladilniku meso res še užitno? Dobrojedka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. feb 2011 9:00

Če si res dobrojedka bi morala vedet :)

Saj uležano meso se tudi stara toliko časa, celo na zraku, pa še kak teden dlje. Sam prikticiram nekih 10 dni največ, pa še to zaradi nezaupanja mesarjem, ampak je to bolj moj osebni problem.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2011 9:33

Dobrojedka je napisal/a:
Pa je po 14 dneh v hladilniku meso res še užitno?

Dobrojedka

 

Seveda je užitno in to zelo, le da je meso ta čas v olju in da zrak ne pride zraven. Torej mora biti posoda nepredušno zaprta.

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

25. feb 2011 9:35

Tja do 3 tedne brez skrbi.

japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. feb 2011 12:47

Precej prepričjiv recept za marinado Archi , ob priliki bom poskusil. Glede vrste mesa je jasno, da je od goveje živine najmanj cenjena krava, vol je precej boljši po okusu seveda v madostni dobi ko se mu še reče junec. Glede starajnja ima pa spet svoj način in okus- meni je v bistvu najbolj okusen zrezek iz pravkar zaklane živali. Vem, da je to proti vsem pravilom ravnanja z mesom, da se mora to najprej ohladiti , itd , ampak okus takega zrezka je neverjetno poln in plemenit. Sicer je pa meso itak zakon,sveže, uležano ; Cigani ga npr. pre uporabo zakopljejo za kak teden v zemljo in potem kuhajo. lp hedonist

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

25. feb 2011 16:13

nola je napisal/a:

Cvetovi so prelepi, ampak za kulinarične namene nezanimivi.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Kapra

nola
Bodo kar cvetovi kapre, to je v bistvu plod kapre, ko odcveti, tako se mu pač reče. http://www.olive.si/Mesecni_paketi.html tukaj jih naprimer prodajajo, se vidi kako izgleda. Kapre, ki so na Wiki linku so pa popki preden kapra zacveti. Dve različni stvari, predvsem v teksturi in tudi po okusu. archi

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

25. feb 2011 16:34

Dobrojedka je napisal/a:
Pa je po 14 dneh v hladilniku meso res še užitno? Dobrojedka
Je, seveda je. Malce soli(morska ima tudi jod) deluje kot konzervans/antibakterijsko. Z oljem preprečimo razvoj bakterij, ker ni stika z zrakom in se meso ne kvari. Meso namreč na površju, kjer je v stiku z zrakom napada bakterija Pseudomonas, ki je Aerobna bakterija, torej za preživetje nujno rabi zrak. Pri suhem staranju, ki ga obvladajo res samo največji mojstri, je pa temperaturno območje prenizko (nad 0 - 4°C), za razvoj bakterij, ki rabijo 5 - 63°C, se pa na površju ponavadi naredi plesen, ki se jo obreže. Encimi , ki se nahajajo v mesu razgrajujeo vezno tkivo in se meso posledično zmehča. Meso je tako neprimerno bolj okusno in mehko. Tu je slikca dveh ramstekov, ki sta v mojem hladilniku od 15.2., (dva pa sta že od včeraj mirno prebavljena). dobri stake-i se lahko starajo tudi po 6 in več tednov. archi

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

25. feb 2011 16:36

Ojoj, archi, sem pa ustrelila kozla, ko sem napisala, da si mislila popke kaper. Tele cvetove sem pa jedla v Španiji, mislila pa, da jem ogromne popke kapre. No, človek se pa res uči vse življenje. Hvala za razsvetjenje! rosie

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

25. feb 2011 17:04

rimljanka je napisal/a:

Evo, gerna, zdaj me je marta prehitela, zdaj najbrž ne boš jedla niti kivija, niti papaj, niti ......

In, da ne pozabim, v naše želodce se tudi izlivajo encimi, ki razgrajujejo beljakovine.

rimljanka
Veš v enem kiviju ali v koščku papaje ali ananasa, ki ga pojem je precej manjša količina teh encimov, kot pa jih je bilo v tisti mešanici, ki smo jo pripravljali po nekaj 100kg na enkrat, in kot sem rekla ob vseh varnostnih ukrepih, ki smo jih morali izvajat se pa moraš zamisliti..... In ne se bat, sadje obožujem in ga bom tudi v naprej z veseljem jedla. L.P. gerna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti