Razlika v letih med moškim in žensko

renata.zagmajster@kabelnet.net  

član od: 2.11.2006

sporočila: 133

tema odprta - 3. okt 2007 21:32 | ogledi: 30.632 | odgovori: 280

Odpiram še eno nekulinarično temo.Če je moški starejši od ženske je vse ok.,če pa se najdeta dva,ko je ženska starejša pa je toliko govora in zgražanja.Zakaj? Če se dva razumeta in imata rada jaz mislim,da leto niso pomembna.Kaj mislite vi?

naty

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

3. okt 2007 21:42

Kaj te vem. Morda se to pokaže kasneje, recimo, ko dopolniš 55 let, partner pa enih 45???? Res je, da smo ženske brez ali s pomagali videti vedno mlajše, pa vendar.... Osebno sem pristaš tega, da je moški starejši vsaj 5 in več let.

 

titta

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

3. okt 2007 21:45

Jaz navijam za ljubezen!! Pri nama je sicer obratno, ampak ima moja mati 7 let več od očeta in sta skupaj že 25 let, stara mama pa je bila starejša 15 let od dedka in ju je ločila edino smrt.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. okt 2007 21:45

Enako kot ti. Svakinja živi in ima dva otroka s štiri leta mlajšim moškim, pa včasih še vedno reče, da si je še prestarega vzela....

 

Razlika v letih je zelo relativen pojem. Tasta je 14 let starejši od tašče, pa je zdaj, pri 84, ko je tudi zbolel,pravi satrček, ona pa živahna in polna življenja...

 nekateri sicer pravijo, da se ženske hitreje starajo in da razlika v letih z leti postaja očitnejša, če je moški mlajši. Morda res, a če dvema to ustreza in on prenese izražanje takih pomislekov okolja, ker je žena pač bolj zgubana od njega on kaj vem kaj še vse, je zame vse v najlepšem redu.

Sin naših prijateljev živi s 12 let strejšo ženkso, ona jez daj stara 45 let. Njena otroka sta odrasla in lepo sprejemata maminega partnerja (gospa je sicer vdova), njuno razmerje traja že sedem ali osem let in imata veliko lepše življenje od marsikoga z "normalno" razliko v letih.

 

Meni se zdi vedno zamalo, da je starejši  moški z mlado žensko frajer (zakaj le, razen zavoljo debele deanrnice, vse ostalo pa zgubano in povešeno, kot reče moja hči), moški s starejšo žensko pa bedak, češ kaj si je starobabo nakipal naglavo? Če njima odgovarja razmerje, zakaj ne bi nam? Tudi naše čustvene potrebe so različne in res nam treba škilit drugim pod odejo. Jaz imam pod svojo dovolj dela.

 

Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

3. okt 2007 21:46

Hja, to je čisto stvar okusa in srca. Poznam ljudi, ko je ženska ali starejša ali mlajša, pa vseeno pari jadrajo skupaj. Zna biti problem pr tipih starimi tam 20 let (več ali manj). Če je ženska starejša po moje ne zdrži dolgo v taki zvezi. Moja cimra je bila v taki situaciji, pa sta šla narazen s fantom, ker je bil pač še premalo zrel zanjo, čeprav je prej govorila, kako se ujemata. Jelenckova

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

3. okt 2007 22:04

Vse je to relativna stvar. Kot pravi Mamamia "jaz imam pod svojo odejo dovolj in preveč dela". Briga me, kakor komur paše. Ampak, žalostna sem, ko vidim starca 60. let, ženkica 27, pa dva majhna otročička. On starejši od njene mame... Zame je to dekle tupo in tumpavo, razmišlja samo za sedaj, za ta trenutek... Jaz, kot mama, bi bila strašansko strašansko razočarana. Kaj bo ona počela pri 40. letih on pa 73-ih? Adijo pamet. Žal, meni ni apetitlih.

Moj je od meme starejši 5 let in 5 dni, pa mu še dandanes rada rečem: "Ma, daj, ti starina".

No, ali je pa denar v igri - imamo svež primer bivša žena, tri hčere, sedanja žena oz. vdova in mala deklica, ki jih je zapustil Pavaroti. Ampak, tu je lova v igri.

Pozdravček!  

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

3. okt 2007 22:05

Leta so še eden od stereotipov. Če se dva razumeta, leta oziroam razlika v letih ne sme biti ovira za skupno življenje. Menim, da se, če resno jemlješ razmerje, ne smeš obremenjevati z mnenji drugi. Moja tašča je bila osem let starejša od tasta, pa sta lepo vozila skozi življenje, h kruhu sta v težkih razmerah spravila tri sinove, na koncu pa ga je celo za celih sedem let preživela. Svoje žilvjenje živi vsak človek sam, skupaj s svojim partnerjem, ki ga sam izbere, mnenje drugih in stereotipi pa v to, po mojem pojmovanju ne spadajo. Je pa res, da smo ljudje različni. Srečno, Temba temba

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

3. okt 2007 22:24

Ojla. Moja dva bratranca imata oba starejše punce. In sicer en 3 leta, drugi pa 6 let. Za enkrat je še vse ok. Vsi so ful zadovoljni in srečni. Nimajo nobenih problemov. Jaz sem takoj za tak par. Vidim pa pri sosedu (žena je starejša 5 let) da se počasi pojavlja problem. Ženska pri 55 in moški pri 50 nista več to kar sta bila v rosnomladih letih. Ona se hitreje utrudi, nekako ne zdrži več starega tempa življenja, on pa je še precej fit in poln energije. Tako vsaj izgleda. Ne vem pa kako funkcionira za zaprtimi vrati

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. okt 2007 22:29

Sem v takem razmerju. Važna je ljubezen in zrelost. Vsak zase ve kaj dela. Mi je bila pa v veliko pomoč razlaga, da razlika 10 let še gre, več bi bila generacijska razlika, katera pa ni dobra. ham-njam

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. okt 2007 22:53

Moja babica je bila od dedka starejša 8 let, teta od moža 6 let.  Oba zakona sta bila ves čas v trdni prijateljski vezi in zelo spoštljivem odnosu.

Mislim, da razlika v letih (če le ni prevelika) neglede na spol ni tako pomembna, če temelji na medsebojni privlačnosti , upoštevanju različnosti, spoštovanju, skupnim interesom in osebni svobodi.

Da vsemu navkljub pride do nestrinjan in različnih pogledov je  povsem normalno, saj v nasprotnem primeru nimaš lastnih možganov.....

Še nekaj! Se vam ne zdi, da ženske  (v povprečju) vseeno malo več naredimo za svoje zdravje, izgled, kulturno izobraževanje in kondicojo ?

 

kobra 1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. okt 2007 22:56

Moja mama sredi 50 let je 10 let starejša od partnerja, pa se sploh ne vidi. Sama sem pa imela 15 let starejšega, pa res ni šlo. Tako da, čisto odvisno, ja. katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti