Mehki goveji zrezki?????

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. apr 2010 11:40

Natanko to kot je napisal Zzak1977 - tudi meni je okus na prvem mestu, pred tem, da je meso mehko kot puter. No ja, jasno, ni da bi bilo trdo kot podplat ampak če je malo bolj čvrtso pa ni hudega, saj konec koncev zato pa imamo zobe da grizemo in žvečimo. Sam imam najraje za res dobre zrezke križ, bržole, rostbeef pa pljučno . lp hedonist

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

19. apr 2010 11:59

Pri nas govedino kupujemo pri sorodnikih, kjer živino pasejo, zato je meso verjetno bolj trdo od hitro vzrejene živali. Redko je bilo primerno za kake zrezke, dokler nisem pred enim letom zvedel od kuharja iz ene priznane lj. gostilne, da namesto raznih soli za mehčanje, uporablja kivi. In sedaj najbolj uživam, ko 2-3 cm debel kos govedine vržem na žar, par minut na eni in par minut po drugi strani in mljac. Okus pa - 1001 cvet... kajzar

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. apr 2010 12:09

Tudi mi imamo domačo govedino, živina se prav tako pol leta pase na prostem. Mogoče je malce trše meso, a zagotovo boljše kot kakšno meso nepreverjenega izvora. Čeprav ... jaz meso spečem v SQ (kot ekonom) in ni trdo. Mi pa v splošnem okus govedine ni posebej pri srcu, imam raje kaj drugega.

Atina

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

19. apr 2010 14:55

Kajzar, KIVI? napiši kaj več. Hvala mejačka

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

19. apr 2010 22:38

Kot sem že napisal, meso premažemo s kivijem, ali kivijevim sokom (stlačen, zmiksan), 1,5 - 2 uri pred pečenjem. Tik pred pečenjem meso operemo, ali pa tudi ne, začinimo in potem spečemo kot na primer svinjski zrezek. Bolj zapečemo ali manj - odvisno od okusa (jaz ga manj, da je v sredini še rahlo rožnat). Začimbe pa tudi po želji (sol, poper, česen,...). Čas, ko pustimo zrezke premazane s kivijem je tudi odvisen od okusa in seveda od mesa (bolj trd, manj trd). Je treba malo eksperimentirati, da najdeš zase pravo razmerje. kajzar

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

20. apr 2010 11:08

Pa tudi papaja deluje enako kot kivi. No, meni vedno uspejo lepo mehki. Rahlo jih potolcem, potem jih pomokam samo na eni strani in opecem v ponvi. (Tako predlaga Ivacic, ki je moj guru, kar se klasicnih domacih jedi tice.) Znizam temperaturo, preprazim nekaj cebule (1-2), dodam malo mezge in paprike v prahu, v ponev vlozim zrezke, dodam cesen, lovorjev list in timjan, prelijem z malo belega vina in vode in pocasi na sibkem ognju dusim, da se zmehcajo. Potem zrezke navadno vzamem iz omake, ki jo pretlacim, da je lepo gladka. Med dusenjem dolivam tekocino po potrebi. Je pa res, da sem meso v Slo kupovala samo pri preverjenem mesarju ali pa kupila kravco domace vzreje. Je pa ena mojih najljubsih jedi (kot da niso vse jedi moje najljubse) duseni goveji zrezki, riz s curryjem (v lonec dam tudi manjso cebulo, ki jo pretaknem s klincki) in solata ali pa zrezki, dusena kisla repa in kruhov cmok. Njami! fresh

camel  

član od: 21.2.2011

sporočila: 6

21. feb 2011 16:07

...Goveji zrezki se morajo dušit, podlivat, dušit...se strinjam z dragičko....drugače pa jih malo z sodo bikarbono in sladkorjem mal posipaš....pa so tudi zelo mehki in še sočni povrh....drugače pa namesto olja je še bolj izvrstno z maslom+rdeča čebula...=) camel

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

21. feb 2011 16:29

Kot pravi Kordelina, dobiš sol za mehčanje v Šparu, jaz jo vedno uporabljam, s tem da pri govejem mesu nikoli nesmeš imeti mesa na suhem, res pa je da tudi z soljo za mehčanje natrem tudi svinjsko vratovino ali kakršen koli drugi kos mesa za žar. Poskusi ne bo ti žal, kako ostane fino, mehko in še povrhu sočno, pa sploh ni preslano, ker sama soli ne maram. Paveliko volje pri kuhanju. Srečno GOGICA

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

21. feb 2011 16:57

Danes težko dobiš pravilno odrezan zrezek ali ga sploh ne, če ga sam ne odrežeš od kosa mesa. Vlakna morajo biti kratka in potem je zrezek mehak. Ne vem ali se mesarji ne učijo več pravil za rezanje zrezkov, ker so obstajala v mojih šolskih časih, saj smo še natakarji take stvari morali vedeti. franciska

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

21. feb 2011 17:20

Jaz pa odkar sem delala v proizvodnji kjer smo mešali sol za mehčanje mesa, le te nikoli več ne uporabim. Ko bi videli kakšne varnostne ukrepe smo morali izvajati, ko smo mešali, bi se verjetno vsak zamislil. Mešanici je dodan tudi "papain", ki razjeda sluznico ( zato se pač meso tudi zmehča). Res da ga je bila v proizvodnji veliko večja količina na kupu kot ga je v mali steklenički, pa vendarle... Potem pa še slišiš kako pri znancu od kolega s to soljo potresajo kar po solati..... Ljudje smo včasih res...... L.P. gerna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti