Shranjevanje svezega kostanja

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

tema odprta - 3. okt 2007 21:51 | ogledi: 27.902 | odgovori: 31

Zanima me, kako dolgo je mogoce hraniti svezi kostanj in kje oziroma kako- da bi ostal cvrst. Nekaj sem slisala, da so ga vcasih hranili v mivki- ima kdo kaksen zanimiv predlog oziroma izkusnjo?

sonjica55

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

3. okt 2007 21:54

Mi smo ga skuhali, naredili pire s pomočjo napravice za česen in v zmrzovalnik, za kostanjevo torto.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. okt 2007 21:55

Mi ga imamo zunaj na travi. Seveda pri tem morebitni gostje s svedrom niso izključeni. Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. okt 2007 21:56

sonjica, poglej na coolinarika.net, v okvirček vpiši kesten in se ti pokaže več linkov. Se mi zdi, da sem tam brala, da so kostanj za zimo prej shranjevali tako, da so ga prekrili z mivko.

Pinka, sonjica sprašuje kako spraviti SVEŽ kostanj, za pire in kuhanega vemo, da je super za zamrzovanje.

Mamamia

mamamia

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

3. okt 2007 22:26

Precitala sem zanimive recepte na coolinariki.net - a odgovora na moje vprasanje nisem nasla. Ko kupim pecene kostanje se v mesecu novembru, se vedno vprasam, kje so jih hranili, da so se vedno tako dobri.Najverjetneje jih niso zmrznili- saj jih imajo kar cele vrece. sonjica55

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

3. okt 2007 22:37

Prebiram kulinariko, berem o taščah, orhidejah kostanju... pišete o strpnosti ampak je žal zaslediti, da ob (vsakem napačnem) odgovoru (kateri ni v skladu z vašo miselnostjo) napišemo narobe. Delila sem samo svoje mnenje o kostanju, žal o kuhanem. lp, pinka

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

3. okt 2007 22:43

mi ga pa takoj, ko ga naberemo zarežemo in shranimo v zmzovalniku, potem pa ga čez leto pečemo. Povdarila sem takoj, zato, da ne postane črviv. lp PAT pat

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

3. okt 2007 22:51

Kako kostanj postane črviv? Ali ni pri črvivosti tako, da je črviček že notri??? Pri lešnikih je tako, da so tisti lešniki z luknjo vedno že prazni, črvički pa so še v celih lešnikih - predvidevam torej, da gre črv ven tako, da naredi luknjo in nima želje po novem lešniku??? Tudi pri češnjah so tiste z luknjo že prazne Tako si jaz predstavljam. Se pravi, da žuželka odloži svojega malega že tam nekje v fazi cvetenja oziroma oprašitve, rasti plodu????? Popravite me, če se motim. veverica

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

4. okt 2007 6:30

Pri nas doma naredimo enako kot pat. Le da ga ne zarežemo, ampak kar v zamrzovalnik z njim, potem pa ga čez leto prav fino pečemo in kuhamo. blažkaa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. okt 2007 6:54

Mi smo ga hranili v ježicah, zunaj pod streho. Je pa zato treba ježice sklatiti z drevesa, ko so še zaprte in seveda imeti dovolj prostora. Zdržal je kake dva meseca, vendar bi verjetno še dlje, če ga ne bi prej pojedli. Včasih spomladi zunaj najdem kakšnega, ki je prezimil pod listjem in snegom, in je še popolnoma svež. Najbrž bi bila rahlo vlažna mivka zunaj na balkonu, zaščitena pred globoko zmrzaljo, dokaj blizu naravnim pogojem. Kar se pa črvičkov tiče, imajo nekateri tudi precej potovalnega duha in se veselo sprehajajo med sadeži, če jih je več na kupu.

Cila

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. okt 2007 7:13

Ja lakota tudi pri črvičkih naredi svoje! Tudi jaz dam celega v skrinjo in potem po potrebi vzamem ven. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti