Mehki goveji zrezki?????

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. apr 2010 17:11

Rimljanka ima s svojo izjavo popolnoma prav. Vse je sama kemija, če kemije ne bi bilo, tudi kivija ne bi bilo. In kako misliš, da recimo kivi zmehča meso? S pomočjo kemijskih procesov. Pa naravne snovi so - sama kemija.

Tudi tvoj tok misli - razmišljanje o tem, kaj je kemija in kaj ni, je - neverjetno - sama kemija (oz. ne, tudi nekaj biologije je zraven, pa fizike ...)

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 18. 2010 18:04

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. apr 2010 17:59

Tudi ljubezen je ena sama kemija. naor

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. apr 2010 18:05

naor je napisal/a:
Tudi ljubezen je ena sama kemija.naor

Točno tako, pa vseeno si je vsi želimo :)

Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. apr 2010 18:28

ful se mehki če jih v ekonomu narediš.. jaz jih ne, jih pa moja mama. bannanna_v_slo ;)

neznan uporabnik

18. apr 2010 18:38

Bannanna, a zrezki v omaki? Ja, tudi sama jih delam v ekonom piskru. V njem se vse zmehča itak. Kaj pa naravni zrezki? Te pa jaz na starinski način potolčem (vedno pozabim to početi preko vrečke ali folije), potem jih pa fliknem na v kot v peklu vroče olje (mal šprica okoli ampak se splača), obrnem, posolim in direkt na mizo (še prej na krožnik, jasno), Se strdijo, ko se hladijo, zato morajo kandidati za meso čakati ob mizi. Ko jih obrnem, dam na vsakega za lešnik masla. Kemija? Ja, kemija!In tudi fizika!! Kako neromantično a resnično. japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. apr 2010 22:39

Za mehke zrezke ne morem dat pametnega nasveta , za trde pa kolikor hočete . Zato pri nas redko jemo govedino, razen fileja, tega  itak ne moreš uničit, da bi bil trd .

 

Brez kemije pa itak niti ljubezni ni , kaj šele mehkega mesa .. . hm, to sem malo nerodno rekla, trdo meso ni vedno odveč ...

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. apr 2010 9:36

Nikoli ne uporabljam nobenih "mehčal" za goveje zrezke. Mimogrede, govedina je definitvino najbolj okusno meso za moj okus seveda kajti na ga čez dober goveji zrezek. Mehčal torej ne uporabljam zaradi tega, ker imam dobrega mesarja. Tudi sicer mi je zelo težko podtakniti kak drug kos , kot ga zahtevam, izkušnje so pač naredile svoje in ločim dele mesa. Če kupite torej govedino za zrezke mora to res biti, vedeti morate kako stara je bila žival potem pa ga še pravilno spečete in ni vrag , da ne bi bil mehek. lp hedonist

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

19. apr 2010 10:59

Ta sol za mehčanje mesa se preverjeno obnese pri peki svinjskih zrezkov na žaru. V tej soli je namreč papain, to je encim, ki ga vsebuje papaja in po nekaj dnevni marinadi je meso na hitro popečeno na žaru okusno in mehko. valikaben

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

19. apr 2010 11:04

Ruben, pri nas kivi stlačimo. Lahko ga prerežeš in premažeš po mesu, ali zmiksaš in potem meso spereš. In tudi trdo meso od stare govedi postane mehko za hitro peko (brez ekonoma). Jaz to prakticiram za žar, žena pa pri zrezkih v ponvi. kajzar

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. apr 2010 11:09

Kot je rekel hedonist, najvažneje je kakšno meso imamo in kako uležano kupimo, sam še nimam dobrega mesarja, žal. Po mojih izkušnjah brez dobrega ognja tudi ne gre, par minut na vsaki strani, na njih pa samo sol in to tik preden ga vzamemo z žara, počivajo pa brez olja, samo v foliji v hladilniku. Mi je pa pred mehkobo okus, tako da če ni čisto mehek me tudi ne moti veliko, samo da ni gumast. Jaz stegna ne uporabljam za pečt, v bistvu ga skoraj nikjer ne uporabljam, najraje kak Tbone, rostbeef, pljučno, raje manj pa boljše meso. Pa obvezno kos mesa po pečenju pokrit da malo počiva nekaj minut, nikoli takoj na krožnik. Sicer pa veliko vaje pa vsak najde sebi naj okus. zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti