Višnje

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 3. jul 2002 18:43 | ogledi: 22.068 | odgovori: 8

Letos je naša višnja kar bogato rodila svoje plodove, ker so višnje kisle smo jih uporabljali predvsem za kompote ali v minimalnih količinah na kakšnem sadnem biskvitu. Letos smo jih nekaj dali zmrznit nekaj pa v "šnops".

Kako pa vi porabite višnje?

Anča

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

4. jul 2002 7:43

Sama pripravim marmelado - 1 kg očiščenih višenj, 1/2 kg sladkorja, vrečica želina (25 g) in izpade odlično... Lp, Sasa

neznan uporabnik

4. jul 2002 7:48

Jaz jih vedno dajam v šnops (žganje). Naložim jih v vaze, dodam kar precej sladkorja in zalijem do vrha z žganjem. Sladkor se počasi topi sam, včasih malo potresem vaze, da se premeša. Višnje so čudovite, velikokrat jih postrežem gostom namesto kakšnih kupljenih likerjev in vsi so zadovoljni. Postrežem jih tudi zraven sladoleda (ob sladoledno kepico dodaš kakšnih 5 vloženih višenj brez tekočine-žganja in se zelo prilega. Če pa ti na koncu ostanejo višnje (ker boste vse žganje popili), jih lahko kot prilogo daš tudi zraven kakšnega peciva, se tudi lepo obnese. larisa

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

19. jun 2013 8:35

Naša višnja je letos obilo rodila. Nekaj bo soka, kompota in marmelade. Rada bi j tudi posušila. Prosim za vaše izkušnje, kako se obnesejo posušeni plodovi. Ali se jih suši s pečkami, ali brez?

Hvala za pomoč.

marjanaj

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. jun 2013 10:06

Pri naših doma niso šle najbolj v promet. Če jih sušiš s pečkami, na koncu ostanejo kisle črne kroglice s skoraj nič mesa in ogromno pečko. Če jih prej razkoščičiš, jih pa pri tem kar grdo razmesariš, veliko soka izteče in vse skupaj tudi ni kaj prida. Moj nasvet bi bil, da jih razkoščičene raje zamrzni, ali pa kar iz celih naredi višnjevec.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. jun 2013 14:24

marjanaj je napisal/a:

Naša višnja je letos obilo rodila. Nekaj bo soka, kompota in marmelade. Rada bi j tudi posušila. Prosim za vaše izkušnje, kako se obnesejo posušeni plodovi. Ali se jih suši s pečkami, ali brez?

Hvala za pomoč.


marjanaj

A višnjevega likerja pa ne bi? Plast višenj, plast sladkorja, ponavljaš do vrha kozarca. Pustiš en teden na toplem (ni ravno nujno, da je na soncu), nato (ker se sesede) do vrha zaliješ z dobrim žganjem (lahko tudi z rumom). Ni veliko alkohola (višnje spustijo tekočino) in je zelo dobro.

lp

cervus

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

28. jun 2013 9:49

Tako, višnjevi plodovi so pod streho. Hvala za nasvete. Višnjev liker sem naredila že pred pred pred lansko leti in vsa leta do sedaj, pa pri nas ni kakšnih pivcev za likerje, jegermajster tete pehte jim golje gre. Tako sem iz višenj  naredila sok, ostanke "mesa" pa smo namočili. Našla sem tudi navodila za sušenje, ampak so bili plodovi predrobni in preveč sočni.

V električnem sušilniku sem posušila češnje - razkoščičiš, prerežeš na pol in obrneš tako,  da je sočna stran zgoraj. Posušile so se mi preko noči. En sušilnik da 1 in 1/3 kozarca za vlaganje. Bodo za sadni čaj, dobre tudi za zobanje.

marjanaj

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

25. maj 2015 8:04

Pozdravljeni!
Jaz bi pa rada kupila višnje. Jih ima kdo kaj odveč, poznate kakšen nasad ali pa mi znate povedati kje jih bodo prodajali?

najlepša hvala.

 

beatrice

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

25. maj 2015 11:17

beatrice, sigurno jih goš dobila na tržnici. Naše so šele v postopku zorenja. Imamo sorto, ki je odlična za svežo uživanje, so debele in zelo temno rdeče in okusne, zato ne kuham kompota ali soka, saj so najboljše sveže.

milja44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti