Slaščice / namen in pogostost

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

4. okt 2007 18:47

doma imam dva pubertetnika,ki imata obdobje ,ko kar veliko pojesta.Že zjutraj jima pred šolo ponudim kakšno bolj na hitro pecivo(,biskvit,rolado.,mufine..)tako vsaj dosežem,.da kaj pojesta,kajti v šolo bi šla najraje kar z praznim želodcem.Tako da med tednom pripravljam bolj hitre zadeve,konec tedna pa če sem slučajno doma pa kaj bolj zahtevnega.Je pa tudi en čar,ko pečeš ,pa hodijo v kuhinjo pogledovati in spraševati ,kaj se peče in kdaj bo kaj za poskusiti.vglavnem pa med tednom pečem tisti čas,ko moram že za drugi dan kuhati kosilo. Bernarda

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

4. okt 2007 19:06

Oh, to vprašanje si tudi jaz pogosto zastavljam, ko berem kaj vse pečete in predvsem koliko oz. kako pogosto. Pri nas so družinski člani precej izbirčni; pecivo s sadnimi, skutnimi, pa tudi kremastimi nadevi odpade. Najbolj so zadovoljni s preprostimi biskviti npr. jogurtovo pecivo in piškoti, tako da delam predvsem to kar se poje. Prišla sem namreč do spoznanja, da je škoda denarja in časa za pecivo, ki se ga potem ne poje. Za rojstni dan in praznike pa je namizi vedno domače pecivo, tudi takšno, ki našim članom ne diši najbolj. aknelab

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. okt 2007 19:19

Jaz pečem sladice po večini ob vikendih, pa ne iz neke nuje, ampak ker rada to delam. Pečem vse sorte, vedno kaj novega. Veliko razdelim, veliko poje moj sladkosned, jaz pa ponavadi kakšen košček, da probam. Ne vem, vedno se najem že tistega vonja. Pečem tudi za rojstne dneve in še več ob praznikih. Najraje mam božič, ko spečem cel kup piškotov in kolačev in jih dajem za darila. Jelenckova

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. okt 2007 19:49

sem našla idejo in sicer tole, da bom letos za božič in novo leto spekla več različnih piškotov, jih dala v primerno posodo, okrasila in dala kot darilo. maljhna pozornost pa je. nektarina

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

4. okt 2007 19:51

Kruh pečem že nekaj let vsaj vsak drugi dan. Pecivo pa nekajkrat na teden, ko pač komu pade cukr, kar je pa kar precej pogosto. Rada spečem kaj po kakšnem novem receptu, nekaj je pa seveda takšnih, ki so klasika že leta in leta. Včasih mi kaj naročijo tudi kolegi za kako praznovanje. Običajno se vse sproti poje, včasih se še dobro ne pohladi ne, tako, da morajo biti obiski kar napovedani, če hočejo kaj dobit. Najraje imamo kaka sočna peciva, sadna. Ta konec tedna me čaka še kar precej dela. No nekaj je že narejenega. V soboto ima namreč kolegica rojstni dan, pa moram napečt peciva za ene 20 ljudi. Za nedeljo pa eno birmansko torto. Nena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. okt 2007 20:20

Aknelab, si me prav potolažila, mislila sem da imam samo jaz take zbirčne otroke. Ko sem se včalnila sem poskusila kar nekaj odličnih receptov, uh, prav kadilo se je toliko sem pekla, k sreči sem po enem letu nehala, ker je vse mami pojedla. Moram pa priznati, da nisem najbolj navdušena nad slaščicami, rada jih jem, če mi kdo ponudi in jih drug speče, sicer pa vsi štirje najraje pojemo čokolado in slaščice na žlico. lp Anamarija

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

4. okt 2007 20:37

jaz vsaj 1x na teden kaj spečem. Ponavadi kakšne manjše "sladkarije" - kakšne piškote, dostikrat skutino pecivo (za požrešne sosede) iz baze, tudi kremšnite (ki so hitro narejene), včeraj sem delala pecivo mignon, zelooo dobro, ali pa kokosove kroglice in podobno. Nekaj jih s fantom pojeva doma, nekaj jih nesem staršem, nekaj pa v službo, kjer zmeraj pojejo do zadnje drobtine:)  Kadar ima kdo od bližnjih rojstni dan, mu naredim torto. Počasi in z vajo postaneš kar dober v okraševanju sladic, tako, da tudi lepo izgledajo, ne samo, da so dobrega okusa. Vsekakor najraje pripravljam sladice, šele potem ostalo hrano:)

Scorpy

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. okt 2007 21:12

anamarija, kaj se sekiraš, moja je šele zbirčna, je samo eno hrano, hehe;) In prav je tako;) Mislim, pa da najrašji je, kadar jem čokoladni sladoled (ali pa se mi to samo zdi)? Veri

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

4. okt 2007 21:18

Jaz obvezno spečem kakšno sladko stvar enkrat do dvakrat na teden(pri nas smo namreč vsi bolj med suhimi in bi vsi radi kakšno kilco več)Drugače pa največ pečem razne zavitke.Najraje imamo skutinega z slivami ter jabolčnega,poleg tega pa obožujemo tudi tako imenovano kvašeno pecivo(buhtli,rogljički...) kalcicl

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

4. okt 2007 22:42

Pečem po trenutnem navdihu, včasih več, včasih malo manj, ne glede na to, kateri dan je. Na žalost imam doma 3 izbirčneže tako, da marsikaj od tega, kar naredim včasih niti ne probajo. So pa zato toliko bolj veseli vsi tisti, ki so deležni mojega kulinaričnega ustvarjanja stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti