Mehki goveji zrezki?????

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. feb 2011 17:26

gerna je napisal/a:


Potem pa še slišiš kako pri znancu od kolega s to soljo potresajo kar po solati.....

Ljudje smo včasih res......
L.P.

gerna

 

... pa pri bratu od znanke kar surove papaje jedo.

Eni so pa res od sile!

nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. feb 2011 17:32

Da o ananasih sploh ne govorimo !

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. feb 2011 18:31

A ni bistvo pečenega, sočnega govejega zrezka, da ga soliš na koncu?

lp

mzm

neznan uporabnik

21. feb 2011 18:56

Jaz goveje zrezke solim na koncu, prav zato, da tista sol ne potegne vse vode ven in imaš eno samo žaganje.

Kokodajsasto meso solim dan prej. Svinjino tudi prej.

 

Aja, kako je pravilno: svinjina ali svinina?



japaja

Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 21. 2011 18:57

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

21. feb 2011 20:13

Mislim, da je žival svinja in so potem zrezki svinjski.Naj me popravi kakšen slavist če ni prav, Saša

Mir in dobro!

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

21. feb 2011 21:22

  •      svinína  in svinjína -e ž (í) 1. svinjsko meso: jesti svinino; kuhana, pečena svinina; mastna svinina / prekajena svinina 2. usnje iz svinjske kože: čevlji iz svinine
  • pravi SSKJ, me pa bolj zanima, zakaj logika soli in vode odpove pri  in  mesu? Tudi sama delam, kot japaja, a bi bila zelo vesela razsvetljenja.

    lp

    mzm

    Vanja_v_ZDA  

    član od: 14.11.2008

    sporočila: 6079

    22. feb 2011 2:58

    Goveji zrezki (1cm debeline) se popečejo na tik-tak, torej minutko ali dve na vsaki strani na močnem ognju. Kaj več jih osuši in potem pomaga res samo nekajurno kuhanje.

    Pri nas je tudi flam na žaru narejen v cirka 7 do 10 minutah (malo odvisno od debelosti).

    Vanja

    hedonist  

    član od: 26.6.2008

    sporočila: 5047

    22. feb 2011 8:49

    Faj, ta debata je spet postala živa. Za dobre zrezke je potrebno dvoje: pravo meso in sama peka. Nič soli za mehčanje (še ena norost potrošniško usmerjene družbe) ,solimo prej ali potem- nima veze, če hočemo okustiti naravni okus govedine pečemo brez čebule, česna, itd (mimogrede, meni je to včasih dobro bodisi čebula ali česen). O mesu je porebno ka vededi predvsem ga pa poznati tudi na uč, sam natančno vem od kje mi mora mesar odrezati zrezek. In se nikoloi ne pustim prepričati,češ, tole je pa ja boljše za zrezek. Se le redko kdaj znmotim. Zrezke pečemo na visoki temperaturi, kot je napisala kolegica Vanja, zelo malo časa minutko ali dve na eni strani. Zrezke nikoli ne obračamo z vilicami saj ga z njimi naluknjamo in potem teče sok ven. To so osnove ,ki dajejo obetaven rezultat. O začimbah pa vsak, kakor mu je ljubo. Vse tiste teorije o dolgem pećenju, dušenju, zalivanju in ne vem kaj še ne držijo oz. kažejo, da tisti, ki tako dela nima pojma niti o tem kakšno mese uporablja niti o peki sami. Žal. lp hedonist

    anamarija1  

    član od: 19.8.2005

    sporočila: 5381

    22. feb 2011 9:21

    Vedno kupujem stegno mlade govedine, taki zrezki so kot putrček. Jasno, če so zrezki stare govedine, jih je potrebno dlje dušiti.

    Živi s srcem, ne z glavo.

    anamarija1  

    član od: 19.8.2005

    sporočila: 5381

    22. feb 2011 9:25

    mišzmoke je napisal/a:

    A ni bistvo pečenega, sočnega govejega zrezka, da ga soliš na koncu?

    lp



     

    Čisto vseeno je, kdaj ga soliš!

    To velja za jetrca in lignje!

    Živi s srcem, ne z glavo.

    Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

    Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


    Forumi (vroče teme)

    Kaj jutri za kosilo?johana
    malo za hecmišzmoke
    Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
    MOJ vrtmalaga
    Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

    Video recepti