Razlika v letih med moškim in žensko

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

4. okt 2007 15:11

Leta so ravno tako pomembna, kot se sam odločiš, da jim daješ pomen. Pri 25 sem imela deset let starejšega. Po dobrega pol leta, ko so metuljčki odleteli, sem odkrila, da je to zelo nezrel človek. Kakšno vlogo torej imajo leta? Nobene! kletka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. okt 2007 15:14

MOja sestra je imela najdaljšo zvezo s 5 let mlajšim fantom, bratec trenutno zelo resno hodi z 1 leto starejšo punco,"oči najine punčke" pa je 2 meseca mlajši od mene. (2 od 3 mojih fantov sta bila mljaša od mene, sicer res le mesec ali dva, pa vseeno) .. Kaj naj še rečem? Pač nismo ravno običajna familija Sama nisem za prevelike razlike v nobeno stran, ker se pač najboljše razumem s še malo otročjimi in vseeno približno odraslimi osebki, ki so običajno mojih let;) Nekateri pa ostanejo taki, drugi pa so bolj resni že bolj zgodaj, tak da kakor komu paše - "pusti mojga slavčka peti, kakor sem mu grlo ustvaril", kot je rad citiral moj oče;) Veri

punca  

član od: 5.10.2007

sporočila: 3

5. okt 2007 12:38

Mene načelno razlika v letih ne moti ( res pa je da sva z možem istih let), vendar pa sem opazila pri kolegici, ki ima 12 let starejšega partnerja, da je zdaj ko je on blizu 50 so se začele pojavljati razlike, prej se niso, tako da bom takole rekla- kakor komu paše, ljubezen je ljubezen, ne da se ji ukazovati. Lp. punca

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

5. okt 2007 13:29

No takole! Moj je pa štiri leta mlajši od mene. Na začetku me je to malce motilo - vedno sem mu govorila: "Ne mame jezit!". Z leti pa je ta razlika kar nekam spuhtela, včasih imam občutek kot da je on starejš, ker je bolj resne narave, jaz pa rada kakšno traparijo ušpičim. In tako nama gre že trinajsto leto. helgula

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

5. okt 2007 15:14

Mene razlika v letih tudi ne moti, pa naj bo starejši moški ali ženska. Ali se bosta dva ujela, ali ne je odvisno čisto od drugih stvari. Ne poznam sicer veliko parov, kjer bi bila ženska precej starejša od moškega, poznam pa pare recimo z 8, 15, 21 letno razliko, kjer je starejši moški, pa jim čisto štima in to vsem že precej let. Tudi moja dva starša sta imela 24 let razlike (oče je bil star 58 let, ko se je poročil). Žal je bil 22 let vdovec, kljub temu, da je bila mami toliko mlajša. Nena

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

27. sep 2012 19:52

Mene pa zanima, kako v vlogi starša gledate na te starostne razlike?

 

Recimo, da vam 19 ali 20 let sara hčerka pripelje domov fanta starega 29 let, ki pa ima nekaj v žepu in že načeto karieri...

 

Kamela

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. sep 2012 20:02

Ta razlika mene ne skrbi, saj je dekle skoraj povsem odraslo in že polnoletno; mene bi skreblo, če bi 14 ali 15 let stara hči imela 25 ali več let starega fanta ... A kaj,  vem to zdaj na pamet govorim, v stilu kaj bi bilo če bi bilo ...

 

Je pa bil sin v zvezi s pet let starejš od sebe, kaki dve leti je trajalo, a se ni obneslo, podrobnosti nam niso znane.

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. sep 2012 20:06

Kamela je napisal/a:

Mene pa zanima, kako v vlogi starša gledate na te starostne razlike?

 

Recimo, da vam 19 ali 20 let sara hčerka pripelje domov fanta starega 29 let, ki pa ima nekaj v žepu in že načeto karieri...

 



Kamela

 

Kaj misliš pod načeto kariero, Kamela?

zeta

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

27. sep 2012 20:09

Zeta; mislim v smislu, da imajo doma uspešno  firmo v kateri je zaposlen in po poklicu je odvitnik- to delo tudi opravlja.

Kamela

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

27. sep 2012 20:10

Kamela misli verjetno "začeto", da se mu je začela. Kakšna razlika pa je to - osem ali devet let, to ja ni nič. Strinjam se z Mamamio - če je deklica (ali fant) še skoraj otrok, partner pa že čisto odrasel... 20 in 29 sta pa po moje čisto v istem rangu.

Barbra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti