Mehki goveji zrezki?????

medvedica  

član od: 27.12.2010

sporočila: 39

22. feb 2011 12:44

glede mehkih govejih zrezkih je preverjeno dušenje, enkrat sem priložila recept goveji zrezki v paradižnikovi omaki, zagotovljeno pridejo mehki in sočni. dve uri v paradižnikovi omaki na stopnji 1 (keramična plošča) in sploh ne rabiš noža. medvedica

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

22. feb 2011 13:05

rebecca je napisal/a:

Jaz sem po nasvetih ze poskusala cmarit zrezke (od stegna) v omaki nekaj casa in mi niso nikoli uspeli. Ceprav je bilo meso dovolj kuhano so pusti, oz. zame to ni to. Mozno je, da je bila govedina stara, ceprav mi je mesar zatrjeval drugace

Moje izkusnje pravijo da imajo prav hedonist, zzak in vanja, ker kadar delam na ta nacin so OK.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"
Goveje meso se mora (oz. naj bi se) starat, najbolje v olju, čim dlje, bolj je mehko. Je tako? sonci

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. feb 2011 13:17

Lejte , štos je v tem, da tako dolgo cmarjeni zrezki nimajo pravega okusa kot ga ima goveji zrezek. Da temu ni tako me ne bo noben prepričal. Kot ima svojsten okus kuhana govedina, ali dušena, ali pečena na odprtem ognju, ali surova,... Torej, govorim o okusu in nič drugega, samo to sem želel povedati in nič več. hedonist

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

22. feb 2011 14:27

hedonist, se popolnoma strinjam, mislila sem na "staranje" pred dušenjem, pečenjem, ... sonci

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. feb 2011 14:54

Staranje stegna nima smisla, stara se pa tudi ne v olju. Olje je namenjeno le temu, da se nam meso ne pokvari če ga imamo v paci, vsaj take so moje izkušnje, za staranje je potrebno kaj več kot samo hladilnik, predvsem vlaga in dobra kontrola temperature. Pa seveda ima to smisel z dobrim mesom.

V olju sam počivam meso ki je starejše ali "slabše", kot na primer divjačina, notri pa dam brinove jagode, česen in  podobno da meso prevzame okuse in arome.

Za zrezek, kar se menimo, pa ne potrebujemo nič od tega, čimmanj tem bolje, v prvi vrsti pa še vedno dobro meso, jaz kupim ramsteak ki mi izgleda že na uč dobro.

Commis débarrasseur

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. feb 2011 15:07

hedonist je napisal/a:
O mesu je porebno ka vededi predvsem ga pa poznati tudi na uč, sam natančno vem od kje mi mora mesar odrezati zrezek. 
lp

hedonist

 

prosim povej, ker sem debil glede mesa, kaj naj rečem mesarju, oz kaj naj piše na pakungi (del mesa), če bi rada na hitro popekla zrezek in takoj pojedla. za pljučno denarja nimam, kaj še pride v poštev? hvala

www.mojalbum.com/naredilaana

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. feb 2011 15:15

Meso se stara pri mesarju, obešeno v kosu surovo. Divjačina pri lovcu. V olje ali drugam pa vlagajte drobne reči.

.

 

nola

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. feb 2011 15:17

zzak1977 je napisal/a:

Za zrezek, kar se menimo, pa ne potrebujemo nič od tega, čimmanj tem bolje, v prvi vrsti pa še vedno dobro meso, jaz kupim ramsteak ki mi izgleda že na uč dobro.


 

Jasno da biftek ali roast-beef se naredi na tik tak, čene je kot podplat. Tu je govora o zrezkih, predvsem taki stari zrezki!

Strinjam pa se s tabo o marinadi, marinada po mojem mnenju izboljša okus mesa, nič drugega!

 

Živi s srcem, ne z glavo.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. feb 2011 15:27

bannanna je napisal/a:

hedonist je napisal/a:
O mesu je porebno ka vededi predvsem ga pa poznati tudi na uč, sam natančno vem od kje mi mora mesar odrezati zrezek. 
lp

hedonist

 

prosim povej, ker sem debil glede mesa, kaj naj rečem mesarju, oz kaj naj piše na pakungi (del mesa), če bi rada na hitro popekla zrezek in takoj pojedla. za pljučno denarja nimam, kaj še pride v poštev? hvala



www.mojalbum.com/naredilaana

 

Sicer nisem hedonist (mislim po imenu ...), ampak če bi rada sočen kos govedine, na hitro opečen, za pljučno oziroma biftek, ramsteak ali kaj iz te kategorije pa nimaš denarja, naj ti mesar odreže kos iz podplečja. To meso je mehko in sočno, idealno je za hitro peko, in tudi za žar. Lahko ga kak dan dan ali  va pustiš v olju (brez začimb), oziroma tudi več, da le zrak ne pride v posodo, in ga potem na en-dva -tri opečeš. Soliš ga na koncu in nanj na sveže zmelješ poper, moda še kos zeliščnega masla gor in to je to.

Preverjeno več krat.

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. feb 2011 15:38

Banana: biftek, ramstek, križ, pogojno bržola. Potem je pa tuki še pogoj, kako in kje je krava živela, kako stara je bila ko so jo zaklali, kako je bilo tretirano meso, ...., ja , kar neki je tega. Pot do dobrega zrezka ni tako enostavna. hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti