Družabne igre

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 4. okt 2007 7:55 | ogledi: 11.276 | odgovori: 8

V petek praznuje hči 10-ti rojstni dan. Običajno praznujemo na domači zelenici, saj je zunaj zelo prostornoSedaj pa PANIKA: Napovedano je slabo vreme, torej se bomo zadrževali v glavnem v hiši. Želela bi, da bolj ali manj v dnevnem delu- prostora je dovolj za vseh 13 pamžev. Problem je ta, da mladina več ne pozna družabnih iger; v moji generaciji ni bil nikdar problem dolgčasa, če ni bilo TV ali računalnika. Slednjega res ne želim, zato prosim za ideje za kašne družabne igre, ki se jih mladina lahko igra v hiši - se spomnite katerih vaših časov? (pa ne peter-pavel z vodko :)

Pri nas je bila aktualna pantomima, igra resnice, ipd.

Hvala za predloge!

tabina

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. okt 2007 8:30

presenetiš jih lahko z igram iz tvoje mladosti. kot praviš jih ne poznajo in morda jim bodo všeč. lahko pripraviš tudi kak monopoli, glasbeno podlago, lahko zatemniš dnevni prostor jim pripraviš pokovko in vržeš v dvd eno svežo sihronizirano risanko in počutili se bodo kot v kinu. lahko pa pripraviš ustvarjalne delavnice kjer bodo otroci ustvarjali izdelke ki jih bodo potem nesli domov. v primeru da imaš doma kakšne kalupa za vlivati gips v razne oblike kot so angeli, metulji,... potem lahko narediš zalogo teh stvari in jih potem otroci pobarvajo in okrasijo. lahko ustvarjajo tudi okvir za slike iz testenin. če te zanima kako se to dela mi povej. nektarina

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

4. okt 2007 9:07

tabina .... zvežite jim vrvico okrog pasu. Za to vrvico pa še eno, za katero naj bo zavezan svinčnik ali kuli (ta vrvica s pisalom visi od pasu, pa nekje do kolen). V vrsto se postavi nekaj steklenic, v katere z rahlim počepom in brez pomoči rok, centrirajo v steklenico okrog pasu zavezana pisala. Z žrebom se naredijo ekipe, ki med sabo tekmujejo. Zmagovalna ekipa je ta, ki prva zaključi z uspešnim centriranjem vseh v vrsti postavljenih steklenic. Pravila pa se lahko še malo poostrijo oz. prilagajajo starosti otrok. Otroci so navadno bučno bodrili soigralce, se presmejali nerodnostim nekaterih. Skratka ... zanimiva, preprosta, in vesela igra, primerna za aktivni rojstni dan. Glede na to, da je deklica, so zanimivi tudi plesni in pevski nastopi (npr. karaoke) ali podobno. Tudi tukaj lahko sestavijo skupine in med seboj tekmujejo ali pa se samo predstavijo z na novo naučeno točko. V tem primeru sta potrebna vsaj dva prostora. Pri nas je pač vedno rojstni dan zelo energičen in bučen. Tak rojstni dan si navadno otroci zapomnijo in se prihoda že veselijo naslednje leto. Lepo praznovanje želim, Dodija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2007 9:08

Mi smo pri desetih letih ravno začeli plesati na sentiše... Jaz sem imela "fanta" Stojana in ravno na enem rojstnem dnevu, ko so naredili "temo",in smo plesali na Smokies (living next door to Alice) mi je dal lupčka!!!! Desetletniki so po mojem že kvalificirani za eno domačo "diskoteko". Punčke so sicer bolj pogumne kot fanje, ampak vseeno. Če plesna atrakcija propade, ti pa še vedno ostane domači kino v smislu kakšna zgodnja verzija od Harryja Poterja. Vendelina jr.

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

4. okt 2007 9:34

Lahko jim pripravis kaksno tombolo, s skromnimi nagradami. Ko je bila moja hci stara 11 let (leto gor ali dol), sem jim pripravila testo za pico, potem pa so naprej vse naredili sami, pomagala sem jim samo spect. Kaksen uzitek jih je bil gledat, ko so jedli, vse do zadnje drobtinice. Za hcerin deseti rojstni dan pa smo ji prpravili veliko presenecenje- klovna Žareta. Veselja ni bilo ne konca ne kraja, se mi zdi, da je bil na koncu klovn se najbolj zmatran. Pa sreco smo imeli, da je bilo lepo vreme in smo bili na dvoriscu. vida70

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. okt 2007 15:10

in kako je šlo tabina? ste se imeli fajn? nektarina

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

28. dec 2011 16:15

Bom kar v tole temo napisala, pred časom sem se spomnila igre katero smo igrali kot otroci. V igri si imel palčke (izgledale so kot veliki zobotrebci), na njih so bile narisane barvne oznake. Te pačke si vrgel po mizi v kupček, nato pa si jih previdno vlekel ven in pazil, da se nisi dotaknil druge palčke, ko si se dotaknil je bil na vrsti drugi igralec. Mogoče veste kako se reče tej igre, se jo da kje dobiti?

ursyy

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. dec 2011 16:19

Mikado - po mojem se dobi na oddelkih z igračami. 

Sonja

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

28. dec 2011 16:23

ja, točno tole...hvala

ursyy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti