Shranjevanje svezega kostanja

Optimistična  

član od: 28.7.2010

sporočila: 31

15. maj 2012 12:09

Prebrala sem zanimiv nasvet v eni stari reviji "1001 nasvet za vsakodanjo rabo"-izredna številka revije Naš dom ( ne piše pa letnice izdaje ). Glede shranjevanja kostanja je zapisan naslednji nasvet:

"Kostanj najpre operemo in posušimo. Za shranjevanje potrebujemo velike steklene kozarce in droben, suh pesek. Na dno vsakega kozarca damo pesek, nanj položimo plast kostanjev, nato plast peska in tako nadaljujemo, dokler ne napolnimo kozarca. Na vrhu  mora biti plast peska. Nato kozarec zapremo s papirjem ( celofanom ) in gumicami ter ga pospravimo v shrambo. Še  v globoki zimi boste lahko kostanj kuhali ali pekli, imel pa bo popolnoma nespremenjen okus"

Evo, takole dragi moji, sprobajte. Jaz tega še nisem sprobala, bom pa zagotovo letos, ker se mi zdi ideja izredno zanimiva. Tisti, ki sproba prvi, naj se javi, da vidimo, ali napisano res drži.

Paziti je tudi treba, da med kostanji, ki jih shranjujemo ni kakšnega črvivega, sicer je ves trud potem zaman.

 

Optimistična

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti