Slaščice / namen in pogostost

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

tema odprta - 3. okt 2007 22:45 | ogledi: 3.074 | odgovori: 35

Živjo!

Prav občudujem vas, kako vešče kuharice ste. S pomočjo KulSlo sem sicer tudi jaz razširila svoje obzorje kar se kuhe tiče, tako da ljudi okrog sebe sedaj večkrat posladkam s kakšno slaščico po vašem receptu...

Občutek pa imam, da ve pečete torte kar vsak vikend, pač za sladico po nedeljskem kosilu in da tudi dnevno pečete druge dobrote. Imam prav ali se motim? Res ste pridne, ampak pri nas toliko sladkega vseeno ne bi šlo v promet!?! Če že ne zaradi otrok, ki naj bi jih navadila na "zdravo prehrano", potem zaradi sebe ne smem tolikokrat peči, saj bi se razlezla, ker sem ena izmed tistih šibkih, ki se takšni skušnjavi zelo težko uprejo.

veverica

Temo je spremenil(a) veverica dne 03. okt 2007 22:45:45

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

3. okt 2007 22:51

Sama "packam" kadar le imam čas in voljo, seveda pa tudi potrebo. Pri nas je nekako navada da za svojo družino in družino svojega fanta poskrbim za vse rojstno dnevne torte. Torej jih je vsaj 10 na leto. Pa če bi mela časa bi vsaj 2x na teden kej doma nardila, sam sm še študentka pa kr dost delam, tko da me je bl mal doma :) Seveda se mi pozna na kilogramih, pa kaj morem, če pa obožujem sladko - doma napacano :) lp Pitončica

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

4. okt 2007 7:16

Namen slaščic je različen,največkrat pa je to izraz ljubezni ali spoštovanja do tistih,ki jim slaščico nameniš.Včasih pa pečemo samo zato,ker paše kaj sladkege.Pri nas navadno pečemo dva krat tedensko.Če se misliš zdravo prehranjevati pozabi na sladkarije,da ne razlezeš preveč,pa pri kosilu pojej malo krompirja ali riža manj. Slednje neuspešno prakticiram že dalj časa. ati zlati

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. okt 2007 7:22

Jaz pečem veliko, doma "obdržim" par koščkov za nas veliko večino pa razdam. staršem, obiskom, nese mož v službo... jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. okt 2007 7:38

Jaz pečem iz same zlobe, da se vsi doma redijo, samo jaz ostajam šlank  Imam namreč prepoved na peko, ki se je pa ne držim kaj preveč. Ravno včeraj sem delala jogurtov biskvit z ananasom, pa tiramisu. Naj se redi, kdor se hoče.

Drugače pa izredno rada podarjam pecivo, tako kot Jade. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. okt 2007 7:42

Jaz tudi razdelim, ker sami 3- je ne moremo vsega pojest. Nesem v službo, mož nese v službo, nesem h kolegom, ko grem na obisk, k staršem nesem, ko se oglasim za vikend...  Ker pa grooozno rada kuham in pečem, pač razdelim, na kosilo pa povabim sestro, kakega kolega... Pa smo vsi zadovoljni.

Za vikend skoraj obvezno kaj pečem. Čez teden pa odvisno od časa. Čeprav si tudi tega najdem, če je treba...

 

Zdrava prehrana??? Jaz pečem samo s polnozrnatimi mokami, belega sladkorja ne uporabljam, pač pa molasso in fruktozo. Pečem z vinskim kamnom, jajc dam po možnosti manj, kot je v receptu, razen za torte, ko bolj pazim na strukturo testa. Torej ni nič kaj preveč škodljivega, a? Moja hčerka pa tako ali tako ponavadi ni navdušena nad biskviti, tortami ipd., čeprav mi pomaga miksat, mazat, oblagat... Ima rajši piškotke, ki pa so tudi vsi doma pečeni, ker je ona pač alergik...

lidka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. okt 2007 8:00

evo, še bolj ste pridni kot sem mislila... veverica

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

4. okt 2007 8:13

Jaz bi pekla vsak dan, če bi imela čas. Tako pa ob mojih prostih dnevih skoraj vedno kaj novega sprobam. Se pa moja lista kaj moram še sprobat- saj veste s kje, kar podaljšuje. Najbrž sem premalo frej. Večino peciva pa kot moje predhodnice razdam. gaja 1

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

4. okt 2007 8:22

Tudi jaz bi več pekla, če bi imela čas. Tako pride samo kakšna nedelja v poštev ali pa če ima kdo kakšen praznik. Danes naprimer praznuje tast, ampak torta bo šele v nedeljo. Med tednom naredim včasih kaj na hitro, kakšen puding ,samo, da je nekaj sladkega, ali pa kdaj tudi kakšen zavitek. Ampak potem tudi neseva v službo, doma se bolj za vzorc poje. Tamala ima pa itak najraje čokolado. Pri nas smo začeli z meglo, upam da se bo umaknila sončku, lep dan ,Rmeli Rmeli

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. okt 2007 8:22

jaz pečem torte ob rojstnih dnevih, pecivo pa pečem ob raznih priložnostih pa tudi kar tako ko zapaše kaj sladkega, ravno včeraj sem spekla santa barbaro. velikokrat pečem kaj čez vikend, takrat nas je največ doma. velikokrat dam tudi kaj tašči pa v službo nesem in moj dragi nese v službo,... nektarina

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

4. okt 2007 8:25

Tudi jaz zelo rada pečem,če mi le čas dopušča.Rada sprobam kakšen nov recept. Med tednom bolj redko,čez vikend pa skoraj vedno.In tudi jaz nekaj peciva nesem staršem,sestri ali pa če pridejo obiski imam za ponudit.Na teh straneh je toliko dobrih receptov,da enostavno kar "moram" nekaj speči. tanya017

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti