Mehki goveji zrezki?????

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. feb 2011 16:54

img_8598_595img_8597_595img_8596_595Evo še jaz, da mal zamešam štrene ( delam se, da tole spodaj vse razumem, vi pa se matrajte, ali pa lepo prosite mia querida amiga   ( ali lučko, ali še koga )):

saj mi je vse narobe izpadlo! Najprej pride besedilo, pa slike po vrsti od spodaj navzgor!

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. feb 2011 19:01

nola je napisal/a:

Meso se stara pri mesarju, obešeno v kosu surovo. Divjačina pri lovcu. V olje ali drugam pa vlagajte drobne reči.

.

 



nola

Kakršni lovci hodijo po naših gozdovih, je bolje da meso oddajo čimprej od sebe

Commis débarrasseur

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

23. feb 2011 8:03

Današnji lovci sploh ne hodijo več ampak se samo še vozijo z "ĐIPI"! L.P. gerna

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. feb 2011 8:20

Res zanimivo to natolcevanje o lovcih. Imam kar nekaj opravka z njimi in vem, na kak način delajo z mesom, kako poteka prodaja (v našem koncu pridejo po meso iz firme Nimrod oz. ga za to zadolženi lovci tja odpeljejo), imajo urejeno hladilnico v skladu s predpisi, imajo obvezno izobraževanje, predno lahko začnejo pokat po hosti...In resnično nisem na Gorjancih še nikoli videla kakšnega, ki bi s terencem lovil divjad! Ko se organizira jaga, se tudi točno ve, kdo gre v pogon, kdo čaka itd. Kot pa kršijo predpise in kradejo raznorazni tajkuni in ostale barabe, tudi pri jagrih dopuščam možnost kakšnih barab. Kar ne pomeni, da so vsi takšni. Ognjič

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

23. feb 2011 8:47

V kiviju je aktinidin, encim, ki razgrajuje mišična vlakna, tako kot papain iz papaje in bromelain iz ananasa. Vsi ti encimi iz sadeža so veliko primernejši kot sintetski iz soli za mehčanje. So pa vzrok za to, da so nekateri ljudje alergični na katerega od naštetih sadežev.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. feb 2011 14:33

Evo, gerna, zdaj me je marta prehitela, zdaj najbrž ne boš jedla niti kivija, niti papaj, niti ......

In, da ne pozabim, v naše želodce se tudi izlivajo encimi, ki razgrajujejo beljakovine.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. feb 2011 10:17

ežoj je napisal/a:

img_8598_595img_8597_595img_8596_595Evo še jaz, da mal zamešam štrene ( delam se, da tole spodaj vse razumem, vi pa se matrajte, ali pa lepo prosite mia querida amiga   ( ali lučko, ali še koga )):

saj mi je vse narobe izpadlo! Najprej pride besedilo, pa slike po vrsti od spodaj navzgor!



ežoj

Pa to je neverjetno - tale tekst je tudi v bazi tekstov, ki so v gradivu za izpit in Instituto Cervantes!

Zdaj, če bo želja odjemalcev velika, bomo prevedli, ne.

Vendelina jr.

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

24. feb 2011 22:26

To je pa debata ;) Za dober goveji zrezek/steak je treba imeti dobro meso, pa nikakor ni treba, da je biftek. Angleži (veliki poznavalci živali, ki ji mi rečemo krava) pravijo, da je govedina proporcionalno boljša z odmikom od kopit in rogov, torej je najbolje pri tazadnji in to od vola, ne punce krave. Torej, ledja proti ramsteku. Da je zrezek mehak je potrebno meso uležati. Lahko je meso uležano na zraku, pri 0-4 °C, v vakumu, ali v olju. Za nas ljubitelje kulinarike je seveda najlažje v olju, ker za druge načnine nimamo pravilnih pripomočkov, itd...... Jaz naredim tako. Vzameš zrezke iz ramsteka, debeline cca 2 cm, jih malce nasoliš, res malo, daš v dosti visoko posodo, preko njih natrosiš zelen poper, lahko v velikih količinah, pest na 1kg. Dodaš 2 cvetova kapre, 2 stroka česna, VLOŽENA !!!, nikakor sveža, če ne ubije okus, preliješ zrezke z najboljšim ekstra deviškim oljem, nato doliješ sončnično olje vsaj 1cm, nad zrezke. Daš v hladilnik za 14 dni. Zrezek vzameš, popivnaš na papirnatih robčkih in popečeš maksimalno 2 minuti z vsake strani na najvišji temperaturi. Potem zrezek vzameš ven, ga na krožniku pustiš počivat (res nujno) 10 minut, in greš iskat vilico, saj noža skoraj da ne potrebuješ. archi Sporočilo je spremenil(a) archi dne 24. 2011 22:26

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. feb 2011 8:18

Samo, za ceno ramsteka dobiš že uležano meso, s katerim ni treba izgubljat časa, olja in prostora v hladilniku. Pa tudi ni primerljivo z uležanim mesom glede okusa, sam to počnem če imam res slabo/trdo/staro meso, ki gre potem itak vgolaž ali nekaj podobnega, in je mehko že zaradi časa kolikor se kuha. Pa še arome stvari ki si jih dodal prevzame, kar pa meni ni všeč. Če se odločim jesat steak, je ponavadi čisto brez dodatkov, mogoče malo soli, ne vedno, pa še to na mizi ali ga posolim ko ga obrnem.

Je pa tvoja kombinacija zanimiva, bi jo preizkusil z veseljem, kapre imam rad in jih še nisem kombiniral s steak-om. Mi diši skupaj z zelenim poprom, kako pa izgledajo kaprini cvetovi?

Brez počivanja je pa zrezek uničen, ja.

Commis débarrasseur

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

25. feb 2011 8:28

zzak, po moje je archi mislil/a popke kapre. rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti