Praske/risi - kako se jih znebiti?!

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

tema odprta - 4. okt 2007 12:40 | ogledi: 5.836 | odgovori: 11

Na umivalniku in na straniščni deski (na pokrovu) se poznajo risi oziroma praske, ki jih je povzročilo čiščenje z (očitno) pregrobo gobico. Poskusila sem že s pasto za poliranje, pa uspeha (razen tega, da je straniščna deska občutno pridobila na sijaju:)) nekako ni bilo.

Verjamem, da imate, polne nasvetov, kot ste, kakšnega še zame in za moje praske.

Lep dan še naprej...

s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2007 12:50

Kupi novo desko - to ni kakšen velik strošek in v bistvu je itak higieniš, da se deske obnavljajo. Pri umivalniku pa - ko enkrat ogrebeš vrhnji sijaj - imaš raze. Ireverzibilno. Če si res čistila s pregrobo zadevo (pa kaj, a si z žicami praskala?) - potem je to tvoja odgovornost. Če te moti, si pač ne boš kupila nekaj čevljev in kostimov in boš kupila nov umivalnik in plačala mojstra, da ti zadevo zmonitra. Če si pa s čistili in krpo zadevo napadala, je bil pa slab material. V tem primeru lahko partnerja nahecaš, da kupi nov umivalnik. Vendelina jr.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. okt 2007 12:58

Heh, deska in umivalnik sta relativno nova. Nisem praskala z žicami (kaj misliš, da sem destruktivnež?) :), očitno je bila že navadna gobica dovolj. Glede "mojstrov" nekako nisem odprta za predloge. Če bi se že odločila v tej smeri, prav gotovo ne bi pustila kakšnemu (samooklicanemu?) mojstru, ki 1000% pride naslednji dan in bo zmontiral v pol ure, potem pa ga, ko po treh tednih pride in naredi nekaj na pol, ne vidiš do konca življenja nikoli več, da pride in mi krade čas. Kot sem že povedala, je oboje bolj kot ne novo, tako da res ne bi kupovala novega (in ne, ne morem ga nahecat :)). Če obstaja še kaka rešitev (razne paste, geli, karkoli), in jo poznate, mi prosim povejte. s0ncek*

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

4. okt 2007 13:03

Meni je prva misel bila: kupi novo desko. 

Ne vem, zakaj je potrebno čistiti z agresivnimi sredstvi, zakaj z žicami? Kako je ta keramika - WC, umivalnik, kopalna kad, da ne govorim o baterijah, občutljiva OK, lepe bodo leto, dve... potem se bo pa vdela praska, na bateriji se bo videla fleka od čistilai. Zgornja caklina se s časom, predvsem zaradi čistilnih sredstev, uniči.  Posebej še, če se sproti ne briše.

Vam povem, da je fora v rednem čiščenju, ne pa v ne vem kakšnih čistilih, s katerimi smo danes prezasičeni.

Pozdravček!

 

P.S.

Spotoma, veste kakšno čistilo iščem, tako, da z njim očistim bakrene džezvice, ki so mi tako pri srcu. Nek "pametnjakovič" mi jih je dal v pomivalni stroj in so postale motne.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. okt 2007 13:08

Pa kje, pri vragu, ste pobrale, da sem čistila z žicami?!?! s0ncek*

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. okt 2007 13:35

dragička je napisal/a:

P.S.

Spotoma, veste kakšno čistilo iščem, tako, da z njim očistim bakrene džezvice, ki so mi tako pri srcu. Nek "pametnjakovič" mi jih je dal v pomivalni stroj in so postale motne.

Hehe, kupi nove džezvice ... no ja, prej pa še poskusi s citronsko kislino. Mogoče ti uspe nazaj priklicati nekaj sijaja. Uporabi jo pa podobno kot VIM- poribaj bolj "na suho".

 

Sonček, v zvezi s praskami pa žal nimam nasveta.

LP, V.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

4. okt 2007 13:45

Sonček, ni direktno mišljeno na tvojo desko, da si čistila "z žico". Jaz sem predvsem razmišljala o razno-razni posodi, ko ženske čistijo z žico, ali pa pomivalno korito v kuhinji - iz rostfraja in čisti z žico... VilmaS, prav v tem je fora, ker so skorajda nove (3 leta). Misliš z limono? Bom poskušala. Pozdravček!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. okt 2007 13:56

A niso bile enkrat reklame pri topshopu - take kreme, ki naj bi popravile praske? Sicer ne vem točno, ker sem vedno preklopila Ampak mislim, da taka krema le zapolni prasko, da je površina spet gladka, kako pogosto je treba s tem mazati, kakšen efekt naredi in kje bi jo dobila, pa sploh ne vem. Mogoče se kdaj v kakšnem bauhausu ali podobnih trgovinah najde tudi take stvari. Se mi pa zdi, da so prve praske najbolj vidne in "boleče", ko pa se jih navadimo, jih sploh ne opazimo več. matilda

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. okt 2007 14:19

Ja, matilda, verjetno imaš prav. Res so to prve praske :) Bom poskusila poiskati te kreme. Čeprav malo dvomim, da bom kadarkoli popravila stanje. Pa vseeno si mislim "mogoče pa le..." :) Hvala vsem in lepo se imejte še naprej. s0ncek*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2007 15:40

Soncek, ti si napisala, da si verjetno s pregrobo gobo čistila in od grobih gob je meni znana samo tista z zvito žico. Sorry. Nehaj čistiti. Ali pa namontirajte v kopalnico bolj medlo luč, da se bo manj videlo. Dragička, mislim, da si zaslužiš en izlet do Sarajeva, da boš kupila nove džezve. Naj pametni človek, ki zna zlagati v pomivalni stroj, en izlet do tja plača... Vendelina jr.

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

5. okt 2007 7:34

Lahko pa za umivalnik in džezvice poskusit CIF. Js umivalnik vedno "spoliram" z njim pa za vso nerjavečo posodo ga uporabljam pa se vse sveti, tudi, če je vmes postalo mat. LP;) a1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti