Shranjevanje svezega kostanja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. okt 2007 7:20

Kakšnega okusa pa je, ko se pripravi odmrznjenega? Ali je kaj drugačen. Mislim na surov kostanj. jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. okt 2007 7:41

Ja, seveda je črviček (vsaj jajčece, no) že prej noter. Ampak, če takoj, ko kostanj naberemo, poskrbimo za zamrzovanje, potem seveda zamrzne tudi črviček. In se ne razvije.

pinka, občutljiva pa le ne bodi preveč, res nisi odgovorila na zastavljeno vprašanje. Ni pa nič narobe, da si odgovorila. Ampak je pa res, da bi v šoli za tak odgovor na to vprašanje ne dobila točk. Ker nisi odgovorila na vprašanje . Ampak tule nismo v šoli.

rimljanka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

4. okt 2007 8:00

Zadnjič je bila na TV SLO ena oddaja, kjer je naš znani kuhar (malo starejši gospod, ki kuha vedno za kakšne VIP goste-žal ne vem kako mu je ime) pekel nekaj iz kostanja. Je rekel, da se kostanj, ki ga želimo imeti dalj časa shranjuje v ježicah v hladnem prostoru. Na tak način se obrži tudi dlje časa. Bom poskusila najti link od oddaje, če mi bo uspelo. Evo me nazaj. Gospod o katerem sem govorila je g.Jožef Oseli. http://www.rtvslo.si/dobrojutro/kuhajteznami.php alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 04. okt 2007 08:05:02

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

4. okt 2007 8:17

Zdaj bom pa jaz vpadla kot padalec, zanima me vse možne načine shranjevanja kostanja. Jaz vem samo za kostanjev pire, ki gre pol v zamrzovalnik. Kaj s svežim se zdaj vrti debata. Tisoč glav tisoč idej, mogoče pade kaj novega. Imam tudi jaz malo več kostanja, ki ga ne bi rada zavrgla in iščem vse možne variante, kako ga pospravit. Winnie

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

4. okt 2007 8:35

Mi pa kostanj spečemo, damo v vrečice (po porcijah) in v skrinjo. Ko se nam zalušta, pa v mikrovalovko. Probajte, je ravno tako dober, kot če bi pekli svežega. galja

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

4. okt 2007 8:57

Moja babica ga je razgrnila na zračnem in suhem podstrešju. Potem pa sem hodila ponj vse do Božiča, vendar sem ga morala jemati lepo od začetka in čisto nič premešat.Ja, tudi nekaj črvivih je bilo vmes. Lp dixi

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

4. okt 2007 9:39

Sveže nabran kostanj potresite na zelenico pred hišo ali pod kakšno drevo (seveda, če niste doma v bloku) lahko ga tudi pokrijete z listjem. Tako kostanj počaka tudi do februarja. Najbolj zanimivo je, če ga greš iskat, pa moraš najprej umakniti sneg.

lp/dj

 

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. okt 2007 10:44

Tudi tale dogodek spada med "shranjevanje" kostanja: Sem prejšnji teden nabrala kak kilogram lepega debelega kostanja in ga shranila v senci na balkonu v nepokritem peharju.

Včeraj si lepo pripravimo ponev, vsak en nožič v roke, da ga bomo narezali, jaz grem pa na balkon ponj. Vse, kar je še ostalo v peharju so bili, reci in piši,  4 ubogi drobni kostanji  . So imele najbrž veveričke hausbal .

Cila

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. okt 2007 11:05

Mama ga je lani kar surovega dala v skrinjo. Na pomlad smo ga skuhali in porabili za potico. matilda

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

4. okt 2007 20:35

Mi ga pa spečemo in olupimo,nato pa v vrečko in v skrinjo,ko ga rabiš ga pa vzameš toliko ven kot je terba,damo ga na krožnik in v mikrovalovko,okus pa je takšen kot bi ga glih kar spekel.To že prakticiramo tretje leto. rdeča kapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti