Slaščice / namen in pogostost

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

4. okt 2007 8:53

Verjeli ali ne, ravno sem vzela iz pečice marmorni kolač, pred tem pa , domačega prijatelja.To je za moževo sodelavko. Za doma pečem pa kar pogosto, vendar večino odnese mož v službo.Pa še to moram napisat.Me prejšnji teden pokliče mož, da mu dam email naslov češ, da mi bo sodelavka poslala recepte.In ko odprem pošto, najdem deset strani receptov s kulinarike.To je bil hec. In na račun kulinarike se je precej povečal seznam slaščic in tudi ostalih jedi, ki jih pripravljam.Hvala vsem, ki pošiljate recepte,ter pomagate z nasveti. Vsem želim lep dan! dixi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2007 8:57

Jaz sem bolj ciklična: včasih me ima, da bi vsak dan nekaj pekla, včasih pa poriva sploh ni, ker se mi zdi, da je dovolj sadja in sladoleda. Ko je enkrat dnevna temperatura več kot 25 stopinj, mora biti zelo dober razlog, da se zadeve lotim. Če bi pekla zaradi tega, "ker se spodobi ob nedeljah nekaj sladkega", potem ne bi spekla čisto ničesar. Slaščice delam iz čistega gušta. Meni je izziv skombinirati nekaj, kar sicer ima eno osnovo v receptih, pa da ima še kakšno osebno noto. In izziv mi je to prignati do nivoja (sem znana po tem, da na začetku v povprečju dva-trikrat fulam, ampak kočna verzija je pa solidna), ko lahko ponudim. In lepo mi je, ko potem ljudje iskreno rečejo, da tole je pa res dobro. Od stvari, ki jih naredim, pojem en košček. Ampak z guštom. Vendelina jr.

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

4. okt 2007 9:20

Ja odkar sen našla tole vašo kulinariko smo sprobal že kar nekej receptov, prdvsem slaščic, zdaj pa je že v navadi, da je nekej sladkega za pokosilu, ker druač hodjo otroci po hiši kot tigri pa sm nekej iščejo. sicer pa sta sta tavelike dva u Lj pa mora bit zmeraj nekaj za seboj. Hvala vam za toliko dobrih receptov! Pa tudi sama uživam, kadar pecem ali kuham nekej novega. Lep pozdrav vsem skupaj tarčica

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

4. okt 2007 9:22

Tudi jaz rada pečem, samo ne preveč komplicirane stvari. No, pa tudi čisto enostavne ne. Zadnje čase veliko pečem kruh, skoraj vsak drugi dan. Božanski je.Tudi razne zavitke, potice, biskvite le tort se malo izogibam. Tudi teh se bom lotila. Piškoti so tudi vedno domači, ker ni boljšega kot kavica in npr. orehovi rogljički ali pa kakšni drugi. Za pojest smo doma kar pridni, vsi imamo radi sladko, pa še moja mama dobi kišček ali dva, včasih pa še kakšen drug sorodnik. Ja Kulinarika je krasna stvar in kdor se jo je zmislil, temu bi dala jaz Nobelovo nagrado ha, ha. buča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. okt 2007 9:51

Pečem po trenutnem navdihu, zadnje čase precej manj, kot prej. Za rojstne dneve domačih in prijateljev se potrudim s kakšno torto, moje najbolj produktivno obdobje peke je okoli novoletnih praznikov, sicer pa se zelo rada potrudim še za določene družbe, ki se pri nas doma zbirajo - za te priložnosti iščem vedno nove izzive, ker vsi radi kaj novega in zanimivega poskusijo. Pa nečaku vedno ustrežem, ko me pride prosit za rulado ali saharco.

Da bi kar tako med tednom pekla, pa čisto vsak konec tedna nekaj - ne, to mi nekako ne gre najbolje od rok. Pa tudi prehranjevalne navade so se nam malo spremenile.

 

Mamamia

mamamia

sarlotka  

član od: 5.8.2005

sporočila: 64

4. okt 2007 10:30

Ola! Tudi jaz imam obdobja, ko bi vsak dan pekla, včasih pa nekaj časa ne. Pečem torte, peciva in piškote za vse naše rojstne dneve, praznike in tudi kar tako Užitek je gledat zadovoljne konzumente in tudi sama se rada posladkam. Lp, Loti

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. okt 2007 10:31

Ob koncih tedna, zlasti ob nedeljah, skoraj vedno spečem kako enostavno in ne preveč kalorično pecivo. Smo bolj sladkosnedni in se vse doma pospravi. Čez teden  samo takrat, kadar je osnovni obrok manj nasiten - na primer samo kakšna enolončnica, ali  kadar naredim večjo količino krofov, orehovih štrukeljčkov ali kaj podobonega, kar zamrznem, da ima moje "delovno ljudstvo" sproti za malico. Ja, občasno še kake štručke in žemljice za večerjo ali zajtrk. Se pa tudi zgodi, da se mi ne da ubadati s peko, takrat si morajo pač sami pomagati kot vejo in znajo. Jaz jim smo pod nos pomolim fascikel z recepti.

Torte so tudi vse domače, se izmenjujeva s hčerko.

Cila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. okt 2007 17:06

veverica je napisal/a:
Živjo! Občutek pa imam, da ve pečete torte kar vsak vikend, pač za sladico po nedeljskem kosilu in da tudi dnevno pečete druge dobrote. Imam prav ali se motim?
Imaš prav, ni pa nujno, da je nedelja. Če ni nič sladkega doma, je čudno. Po moje, če navadim otroke na domače sladkarije, jim bom kvečjemu naredila uslugo, ker ne bojo marali raznih kupljnih, ki so precej manj zdrave... Pa malo se pa tudi moramo pocrljat... Jaz trenutno pojem ogromno, priznam, verjetno ker dojim, prej sem pa ogromno športala in verjetno zato na srečo nimam težav s težo. Nama ni problem samima zmazat tudi večjih količin sladkarij, je pa res, da so obiski kar pogosti in da je neko nenapisano pravilo, da se tu dobi kaj sladkega za pod zob. In recimo moj brat in njegova punca, pa moja sestra, pa moji in njegovi starši, pa še kaka prijateljica sem pa tja... NO, dve torti gresta kot bi mignil... Saj če delaš mafine, recimo: 12 jih narediš, vsak poje 4 še vroče, to je 8, ostale 4 pa imava drug dan za zajtrk/malico... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. okt 2007 17:10

Ja, pa v bistvu je s temi tortami tudi tako, da če sešteješ vse ljudi, ki jih imaš rad toliko, da jim spečeš torto za rd, pa prišteješ še vse praznike... Sem enkrat štela in prišla na nekje 50-70 tort na leto... Samo za take redne zadeve, potem so pa še izredne: recimo poroke, odhodi v penzijo, zanositve in prihodi novih članov na svet, selitve v tujino (in vrnitve), odhod in vrnitev iz potovanja, tvoji ljubi dobijo svoje ljube, ki postanejo še tvoji ljubi in se tako ta krog samo veča in veča... Veri

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

4. okt 2007 17:48

Naredim recimo pito z namenom da bi ostalo še kaj za jutri, če bi vsak pojedel majhen kos se ne bi zredil, sploh če bi spustili večerjo ali pa jo omejili samo na kos sadja ali jogurt. Tale namen pa mi žal slabo uspeva. Ko pridem nazaj v kuhinjo o tisti piti ni več ne duha ne sluha. Trebuščki pa polni... kordelina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti